Stade Reims Francie - Stade Reims - Zprávy

V rámci 4. kola zajíždí Remeš do Met, kde rozhodně nebude chtít ztratit kontakt s čelem tabulky

Les Rouges et Blancs sice na úvod sezony klopýtli, nicméně všechno si vynahradili dvěma vítězstvími, ke kterým budou chtít přidat třetí. Také Les Grenats se do značné míry oklepali z porážky 1:5, kterou jim v úvodním kole uštědřilo Rennes, což slibuje zajímavou podívanou.

Reims uloupilo v Montpellieru tři body. První porážku La Paillade režíroval maltský záložník

Fotbalisté Reims pokračovali v dobrých výkonech i na půdě Montpellieru, kde zvítězili ve třetím kole Ligue 1 3:1. Hosté rozhodli o své výhře již v prvním poločase, kdy vsítili dva góly. Hlavní postavou utkání byl Teddy Teuma, jenž na první branku nahrával a další dvě sám vstřelil. La Paillade tak poprvé v letošním ročníku poznali chuť porážky, zatímco červenobílí uzmuli tři body podruhé v řadě a posunuli se do první čtveřice v tabulce.

Montpellier načíná éru bez Wahiho. Naváže na drtivou výhru z Lyonu proti Remeši?

Stihl jen jeden zápas na pár minut a pak se stěhoval definitivně pryč. A bezpochyby nebude lehké pro Montpellier nahradit hráče kalibru Elyeho Wahiho, bez jehož přítomnosti by se loni záchrana v Ligue 1 zřejmě nerodila vůbec snadno. Jednoduše už se pevně musí smířit s tím, že tenhle hráč je nadobro pryč, v takovém rozpoložení vyrazí v neděli odpoledne na Remeš.

Reims nepřesvědčilo, přesto zvítězilo. Zakřiknutý Clermont zlomila branka Munetsiho

Fotbalisté Reims zvítězili ve druhém kole Ligue 1 před vlastními fanoušky nad Clermontem 2:0. Vítěznou branku vstřelil již v 17. minutě Marshall Munetsi, jenž se nezalekl prudkého centru a usměrnil míč k tyči. Červenobílí sice nepodali tak kvalitní výkon, kterými se prezentovali minulou sezonu, na zisk tří bodů to však i díky pojišťující brance Mohameda Daramyho ze závěru druhé půle stačilo.

Remeš v rámci 2. kola Ligue 1 přivítá doma Clermont

Oba výběry na úvod nové sezony prohrály, což nikdy není dobré. Na druhou stranu se na obou soupiskách objevují zkušení borci, kteří se z takové porážky dokáží poučit a rychle ji hodit za hlavu.

Sympatický výkon Remeše na body nestačil. Nevýraznou Marseille vysvobodil Vitinha

Hráči Marseille vstoupili do nové sezony úspěšně, když v úvodním kole Ligue 1 porazili na vlastním hřišti Remeše 2:1. Na brzkou trefu hostů odpověděli Olympionici ještě v průběhu první půle, kdy vyrovnání zařídil výstavním projektilem Azzedine Ounahi. Příležitosti k překlopení vedení na svoji stranu si Marcelinovi svěřenci dlouho nevytvářeli, nakonec tak využili až zaváhání v obranných řadách Remeše, po kterém se v 73. minutě radoval z vítězné trefy Vitinha.

Začíná éra kouče Marcelina, Marseille na úvod nové ligové sezóny vyzve Remeš

Loni Igor Tudor dotáhl Marseille na třetí příčku v tabulce. Přesto se nakonec vedení klubu s chorvatským stratégem dohodlo na ukončení spolupráce, byť celkový výsledek nebyl zajisté dehonestujícím jeho kvalit. Nový kouč Marcelino nebude mít jiné úkoly, musí se s mužstvem držet v popředí. Svou novou pouť v Ligue 1 celek z jihu Francie zahájí utkáním proti Remeši.

Montpellier zvítězil v Remeši a sezonu zakončil na dvanácté příčce

Znovu se prosadili nejlepší střelci obou mužstev. Folarin Balogun sice poslal svůj tým celkově jednadvacátým zásahem do vedení, leč soupeř dokázal skóre otočit, na čemž měl podíl dvougólový Elye Wahi. Přesto Les Rouges et Blancs zakončili ročník o bod před svým přemožitelem.

Sousedé v tabulce proti sobě: Jedenáctá Remeš narazí na dvanáctý Montpellier

V přátelštějším duchu si mohou užívat poslední zápas této sezóny Remeš a Montpellier. Své hlavní otázky mají dávno zodpovězené, půjde jim jen o to rozloučit se s letošním působením co nejpříznivějším způsobem. Domácí ještě mohou poskočit o jednu pozici dopředu, tedy do horní poloviny tabulky, hosté se pokusí o udržení své současné dvanácté příčky v Ligue 1.

Lyon si poradil s Remeší, leč na evropské poháry pravděpodobně stejně nedosáhne

Na tenhle duel nebude rád vzpomínat Emmanuel Agbadou. Po necelých 120 sekundách si vsítil vlastní gól a za dalších dvaapadesát minut byl vyloučen. To už Les Gones vedli 2:0, protože dobrou formu potvrdil Lacazette. V závěru domácí skórovali ještě jednou, přesto má severofrancouzský soupeř šanci zakončit ročník v horní polovině tabulky.

Loučení lyonských fanoušků s Aulasem: Olympique doma vyzve Remeš

Nebyla to pro Lyon jednoduchá sezóna. Do rozjetého vlaku naskakoval trenér Laurent Blanc, jenž musel hasit požár po Peterovi Boszovi, a ve finále si nevedl úplně špatně. Zároveň klub měnil majitele, nakonec odešel i dlouholetý prezident Jean-Michel Aulas, a přenechal místo svému nástupci Johnovi Textorovi. Při rozlučce s vlastními fandy Les Gones vyzvou Remeš.

Angers po pětizápasové pauze bodovalo, z Remeše si odváží bod

Jasně poslední tým tabulky si tedy mírně polepšil a na kontě má dvě kola před koncem letošní sezony Ligue 1 patnáct bodů. Les Rouges et Blancs, kteří už měli setrvání mezi elitou jisté, jich teď mají pohodlných jednačtyřicet, jelikož hned patnáctkrát remizovali, přičemž v této statistice jim konkuruje pouze Nantes.

Zápas o zlepšení nálady: Tápající Remeš vyzve sestupující Angers

Bezpochyby nebude tenhle duel magnetem kola, ani tím nejsledovanějším vůbec. A rozhodně se není čemu divit, protože ve středu tabulky pohybující se Remeš přivítá doma Angers, které je už dávno smířeno se sestupem do Ligue 2. Obě ekipy zkrátka budou usilovat až do závěru sezóny pouze o to, aby se se svými fanoušky loučily s co možná nejpříznivějšími rezultáty.

Lens porazilo Remeš i v početní nevýhodě

Loïs Openda sice tentokrát vyšel střelecky naprázdno (i proto, že na penalty není určený), nicméně Racing přesto vyhrál a nadále vyvíjí tlak na vedoucí PSG. Naopak Les Rouges et Blancs bude po pětatřiceti kolech patřit nejhůře jedenáctá pozice.

Lens si chce pojistit druhou pozici, v páteční předehrávce přivítá Remeš

Toužebný postup do základních skupin Ligy mistrů se začíná pro Lens stávat realitou. Avšak pořád není tento obrázek domalovaný do konce. Osud má každopádně pevně ve svých rukou, nesmí jen pokazit poslední čtyři kola, aby pozici vicemistra udrželo. Proti Remeši navíc stále ještě může tlačit na první PSG, na nějž ztrácelo po čtyřiatřiceti odehraných kolech šest bodů.