FK Jablonec Česko - FK Jablonec - Zprávy

Slovácko dalo vzpomenout na letité jablonecké soužení. Látalovi vyšla sázka na mladíka

Jablonec se v aktuálním ročníku Fortuna ligy konečně dočkal premiérové výhry, když v 10. kole porazil na svém stadionu Slovácko 2:0. Poprvé v kariéře se od úvodního hvizdu představil na trávníku nejvyšší české soutěže Matouš Krulich a právě 18letý navrátilec z Itálie ve 20. minutě zvyšoval vedení Severočechů nabyté zásluhou Jana Chramosty. Tým z Uherského Hradiště tak po třech po sobě jdoucích neprohrách z jablonecké Střelnice padl, předtím tam však čekal na vítězství dlouhých 19 let.

Další pokus Jablonce. V boji o první výhru hostí Slovácko

I po devíti odehraných kolech svítí v kolonce výher u Jablonce nula. To se pokusí změnit v dalším domácím zápase proti Slovácku, které je na tom sice tabulkově výrazně lépe, musí ale vstřebat pohárové zklamání.

Kotal začal další hradecké angažmá výhrou. Nepříznivou bilanci proti Jablonci ukončil Horák

Fotbalisté Hradce Králové zvítězili v devátém kole Fortuna ligy před vlastními fanoušky nad Jabloncem 1:0. Votroci pod novým koučem Václavem Kotalem slavili zisk tří bodů poté, co jedinou branku v utkání zaznamenal v 17. minutě Daniel Horák. Severočeši okusili hořkost porážky proti hradeckým po dlouhých 13 letech, čímž ještě více otřásli trenérskou židlí Radoslava Látala.

Hradec má trenérskou rošádu již za sebou. Způsobí "Votroci" další výměnu v Jablonci?

V Hradci Králové se po třech porážkách v řadě rozhodli pro změnu na trenérském postu. Jozefa Webera nahradil u levého břehu řeky Orlice Václav Kotal. Ten chce šňůru proher ukončit proti Jablonci, jemuž rovněž není moc do zpěvu.

Záložník Považanec odchází z Jablonce do rodné Banské Bystrice

Jakub Považanec se po nečekaném konci v Jablonci vrátil do Dukly Banská Bystrica, kde svou kariéru začal. Oba kluby o tom informovaly na sociálních sítích.

Flodrman v představenstvu Jablonce

Novým předsedou představenstva jabloneckého klubu je Petr Flodrman. Bývalý hráč a dlouholetý funkcionář Severočechů, který dosud zastával pozici výkonného ředitele, byl do čela představenstva zvolen na srpnové valné hromadě. Prvoligový FK Jablonec to dnes uvedl na svém webu.

Fantastický výkon Hanuše povýšil srbský stoper. Podještědské derby vítěze nepoznalo

Fotbalisté Liberce remizovali v osmém kola Fortuna ligy na půdě Jablonce 1:1. Slovan šel za bodovým ziskem v 61. Podještědském derby od úvodního hvizdu a za svůj tlak byl odměněn už v osmé minutě, kdy Ľubomír Tupta proměnil pokutový kop. Hosté mohli v první půli své vedení hned několikrát navýšit, avšak v bráně zelenobílých předváděl místy až heroický výkon Jan Hanuš. Trest za neproměněné šance pak pro hosty přišel v 53. minutě, kdy dělbu bodů zajistil efektním zakončením Nemanja Tekijaški.

Podještědské derby ohrožených trenérů. Liberec vyráží do Jablonce

Ani jeden ze severočeských rivalů nemůže být spokojen se svým vstupem do sezony a pod oběma trenéry, Radoslavem Látalem i Lubošem Kozlem, se tak výrazně houpe židle. V podještědském derby tak vedle bodů oba hrají i o budoucnost.

Alliho expres zastínil vykolejené spoluhráče. Jablonecký kouč Látal si zavařil další porážkou

Jablonec prohrál v sedmém kole FORTUNA:LIGY na hřišti Českých Budějovic 1:2. Severočeši přitom vstoupili do zápasu skvěle, když hned v šesté minutě využili zaváhání domácího brankáře Martina Janáčka, který nedokázal zkrotit jednoduchý centr. Stejně jako v minulém zápase se však na vzepětí Dynama podílel rychlonohý Wale Musa Alli, jenž zařídil pro černobílé penaltu, z níž padla vyrovnávací trefa Jakuba Hory. To ale nebylo z dílny nigerijského hráče vše, neboť i v početní nevýhodě dokázal duel gólem z 56. minuty rozhodnout.

Souboj na dně tabulky. České Budějovice hostí Jablonec

Bitvu dvou zatím nejhorších celků ligy uvidí v rámci 7. kola českobudějovický Střelecký ostrov. Domácí Dynamo tam ze samého dna tabulky vyzve předposlední tým v podobě Jablonce, který stále čeká na premiérové vítězství.

Sešívaným se výlet na sever příliš nevydařil. Jablonec v emotivní bitvě vybojoval bod

Jablonec remizoval v šestém kole Fortuna ligy na vlastní půdě s pražskou Slavií 1:1. Ztrátě první kytičky loňských vicemistrů napověděl závěr první půle, kdy nejprve neproměnil Václav Jurečka penaltu, aby krátce nato na druhé straně rozvlnil síť Dominik Pleštil. Ten se v lize v dresu Severočechů prosadil poprvé od dubna roku 2021, první tříbodový zisk v ročníku pro svěřence Radoslava Látala ovšem jeho trefa neznamenala. Tři minuty po přestávce se totiž slova ujal kapitán sešívaných Tomáš Holeš, který precizní dorážkou srovnal.

Slavia hájí stoprocentní bilanci v Jablonci

Po týden staré ztrátě Sparty už je její rival Slavia posledním stoprocentním týmem v nejvyšší soutěži. V rámci šestého kola zamíří na hřiště soupeře, který zatím paběrkuje - Jablonec totiž stále čeká na první vítězství.

Vítězné choutky Jablonce zmizely v karvinské šachtě. Duel tápajících týmů nabídl dělbu bodů

Jablonec remizoval v pátém kole FORTUNA:LIGY na půdě Karviné 1:1. Aktivnějším dojmem od prvních minut sice působili hráči domácích, kteří ve 20. minutě prostřednictvím Martina Doležala orazítkovali břevno, nakonec se však radoval útočníkův bývalý zaměstnavatel. Dosud nejhorší ofenzivu celé soutěže totiž po změně stran vysvobodil na klubových sociálních sítích kritizovaný Miloš Kratochvíl. Jenže ani na pátý pokus se Severočeši nedočkali vítězství, neboť domácím v 84. minutě vystřelil bod Adeleke Akinyemi.

Karviná i Jablonec potřebují zabrat

Od tří hodin se na městském stadionu v Karviné představí Jablonec. Oba celky mají rozhodně co napravovat, jelikož domácí tři zápasy v řadě prohráli, zatímco Jablonec ještě ani jednou nevyhrál.