Empoli FC Itálie - Empoli FC - Zprávy

AS Řím získal odchovance Empoli, dvacetiletý Baldanzi přišel posílit střed hřiště

Poprvé si na profesionální úrovni vyzkouší dvacetiletý ofenzivní záložník Tommaso Baldanzi jiné angažmá než to dosavadní v Empoli. Už v minulém ročníku se vypiloval jako základní pilíř sestavy, v letošní sezóně pouze plynule navázal na výkony předchozí. Není tak divu, že si ho všimli větší kluby v Serii A. Nakonec si plácl s AS Řím, který utratil 10 miliónů eur.

Juventus zaplatil za brzké vyloučení přerušením sedmizápasové série vítězství

Fotbalisté Juventusu remizovali ve 22. kole Serie A na domácím hřišti s Empoli 1:1, a nabídli tak Interu Milán možnost dostat se v čele tabulky do trháku. Zápas ovlivnilo vyloučení Arkadiusze Milika z 18. minuty, po jehož tvrdém zákroku se zpomalilo tempo hry a domácí se složitě dostávali do útoku. Přesto se po změně stran radoval ze své 12. ligové trefy Dušan Vlahovič, jenže v 70. minutě srovnal Tommaso Baldanzi. Gól odchovance Azzurri znamenal, že Stará dáma na osmou soutěžní výhru v řadě nedosáhla.

Juventus může navýšit vedení, čeká ho Empoli

Jasného favorita má utkání na Allianz Stadium. Vedoucí Juventus změří síly s Empoli, které se topí v sestupovém pásmu. Situace Azzurri není beznadějná, ovšem potřebovali by nutně získat body a ty se budou získávat v Turíně jen velmi obtížně. Zároveň platí, že pod novým trenérem minulý týden vyhráli a rozhodně můžou domácím způsobit problémy.

Kouč „záchranář“ začal svou misi v Empoli výhrou, hattrickem zazářil vypůjčený záložník

Empoli porazilo ve 21. kole Serie A Monzu 3:0 a oslavilo první tříbodový zisk od poloviny listopadu. Výhru domácím zařídil hattrickem host ze Spezie Szymon Žurkowski, jenž tak skvěle navázal na týden starou gólovou premiéru v dresu Azzurri. Sedminásobný polský reprezentant se tedy už po dvou zápasech stal nejlepším střelcem týmu, čímž jistě potěšil i nového trenéra Davideho Nicolu. Ten v minulosti ze zdánlivě bezvýchodné situace uchránil od sestupu už čtyři italské týmy. Nejpůsobivější comebacky předvedl 50letý kouč v roce 2016 s Crotone a před necelými dvěma lety se Salernitanou.

Empoli se vzdaluje záchrana, proti Monze potřebuje uspět

Do čím dál větších problémů se dostávají fotbalisté Empoli. Na nesestupové pozice už ztrácejí pět bodů a proto potřebují s Monzou minimálně bodovat, nejlépe však vyhrát. Pomoci k tomu má další trenérská rošáda.

Empoli znovu mění trenéra, na jeho lavičce už počtvrté končí Andreazzoli

Aurelio Andreazzoli si opět připomněl, jaké to je být propuštěn z pozice trenéra Empoli. Italský klub je na předposledním místě tabulky Serie A a vedení se rozhodlo pro další rošádu na lavičce.

Slovenský hříšník pomohl Veroně k vyplutí ze sestupových vod

Verona ovládla důležitý duel 20. kola Serie A, ve kterém porazila Empoli 2:1 a opustila sestupové pozice ligové tabulky. K úspěchu ji nasměroval brzkou trefou Milan Djurić, jenž už ve třetí minutě využil centru Ondreje Dudy od rohového praporku. Slovenský reprezentant pak lehce zdevalvoval svůj výkon, když v závěru viděl druhou žlutou kartu a podruhé od začátku prosince byl vyloučen. Azzurri ale krátkou početní převahu k vyrovnání nevyužili a se sérií osmi klání v řadě bez vítězství zůstali na předposlední příčce.

Ve Veroně dojde na záchranářský duel

Na stadionu Bentegodi ve Veroně dojde na přímý záchranářský duel mezi Hellasem a Empoli. Oba celky v minulém kole prohrály a v polovině sezony se nacházejí v sestupovém pásmu.

AC Milán rozhodl rychlostí blesku Leaa. První venkovní výhru po třech měsících jistil Giroud

AC Milán zvítězil v 19. kole Serie A na hřišti Empoli 3:0 a upevnil si třetí místo v tabulce. Obranu nejhoršího domácího celku soutěže překonal už v 11. minutě Ruben Loftus-Cheek, jemuž po sprintu přes obránce nabídl míč Rafael Leao. První venkovní vítězství od začátku října v lize pak stvrdil z pokutového kopu Olivier Giroud, který vsítil svůj 10. gól v ročníku napříč všemi soutěžemi. To se mu povedlo v každé z posledních 14 sezon strávených v jedné z pěti nejlepších lig Evropy, čímž se nemohl chlubit žádný jiný hráč.

Empoli zkusí zaskočit favorizovaný AC Milán

O velké překvapení se pokusí v neděli po obědě Empoli, které na svém stadionu Carla Castellaniho přivítá AC Milán. Hosté se oklepali z nepříjemné remízy na půdě Salernitany a porazili jak Sassuolo, tak i v Coppa Italia Cagliari. Rossoneri si také chtějí pojistit třetí místo.

Ofenzivní vozba Empoli ztroskotala i v Cagliari. Souboj tabulkových sousedů vyústil v remízu

Cagliari hrálo v 18. kole Serie A na vlastním hřišti s Empoli nerozhodně 0:0. Po prvním dějství, v němž ani jeden z celků nezamířil mezi tři tyče, měl nejblíže ke skórování hned dvakrát domácí Nicolas Viola. V prvním případě jej ovšem o gólovou radost obral verdikt rozhodčího, chvíli před koncem navíc zkušený záložník neproměnil penaltu. Již třetí z posledních čtyř vzájemných duelů tak přinesl remízu, přičemž hosté neskórovali už potřetí v řadě. Jakub Jankto se na trávníku ocitl až v nastavení druhé půle.

Neskončit rok 2023 v sestupovém pásmu, o to půjde v zápase Cagliari versus Empoli

Přímý souboj o záchranu svedou na konci kalendářního roku 2023 týmy Cagliari a Empoli. Oba celky se v tuto chvíli nacházejí v sestupovém pásmu, ale výhra toho či onoho katapultuje do bezpečnějších "vod".

Lazio přišlo při výhře nad oblíbeným soupeřem o opory. Venkovní bilanci vylepšil Guendouzi

Lazio porazilo v 17. kole Serie A Empoli 2:0, a ukončilo tak pětizápasové čekání na venkovní výhru napříč soutěžemi. "Orli" měli skvělý vstup do utkání, když se již v deváté minutě prosadil Matteo Guendouzi, jenž zaznamenal vůbec první trefu v nejvyšší italské soutěži. V 67. minutě pak výhru pečetil Mattia Zaccagni. Starosti trenérskému štábu hostů přidělaly v prvním poločase dvě stabilní opory Ciro Immobile a Luis Alberto, kteří museli v rozmezí tří minut střídat kvůli zranění. Azzurri porážkou potvrdili, že se jim proti Laziu dlouhodobě nedaří, jelikož jej porazili naposledy v roce 2015.

Lazio nechce ztratit kontakt s evropskými poháry, v Empoli potřebuje vyhrát

Lazio sice postoupilo do osmifinále Ligy mistrů, ale v italské nejvyšší soutěži je to trápení. Biancocelesti jsou po šestnácti kolech až jedenáctí a v Empoli potřebují vyhrát, aby se jejich ztráta na evropské poháry ještě neprohloubila. Body potřebuje i Empoli, které bojuje o záchranu.

Obrana Turína vystavila Empoli kalibru videorozhodčího. Zima při výhře opět zahříval lavičku

Hráči Turína porazili v 16. kole Serie A Empoli 1:0 gólem Duvána Zapaty ze 25. minuty. Diváci ovšem byli svědky většího počtu branek, jelikož hned dvakrát rozvlnili síť i hráči Empoli. Pokaždé je ale o radost připravila kalibrovaná čára videorozhodčího, která tak zásahy týmu z jihu Itálie zneplatnila. I proto Azzurri zůstali na sestupové příčce, zatímco domácí se posunuli do horní poloviny tabulky. Celý zápas pozoroval z lavičky reprezentační bek David Zima, jenž v tomto ročníku zasáhl pouze do pěti duelů Býků.