17.03.2016 21:05 CET
3 : 0
(3:0)

Sevilla FC - FC Basilej 3:0

Obhájce titulu Evropské ligy ze Sevilly si do domácí odvety osmifinále vezl nevyzpytatelný bezbrankový výsledek, a ačkoli mu chybělo trio Konopljanka, N'Zonzi a Vitolo, dokázal si díky skvělému závěru druhé půle zajistit postup. Basilej na rychlý třígólový nášup nedokázala zareagovat ani po přestávce a v evropských pohárech končí.

Hostující kouč Urs Fischer chtěl po svých svěřencích odvážný výkon. Jenže ten v žádném případě nepředvedli. Po celý zápas se švýcarský celek dostal do sporadických šancí, a když už se mu podařilo ohrozit branku Davida Soriy, pak vlastně už za rozhodnutého stavu. Jinak Sevilla na hřišti jednoznačně vládla.

Domácí moc dobře věděli, že úvodní vstřelená branka je může hodně uklidnit. Už po pár minutách tomu tak mohlo být, to když se po akci Josého Antonia Reyese dostal k zakončení Gameiro, každopádně ten zamířil jen do připraveného gólmana Vaclíka. Ve 26. minutě se po standardce snažil zacílit Krohn-Dehli, ten ovšem střílel jen vedle.

Deset minut před přestávkou se andaluský klub dočkal zaslouženého vedení. José Antonio Reyes poslal centr z rohového čtvrtkruhu do šestnáctky, kde Rami dokázal i v pádu usměrnit svou hlavičku přesně k tyčce. V závěru půle pak padly ještě další dvě branky. José Antonio Reyes nejprve procpal se štěstím míč zprava na Gameira, jenž skóroval do prázdné svatyně.

O pár chvil později bylo o postupujícím vlastně definitivně rozhodnuto. Gameiro sice hlavičkoval pouze do břevna, balón se však nakonec odrazil od jeho nohy a do sítě. Mužstvo kouče Unaie Emeryho si následně v pohodě udržovalo pohodlný náskok. Dá se říci, že jeho soupeř byl ve druhém dějství naprosto neškodný.

Byl to právě spíše český gólman Vaclík, jenž byl více v pohotovosti. Nejprve se ho snažil překonat po spolupráci s Krohnem-Dehlim obránce Mariano, v závěru se pak před ním v dobré možnosti objevil střídající Fernando Llorente, ale ani jeden z nich si na něj nepřišel. A FCB? V nastavení pálil nad pouze Breel Embolo.

Autor: Patrik Sandev / uefa.com