Manchester City Anglie - Manchester City - Zprávy

Citizens trofej v Lize mistrů neobhájí. Real doplnil kompaktní výkon úspěšnými penaltami

Real Madrid porazil v odvetném čtvrtfinále Ligy mistrů Manchester City 2:1 po penaltovém rozstřelu a doplnil čtveřici nejlepších celků soutěže. Bílý balet využil vlažného vstupu Sky Blues do utkání, když už ve 12. minutě oslavil vedoucí trefu Rodrygo. Brazilec se do sítě Citizens trefil v kariéře již čtyřikrát, přičemž žádnému jinému klubu tolik branek ještě nedal. Hosté poté zformovali pevný defenzivní blok, a tak se domácí dostali k vyrovnání až v závěru po dorážce Kevina De Bruyneho. Následovalo bezgólové prodloužení a posléze penalty, které k radosti Španělů vychytal fenomenální Andrij Lunin.

Dokáže Manchester City zopakovat loňský úspěch proti Realu Madrid?

Manchester City zvládl náročné venkovní utkání na stadionu Santiago Bernabéu se ctí a domů se vracel s vědomím, že nemusí dotahovat žádné manko. Real Madrid, nejúspěšnější klub historie Ligy mistrů, ovšem ani v Anglii nehodlá propadat skepsi a naopak věří, že na Etihad Stadium sehraje lepší partii se šťastným koncem.

Citizens se prostříleli do čela tabulky, Luton se z brzkého direktu nevzpamatoval

Manchester City porazil ve 33. kole Premier League na vlastním stadionu Luton 5:1. Rozdíl mezi oběma celky navíc mohl být ještě mnohem vyšší, protože Citizens na trávníku naprosto dominovali, o čemž svědčila i statistika střel v poměru 37:4. První branku si hosté paradoxně vsítili sami, když nepřesný volej Erlinga Haalanda usměrnil do sítě Kloboučníků obličej bránícího Daikiho Hashioky. Rozhodující gól poté zajistil krásnou ranou pod břevno Mateo Kovačič. Domácí se tak před nedělními zápasy konkurentů v boji o titul posunuli o bod do čela tabulky.

Citizens přivítají aspiranta na sestup Luton

K měření sil dvou různých váhových kategorií dojde ve 33. kole Premier League na Etihad Stadium. Třetí Manchester City bojující o titul totiž hostí Luton Town, kterému v tabulce patří osmnácté sestupové místo.

Remíza je spravedlivým výsledkem, byl to atraktivní zápas, shodli se Ancelotti s Guardiolou

Trenér Realu Madrid Carlo Ancelotti i jeho protějšek na lavičce Manchesteru City Pep Guardiola se po úterním šlágru Ligy mistrů shodli, že výsledek 3:3 je spravedlivý. Úvodní čtvrtfinále na stadionu San Bernabéu nabídlo gólovou přestřelku, ze které podle Ancelottiho mohly vyjít vítězně oba celky. Guardiola ocenil svůj tým především za tři vstřelené branky na soupeřově hřišti.

Remízový duel posledních šampionů Ligy mistrů nabídl spektakulární gólovou podívanou

Manchester City v úvodním utkání čtvrtfinále Ligy mistrů remizoval na půdě Realu Madrid 3:3. Gólovou rozbušku zapálil jako první Bernardo Silva, jenž už ve druhé minutě nachytal z přímého kopu Andrije Lunina. Vítěz milionářské soutěže z ročníku 2021/2022 ale prokázal mentální sílu, když využil dvou tečovaných ran z rozmezí 12. a 14. minuty k obratu. Nadějný stav si Bílý balet přinesl i do druhého poločasu, jenže v tom dominoval úřadující držitel ušatého poháru a výstavními trefami opět otočil skóre na svou stranu. Podobným způsobem ovšem stihl odpovědět i Federico Valverde, čímž odvrátil prohru kouče Carla Ancelottiho, jenž odtrénoval svůj 200. zápas v soutěži.

Paquetá na odchodu z WHU, záložník se měl dohodnout s Manchesterem City

Lucas Paquetá se dočká přestupu z West Hamu United do Manchesteru City. Z chystaného stěhování před letošní sezonou nakonec sešlo a dojít by k němu mělo za tři měsíce, brazilský záložník je s anglickým mistrem podle posledních zpráv domluven.

Budou agresivní, jsou velice nebezpeční, uvědomuje si Guardiola sílu Realu

Manažer Manchesteru City Pep Guardiola (53) na pondělní tiskové konferenci prohlásil, že by se ve čtvrtfinále Ligy mistrů nemělo opakovat dominantní vítězství nad Realem Madrid z minulé sezony. Jeho tým je však plný síly a sebevědomí.

Real Madrid hostí obhájce a chce Citizens vrátit poslední debakl

Real Madrid ovládl Ligu mistrů už čtrnáctkrát a mnohokrát svým fanouškům dopřál neskutečnou podívanou. Skvělé zápasy odehrál v minulém ročníku i s Manchesterem City a právě anglického zástupce určil los Bílému baletu za jeho dalšího oponenta. První čtvrtfinálový duel těchto obrů začne v úterý večer na stadionu Santiago Bernabéu.

De Bruyne oslavil jubilejní start parádním výkonem v přestřelce s Crystal Palace

Fotbalisté Manchesteru City porazili ve 32. kole Premier League Crystal Palace 4:2. Již ve třetí minutě sice zaplněný Selhurst Park uvedl do varu přesný zásah Jeana-Philippa Matety, následně ale začali na londýnském stadionu úřadovat The Sky Blues. Hlavní postavou úspěšného obratu se stal Kevin De Bruyne, jenž se při 250. startu v nejvyšší anglické soutěži za Citizens v první půli zaskvěl krásnou ranou do šibenice, k níž po změně stran přidal další trefu i asistenci na nakonec vítěznou branku Erlinga Haalanda. Hlavně zásluhou hvězdného Belgičana se tak obhájce titulu alespoň dočasně dotáhl na vedoucí Liverpool.

Manchester City vyrazí do Londýna pro důležité body

Program 32. kola anglické nejvyšší soutěže otevře duel v Selhurt Parku mezi lodnýnským klubem Crystal Palace a Manchesterem City, který bojuje o zisk dalšího ligového titulu. Eagles se v posledních měsících propadli na čtrnáctou příčku a v soutěžním utkání naposledy vyhráli na konci února, naopak Citizens v letošním kalendáčním roce neprohráli a o jejich síle se ve středu přesvědčila i silná Aston Villa.

Manchester City proti Aston Ville spasil hattrickem Foden. Střílení gólu má v krvi, chválil Guardiola

Phil Foden (23) má neuvěřitelný dar střílet góly, prohlásil manažer Pep Guardiola z Manchesteru City poté, co talentovaný hráč ve středu hattrickem pomohl k výhře 4:1 nad Aston Villou. Citizens díky tomu zůstávají ve hře o titul v Premier League.

Odpočívající hvězdy Citizens sledovaly z lavičky one man show Fodena proti Aston Ville

Manchester City ukončil bez Kevina De Bruyneho a Erlinga Haalanda v sestavě minisérii dvou ligových remíz, když porazil v zápase 31. kola Premier League hostující Aston Villu 4:1. Plány The Lions narušil už v 11. minutě Rodri, jenž otevřel skóre. Villans sice jen o devět minut později kontrovali, poté ovšem přišlo galapředstavení v podání Phila Fodena. Anglický záložník se nejprve v závěru první půle prosadil z přímého kopu, na což navázal po změně stran dalšími dvěma góly.

Další těžký zápas pro City, hostí Aston Villu

Manchester City se v zápase 31. kola Premier League utká s Aston Villou. Půjde o střet tabulkových sousedů, ačkoliv třetí Citizens mají na čtvrté Villans pět bodů náskok a ještě duel k dobru.

Gólové koření nedodal velikonočnímu šlágru ani Gabriel Jesus. Remíza potěšila Liverpool

Fotbalisté Manchesteru City remizovali ve 30. kole Premier League na domácím hřišti s Arsenalem 0:0. Klíčový souboj v boji o titul kontrolovali většinu času Citizens, jenže kompaktní defenziva Gunners je do výraznějších příležitostí nepouštěla. Na druhé straně se neujalo ani žádné ze zakončení bývalého útočníka úřadujícího mistra Gabriela Jesuse, jenž se v základní sestavě objevil poprvé od konce ledna. Nerozhodný výsledek tak ve vyrovnaném závodě o trofej anglické nejvyšší soutěže nejvíce potěšil Liverpool, který se dostal na první místo s dvoubodovým náskokem.