Everton FC Anglie - Everton FC - Zprávy

Everton se po hrubce Muriče vymanil z dlouhé série bez vítězství

Fotbalisté Evertonu zdolali ve 32. kole Premier League na vlastním stadionu Burnley 1:0, a ukončili tak dlouhou sérii 13 ligových duelů bez výhry. V samém závěru úvodního dějství předvedl fatální chybu hostující gólman Arijanet Murič, jenž zaváhal s rozehrávkou a napálil dotírajícího Dominica Calverta-Lewina, od něhož se míč odrazil do brány. Cestu za vyrovnáním zatarasil hostům v 67. minutě Dara O'Shea, který po faulu v roli posledního muže uviděl červenou kartu.

Záchranářský souboj: Everton změří síly s Burnley

V sobotu odpoledne sehraje Everton velmi důležitý zápas v anglické nejvyšší soutěži proti Burnley. V Goodison Parku se střetnou dva týmy bojující o záchranu v Premier League, o poznání lepší výchozí pozici mají domácí Toffees.

Isakova střelecká forma na porážku Evertonu nestačila, hostům pomohla penalta

Newcastle nenavázal na fantastický vítězný obrat z minulého utkání, když ve 31. kole Premier League jen remizoval na vlastní půdě s Evertonem 1:1. Straky vlétly do zápasu povedeně, jelikož se už v 15. minutě prosadil Alexander Isak. Pro rozjetého švédského kanonýra to byla z posledních čtyř ligových duelů již pátá branka. Jeho forma však domácím k vítězství nestačila, jelikož Karamelky dvě minuty před koncem srovnaly z pokutového kopu. Za bod tak mohli být hosté nakonec rádi i přesto, že už devětkrát po sobě v nejvyšší anglické soutěži nevyhráli.

Newcastle hostí Everton

Newcastle United se v duelu 31. kola Premier League střetne s Evertonem. Domácí jsou momentálně na osmé pozici a s jejich účastí v evropských pohárech v příští sezoně to zatím nevypadá dobře. Hosté jsou šestnáctí s náskokem pouhých tří bodů na záchranu.

Vyhlídky Evertonu se nelepší. Ztráta klubu se v loňské sezoně zdvojnásobila

Situace Evertonu není vůbec ideální. Liverpoolský celek kvůli finančním problémům už přišel v aktuální sezoně Premier League o šest bodů a nyní se může obávat dalšího odečtu. Toffees totiž ve své nejnovější účetní závěrce oznámili další ztrátu ve výši 89,1 milionu liber (2,63 miliardy korun) za soutěžní ročník 2022/23. Případný další postih může výrazně promluvit do bojů o udržení se mezi anglickou elitou, neboť Everton aktuálně dělí od 18. příčky pouhé tři body.

Everton pokračuje v novoroční depresi, Bournemouthu předal tři body nešikovný Coleman

Bournemouth zvítězil ve 30. kole Premier League v domácím prostředí nad Evertonem 2:1. Diváci čekali na přesný zásah až do 64. minuty, kdy se hlavičkující Dominic Solanke trefil přesně pod břevno, a zapsal tak již 16. gól v sezoně. Karamelky kontrovaly až v 87. minutě, kdy se po nejistém zákroku brankáře Neta prosadil z dorážky Beto. Velkou ostudu si v nastaveném čase přivodil Seamus Coleman, jenž z naprosto bezpečné pozice ve vápně sklepl balon do vlastní sítě. Třešně tak zakončily březen bez jediné porážky.

Everton chce v Bournemouthu ukončit dlouhou sérii bez výhry

Zatímco se lidé připravovali na třetí adventní neděli, Everton v její předvečer zdolal Burnley. Tehdy asi nikdo nečekal, že na další ligové vítězství bude čekat minimálně až do svátků velikonočních. Šanci naladit se na další období lépe má nyní v Bournemouthu.

Dyche kritizoval nekonzistentní tresty Premier League a doufá, že Everton válku vyhraje

Manažer Evertonu Sean Dyche doufá, že snaha vedení Premier League potrestat liverpoolský klub z dalšího porušení pravidel o ziskovosti a udržitelnosti přijde vniveč. Uvedl to na čtvrteční předzápasové tiskové konferenci. Domnívá se taktéž, že udělovaným trestům chybí konzistence.

Čertík Garnacho připravil při výhře Rudých ďáblů hostujícímu Evertonu pekelné uvítání

Manchester United se po dvou ligových zaváháních vrátil na vítěznou vlnu, když ve 28. kole Premier League porazil na Old Trafford Everton 2:0. Výsledek atraktivního duelu se šancemi na obou stranách určily dvě penalty, které v úvodní půli vybojoval Alejandro Garnacho. Mladý Argentinec se stal prvním hráčem Red Devils, jemuž se takový kousek v jednom utkání nejvyšší anglické soutěže podařil. O úspěšné zahrávání pokutových kopů se podělili Bruno Fernandes a Marcus Rashford. Karamelky tak podlehly domácím už popáté v řadě.

Po nevydařeném derby se Man Utd představí proti Evertonu

Jak už je zvykem, Man Utd neměl v derby se Citizens žádnou šanci a po slabém výkonu zaslouženě prohrál 1:3. Šanci na reparát budou mít svěřenci Erika ten Haga v sobotu proti Evertonu. Ten v minulém kole padl podvanácté v sezoně a na ligové vítězství čeká téměř tři měsíce.

Everton vsadil při exekuci penalty na špatné jméno. Výhru West Hamu vystřelil Souček

Fotbalisté Evertonu prohráli ve 27. kole Premier League na vlastním hřišti s West Hamem 1:3. Výraznou stopu v utkání zanechal Portugalec Beto, který v prvním poločase nejdříve neproměnil jasnou gólovku a následně zahodil i pokutový kop. Svou reputaci sice částečně napravil po změně stran, když otevíral skóre utkání, na jeho hlavičku ovšem bleskově zareagoval stejným způsobem Kurt Zouma a na startu nastavení dokonal obrat ranou na zadní tyč Tomáš Souček. Ten stejně jako Vladimír Coufal odehrál celé utkání.

West Ham vyráží na Everton

Everton vyzve v utkání 27. kola Premier League West Ham United. Domácí si v tabulce díky zmenšení bodového odečtu polepšili na patnácté místo, hosté jsou aktuálně na osmé příčce.

Everton částečně uspěl s odvoláním: Odečet šesti bodů místo deseti

Odvolací komise Premier League snížila bodový odečet Evertonu za porušení finančních pravidel z deseti na šest bodů. Liverpoolský klub, jenž se ocitl v boji o udržení mezi anglickou elitou, má po tomto verdiktu pětibodový náskok na sestupové pásmo.

Ve výsledkové krizi namočený Everton zpražil v nastaveném čase kapitán Brightonu

Fotbalisté Brightonu remizovali ve 26. kole Premier League na vlastním hřišti s Evertonem 1:1. Racci vlétli do utkání aktivně, nicméně Toffees úvodní tlak přečkali a po pauze to byli právě oni, kteří se prosadili jako první. V 73. minutě zaúřadoval přesnou střelou Jarrad Branthwaite. Dlouho to vypadalo, že hosté poprvé od 16. prosince v lize zvítězí, k čemuž přispíval i fakt, že domácí hráli od 81. minuty po červené kartě Billyho Gilmoura v oslabení. V 95. minutě ovšem Karamelky šokoval Lewis Dunk, jenž zajistil svému celku alespoň bod.

Seagulls přivitají na své půdě trápící se Toffees

V sobotu na 16:00 je naplánován výkop zápasu 26. kola anglické nejvyšší soutěže mezi Brightonem a Evertonem. Domácí se v pátek v poledne dozvěděli svého soupeře pro osmifinále Ligy mistrů, ještě předtím mají ale povinnosti v domácí ligové soutěži, naopak Everton se trápí a bude na konci sezóny rád, pokud se v anglické Premier League vůbec zachrání.