Aston Villa Anglie - Aston Villa - Zprávy

Aston Villa změří doma síly s probuzeným Manchesterem United

V neděli večer se ve Villa Parku střetne domácí Aston Villa s Manchesterem United v rámci 24. kola anglické Premier League. Villans se v posledních týdnech přestalo na domácím stadionu dařit, naopak Red Devils letos venku neztratili ani bod.

Sheffield doma potupila Aston Villa. Části fanoušků stačilo vidět úvodní půlhodinu

Fotbalisté Aston Villy porazili ve 23. kole Premier League Sheffield 5:0. Domácí přišli o naději na zisk bodů během první půlhodiny, v níž Villans našli hned čtyři úspěšné střelce. Tato kanonáda stačila mnoha frustrovaným příznivcům Blades, kteří se po trefě Youriho Tielemanse ve 30. minutě odebrali ze stadionu. Po zaváhání Spurs tak hosté poskočili na čtvrtou příčku a v neúplné tabulce se minimálně do neděle bodově dotáhli na Manchester City a Arsenal.

Villans zavítají na stadion posledního Sheffieldu United

Sheffield United hostí v rámci zápasu 23. kola Premier League Aston Villu. Domácí celek je stále na posledním místě, na záchranu navíc ztrácí devět bodů, což nevypadá vůbec dobře. Za to hosté jsou pátí a mají stejně bodů jako čtvrtý Tottenham.

Útočník Rogers posílil Aston Villu, čtvrtinu přestupové částky dostane Manchester City

Aston Villa podepsala smlouvu s útočníkem Morganem Rogersem z Middlesbrough. Jednadvacetiletý Angličan se s týmem z Premier League dohodl na kontraktu na pět a půl roku, přičemž Villans za něj zaplatí počáteční částku 8 milionů liber. Při splnění určitých podmínek by měli doplatit dalších 7 milionů, uvedl The Athletic.

Dlouhá domácí neporazitelnost Aston Villy vzala za své, zazářil dvougólový Schär

Hráči Newcastlu zvítězili ve 22. kole Premier League na hřišti Aston Villy 3:1. Hlavním hrdinou hostů se stal zkušený obránce Fabian Schär, který se během čtyř minut v úvodní půli prosadil hned dvakrát, přičemž se jednalo o jeho premiérové trefy v aktuální sezoně. Straky si tak odvezly tři body z Villa Parku po více než 10 letech, pro celek z Birminghamu to zároveň byla vůbec první domácí porážka v letošním ligovém ročníku.

Vrátí Aston Villa Newcastlu drtivou porážku?

Úterní večer nabídne v rámci 22. kola Premier League atraktivní podívanou. Nastoupí proti sobě o druhé místo bojující Aston Villa a trápící se Newcastle. Na úvodní vzájemný zápas však Lions nevzpomínají zrovna nejlépe, Strakám mají rozhodně co vracet.

Emery je klíčový pro vývoj a cestu, kterou Aston Villa ušla, myslí si komentátor Hájek

Fotbalisté Aston Villy jsou nejpříjemnějším překvapením aktuálního ročníku Premier League. A to nejen kvůli tomu, že se stále v tabulce drží na příčkách, které by jim na konci sezony zajišťovaly účast v Lize mistrů.

Strádajícím Karamelkám to nelepilo ani v bezgólovém duelu s Aston Villou

Hráči Evertonu remizovali ve 21. kole Premier League na svém hřišti s Aston Villou 0:0 a nedokázali vyhrát ani šestý soutěžní duel za sebou. Domácí na tom mohli být ještě o poznání hůře, kdyby si ovšem rozhodčí u videa nevšimli ofsajdového postavení předcházejícího trefě Álexe Morena. Stejný osud nicméně potkal v závěru i Karamelky, když zdvižený praporek obral o radost z přesného zásahu Abdoulayeho Doucourého.

Do Goodison Parku se chystá druhá Aston Villa

Villans mají svému nedělnímu soupeři co vracet. V prvním vzájemném ligovém zápase sice vyhráli 4:0 na domácí půdě, ale na konci září jim Toffees porážku vrátili, čímž ukončili jejich působení v EFL Cupu.

Villans štědrost oslavence Watkinse dlouho nestačila. Odpor Burnley zlomila až penalta

Aston Villa porazila ve 20. kole Premier League na vlastním hřišti Burnley 3:2. Velký podíl na vítězství The Lions měl narozeninový oslavenec Ollie Watkins, jenž asistoval u dvou gólů svého celku. Rozhodující trefu si na své konto ale nakonec připsal Douglas Luiz, který v 89. minutě proměnil nařízenou penaltu. Villans tak opět potvrdili skvělou formu na domácí půdě, kde za celý kalendářní rok 2023 prohráli v lize pouze dvakrát. Do toho následujícího tak vstoupí nejhůře na třetí příčce se stejným počtem bodů jako prozatím vedoucí Liverpool.

Ve Villa Parku se představí Burnley

Aston Villa přišla v minulém kole o svou sedm zápasů trvající neporazitelnost a v sobotu se bude chtít vrátit na vítěznou vlnu v domácím utkání s Burnley, které se stále nachází na předposlední pozici.

Aston Villa prohospodařila v Divadle snů dvougólové vedení. Rudé ďábly vytáhl z popela Höjlund

Hráči Aston Villy prohráli v 19. kole Premier League na půdě Manchesteru United 2:3. Hosté přitom začali skvěle, když už ve 26. minutě vedli o dva góly poté, co využili špatného bránění standardních situací ze strany Rudých ďáblů. Ti však své zbraně nesložili a ve druhé půli duel díky dvěma brankám Alejandra Garnacha a přesnému zásahu Rasmuse Höjlunda otočili.

Zažije Divadlo snů další zklamání?

Třízápasovou sérii bez výhry se pokusí Man Utd zlomit v domácím duelu s Aston Villou, která ale v lize nepoznala hořkost porážky již sedm utkání v řadě.

Magickou sílu Villa Parku potrápila totální defenziva. Tápající Sheffield sahal po vítězství

Aston Villa nevyužila v 18. kole Premier League sílu domácího prostředí, když pouze remizovala s posledním Sheffieldem 1:1. Villans sice po většinu zápasu proti urputně bránícímu soupeři jednoznačně dominovali, sami však v 87. minutě inkasovali po zásahu Camerona Archera. Na pozdní gól ovšem stihl v nastavení zareagovat vyrovnávací trefou Nicoló Zaniolo. Lvi tak přišli o možnost vyšplhat se na vedoucí pozici v tabulce a přerušili úctyhodnou sérii 15 zápasů domácích výher. Hosté se naopak dotáhli na rozdíl pěti bodů směrem k záchraně v soutěži.