Le Havre AC Francie - Le Havre AC - Zprávy

Le Havre se proti Montpellieru pokusí zastavit nedobrou sérii

Luka Elsner byl za svou práci u ligového nováčka chválen, nicméně porážky v posledních týdnech narůstaly vyšší frekvencí, než se čekalo. Nebýt tři týdny starého vítězství nad Toulouse, okupoval by tým barážovou pozici. Ještě o bodík blíž k ní mají aktuálně v MHSC.

Clermont neřekl v záchranářském boji poslední slovo, Le Havre brzkou přesilovku nevyužil

Clermont porazil ve 26. kole nejvyšší francouzské soutěže na své půdě Le Havre 2:1. Velký podíl měl na výhře posledního týmu tabulky, který hrál už od 30. minuty bez vyloučeného Elbasana Rashaniho, rakouský záložník Muhammed Cham. Nejlepší střelec svého celku nejprve ve 12. minutě pálil přesně na zadní tyč a v nastaveném čase první půle proměnil penaltu. Les Lanciers se tak přiblížili záchraně, na kterou ztrácejí už jen pět bodů. K sestupovému pásmu naopak začal nebezpečně rychle padat nováček z Normandie.

Šestadvacáté kolo Ligue 1 uvidí i souboj Clermontu s Le Havrem

Les Lanciers prohráli čtyři z posledních pěti zápasů, takže není divu, že na první nesestupovou a nebarážovou pozici aktuálně ztrácí 8 bodů. Les Ciel et Marine naopak o minulém víkendu ukončili čtyřzápasovou sérii bez bodu a věří, že po tomto kole bude svítit v jejich kolonce výher sedmička.

Le Havre ukončil střelecké trápení s rozjetým Toulouse, diváky roztleskal Operi

Toulouse přišlo ve 25. kole Ligue 1 o šanci vytvořit si pohodlný náskok na zónu sestupu, když v Le Havru padlo 0:1. Výlet do Normandie zhořkl hostům v 60. minutě, kdy jedinou branku zápasu vsítil Christopher Operi. Ten se v nejvyšší soutěži jakékoliv země prosadil teprve podruhé v životě. Nováček soutěže tak cenným triumfem přerušil hrůznou sérii čtyř ligových porážek, během nichž zaznamenal jediný gól, a v tabulce poskočil na 12. příčku.

Le Havre hodlá ukončit šňůru porážek, doma uvítá rozjeté Toulouse

Když se hráči Le Havru na konci ledna vydali na půdu Lorientu, nacházeli potřebný klid na duši ve středu tabulky. Remízou na Bretaňském poloostrově to začalo, pokračovalo cennou plichtou v Monacu a skončilo pěti porážkami v řadě, včetně té ve Francouzském poháru. Teď na klub z Normandie vyrukuje Toulouse, jemuž se naopak v posledních týdnech slušně daří.

Defenzivní záložník Lees-Melou táhne Brest za senzační účastí v Lize mistrů

Brest vyhrál ve 24. kole Ligue 1 před vlastními fanoušky nad Le Havrem 1:0, a popáté za sebou tak udržel na domácím stadionu čisté konto. Perfektní defenzivní práci svého týmu podpořil krátce po půlhodině hry vítězným zásahem zkušený Pierre Lees-Melou, jenž třetím gólem v posledních čtyřech duelech potvrdil svou skvělou formu. Domácí si triumfem upevnili druhou pozici, přičemž od vedoucího PSG je dělí devět bodů.

Brest si chce udržet druhou příčku. V cestě mu stojí Le Havre

Tým Erica Roye už ví, že ho o ni můžou připravit pouze hráči Nice, jelikož Monaco už má v rámci 24. kola svůj duel za sebou. Le Havre naopak za nepříznivých okolností může klesnout až na barážovou pozici, čemuž se bude chtít vyvarovat.

Reims si v Normandii vylepšilo sebevědomí, Le Havre potopil dvougólový Daramy

Hráči Reims ukončili ve 23. kole Ligue 1 výsledkovou mizérii, když na hřišti Le Havru zvítězili 2:1. Hosté byli po celý zápas nebezpečnějším týmem, což nakonec vyústilo po hodině hry v úvodní trefu Mohameda Daramyho. Červenobílé téměř ihned po oslavách z gólu oslabil Thomas Foket, jenž uviděl druhou žlutou kartu. Nováčkovi soutěže se sice podařilo v 74. minutě srovnat, poslední slovo ovšem měl v 95. minutě klub z Remeše, který rovněž z penaltového puntíku zachránil dvougólový hrdina Daramy.

Le Havre i Remeš vstoupí do vzájemného duelu v podobném rozpoložení

Oba mančafty nemají za sebou nejlepší týdny. Oba v uplynulých pěti mačích zvládli jednou vyhrát, dvakrát remizovat a dvakrát prohrát. Více to může mrzet borce z Remeše, jelikož si tím lehce zkomplikovali dobře rozjetou sezonu.

Le Havre odskákal novoroční střelecké prozření kanonýra Davida

Fotbalisté Lille si v rámci 22. kola francouzské Ligue 1 poradili na vlastním hřišti s Le Havrem jednoduše 3:0. Hlavním strůjcem úspěchu byl Jonathan David, jenž ve 49. minutě dokonal dorážkou vlastní penalty hattrick. Kanadský ostrostřelec tak od začátku ledna zaznamenal už devět soutěžních branek, což je vyšší počet než za celou druhou polovinu roku 2023. Dogy se díky němu posunuly na průběžnou třetí příčku neúplné tabulky.

Dvě porážky v řadě pro oba: Lille i Le Havre míní co nejdříve zamířit do klidné výsledkové oázy

Z dlouhodobého hlediska je současná pátá příčka pro Lille uspokojivá, ne však aktuální série dvou porážek v řadě, kterou zaznamenalo v pohárové bitvě v Lyonu a na ligové scéně v Paříži. Teď si tak určitě bude chtít spravit náladu proti nedalekému konkurentovi ze severu Francie. Le Havre nicméně není lehko k poražení, jakkoli i nováček soutěže v uplynulých dvou kláních nevykázal dobrou formu.

Rennes se v Normandii zásluhou jubilejní trefy Bourigeauda udrželo na vítězné vlně

Rennes potvrdilo i ve 21. kole Ligue 1 skvělou formu, když na hřišti Le Havru vyhrálo 1:0. Dlouho to vypadalo, že se diváci dočkají bezbrankové remízy, v 60. minutě ovšem zaúřadovala dlouholetá opora hostů Benjamin Bourigeaud, jenž vsítil svou jubilejní 50. branku v nejvyšší francouzské soutěži. Tým z Bretaně tak prodloužil vítěznou šňůru už na osm soutěžních střetnutí v řadě a v tabulce poskočil na prozatímní sedmé místo.

Le Havre je konečně zase doma. Zastaví se v Normandii nabuzené Rennes?

Le Havre od startu sezóny nemá žádné potíže se záchranou, jak by se u nováčka soutěže dalo obecně předpokládat. Drží se v klidnějším středu tabulky, ve dvaceti ligových kolech porážku skousával jenom šestkrát, jinak pravidelně boduje. Nyní na jeho půdu dorazí rozjeté Rennes, které se postupně šplhá pořadím vzhůru a blíží se těm pozicím zajišťující pohárovou Evropu.

Pocta zesnulé legendě Monaka se musela obejít bez vítězných fanfár

Le Havre vybojoval ve 20. kole Ligue 1 na hřišti Monaka cennou remízu 1:1. Skvěle chytající brankář hostů Arthur Desmas inkasoval až po hodině hry, kdy ho překonal Wissam Ben Yedder. Hned vzápětí se prosadil i spoluhráč elitního kanonýra Youssouf Fofana, ten však k nelibosti domácích fanoušků zamířil do vlastní sítě. Utkání, které bylo věnováno památce nedávno zesnulé legendy klubu Jeanu Petitovi, tak pro knížecí celek skončilo už třetí neúspěšnou snahou zvítězit na vlastní půdě za sebou.

Le Havre má slušnou formu. Prosadí se i proti ostřílenému Monacu?

Dalekou cestu z Normandie na jihovýchod Francie podstoupí Le Havre, které zkusí navázat na solidní formu proti ostřílenému Monacu. Domácí se chtějí, aspoň tedy dočasně, posunout na třetí příčku v tabulce před Brest a duel s nováčkem představuje slušnou možnost, jak toho dosáhnout. Hosté si každopádně v průběhu sezóny jako nějací vyjukaní zelenáči nepočínali.