Salernitana Calcio Itálie - Salernitana Calcio - Zprávy

Poslední Salernitana zaskočila giganta. AC Milán si na venkovním pažitu opět nepochutnal

AC Milán pouze remizoval v 17. kole Serie A na hřišti Salernitany 2:2. Hosté odstartovali duel gólově již v 17. minutě, kdy úspěšně zakončoval Fikayo Tomori. Domácí se ovšem nadechli k otočce, kterou po hodině hry dokonal veterán Antonio Candreva. Miláňané se vzchopili až v samotném závěru, kdy alespoň bod zajistil střídající Luka Jovič. Tým ze Salerna se tak po třech prohrách v řadě zvednul a s milánským gigantem si částečně zvýšil sebevědomí, z poslední příčky tabulky se však nevymanil. Rossoneri naopak nevyhráli již ve čtvrtém venkovním utkání v lize za sebou.

Poslední Salernitana má před sebou těžký úkol, hostí AC Milán

Salernitana neprožívá ideální závěr roku, ale minimálně na Vánoce může své fanoušky mimořádně potěšit, pokud doma porazí slavný AC Milán. Rossoneri už ztrácejí na vedoucí Inter devět bodů, ale poslední duely jim vyšly a tři body se očekávají i ze Salerna.

Povedený poločas byl na obrání favorita málo. Gólostroj Atalanty nastartoval probuzený Muriel

Atalanta se sice v 16. kole Serie A v první půli nečekaně trápila proti poslední Salernitaně, nakonec ji však na svém hřišti přehrála 4:1. Duel nabral v 10. minutě nečekaný spád, když se prosadil hostující mládežnický reprezentant Itálie Lorenzo Pirola. Bergamo si pak hledalo cestu k brance soupeře jen těžko a góly začalo střílet až po změně stran. Nejprve nádherným volejem srovnal Luis Muriel a vítězný zásah o chvíli později zaznamenal Mario Pašalič. Kolumbijský útočník zároveň zažívá střelecké obrození, neboť si za poslední dvě kola připsal stejný počet tref.

Atalanta má před sebou zdánlivě jednoduchý úkol – porazit poslední Salernitanu

Pondělní dohrávka 16. kola italské nejvyšší soutěže má jasného favorita. Atalanta Bergamo bojuje o evropské poháry a na její půdě se představí poslední tým ligy Salernitana. Orobici prožili výborný týden a po výhře nad AC Milán uspěli i v Evropské lize, kde postoupili z prvního místa.

Rychlý start vynesl Chrtům z Bologni první venkovní výhru. Chyby Salernitany trestal Zirkzee

Bologna porazila v 15. kole italské Serie A domácí Salernitanu 2:1 a na osmý pokus zvítězila na hřišti soupeře. O vítězství takzvaných Chrtů rozhodlo úvodních 20 minut zápasu, v nichž dvakrát skóroval Joshua Zirkzee. Nizozemský útočník nejprve potrestal nejistý zákrok Benoïta Costila a poté využil špatné přihrávky Mattea Lovata. Góly nejlepšího střelce týmu znamenaly posun Rossoblu na průběžnou čtvrtou příčku.

Salernitana se pokusí uniknout z poslední příčky proti Bologně

V neděli navečer se domácí Salernitana pokusí na Stadio Arechi zlepšit své postavení v tabulce, kterému moc nepomohl minulý výbuch s Fiorentinou. Bologna chce ale taky mířit výš a pokusí se napravit poslední remízu s Lecce.

Salernitana dalšímu favoritovi nezavařila. Fiorentina vytěžila maximum ze skvělého startu

Fiorentina ve 14. kole Serie A nezaváhala a na vlastní půdě porazila Salernitanu 3:0. "Fialky" měly skvělý vstup do utkání, když v 18. minutě vedly o dvě branky. Pro oba střelce to byly premiérové trefy. Lucas Beltrán totiž zaznamenal vůbec první gól v nejvyšší italské soutěži, Riccardo Sottil, jenž pojišťoval výhru domácích, se zase prosadil poprvé v letošním ročníku. Tým ze Salerna tak nenavázal na skalp Lazia z minulého kola a i nadále zůstává přilepen u dna tabulky. Český záložník Antonín Barák strávil celý duel na lavičce náhradníků.

Fiorentina umí Salernitaně dát hodně branek, hosty navíc tlačí bota v obraně

V neděli odpoledne se do dění 14. kola Serie A zapojí další pohárový účastník, neboť Fiorentina otevře brány stadionu Artemia Franchiho pro utkání se Salernitanou. A my bychom se opět mohli dočkat většího množství branek, jak bývá v souboji těchto dvou týmů častým zvykem.

Salernitana proti opařeným Římanům poprvé vyhrála. Lazio nespasil ani rekordman Immobile

Lazio překvapivě padlo ve 13. kole Serie A na půdě Salernitany 1:2, a potvrdilo tak nepříliš oslnivou formu v probíhajícím ročníku. Orlům se ovšem tentokrát vydařil vstup do utkání lépe, když na sklonku úvodního dějství skóroval z penalty Ciro Immobile. Zkušený kapitán hostů přidal svůj jubilejní 100. gól ve venkovních duelech v rámci italské nejvyšší soutěže, což dokázal jako vůbec první hráč v historii. K obratu ovšem Granatu po změně stran nastartoval Grigoris Kastanos, kterého vítěznou trefou doplnil v 66. minutě bývalý hráč hostujícího celku Antonio Candreva.

Lazio chce další body, proti bude stát Candreva a spol.

Lazio stále zůstává daleko za očekáváním a teď je nejvyšší čas začít opět sbírat body po třech. Římský celek se poprvé po skončení delší reprezentační pauzy postaví relativně odpočinutému týmu, neboť v sobotu odpoledne zavítá do Salerna.

Malé výročí oslavil „Pippo“ ziskem bodu. Salernitanu obral o premiérovou výhru Thorstvedt

Hráči Salernitany znovu nepřepsali nulu v kolonce ligových vítězství, když ve 12. kole Serie A remizovali na půdě Sassuola 2:2. K radosti kouče Filippa Inzaghiho vedli hosté už v 17. minutě o dvě branky. Legendární útočník milánského AC, kterého celý svět znal pod přezdívkou "Pippo", však nakonec měsíční výročí na lavičce Granaty ziskem všech bodů neoslavil. Do role zachránce Neroverdi se převtělil Kristian Thorstvedt, jenž prožil první vícególový duel od května 2021, kdy ještě v dresu Genku vsítil hattrick.

Sassuolo chce opět na vítěznou vlnu. Salernitana ale umí kousat

Serie A rozehraje už v pátek své dvanácté kolo a jako první se do sebe pustí Sassuolo se Salernitanou. Hosté přijedou na stadion Mapei jako jasný outsider a rádi by se konečně dočkali své první výhry v ročníku.

Neapol se výhrou v Salernu prodrala do první čtyřky, Osimhenův záskok opět prokázal kvalitu

Hráči Neapole si v kampánském derby v 11. kole Serie A poradili s domácí Salernitanou 2:0. Mistr ligy většinu utkání jasně dominoval, přičemž vítězství mu zařídil již ve 13. minutě Giacomo Raspadori. Mladý italský útočník, jenž v poslední době naskakoval v základní sestavě místo zraněného Victora Osimhena, vstřeleným gólem přispěl k bodovému zisku svého celku již ve třetím po sobě jdoucím soutěžním střetnutí. Tým ze Salerna naopak společně s Udinese zůstává posledním celkem bez vítězství a se ziskem pouhých čtyř bodů se krčí na dně tabulky nejvyšší italské soutěže.

Trápící se Salernitana hledá recept na nevyzpytatelnou Neapol

Prvním sobotním duelem jedenáctého kola Serie A se stane utkání mezi Salernitanou a Neapolí. Ačkoli Salernitana našla formu aspoň v Coppa Italia, o favoritovi nemůže být pochyb. Neapol možná nejede na titul, ale její kvalita je někde jinde.

Salernitana v Janově prohloubila své trápení. Domácí při výhře ukončili kratší ofenzivní půst

Fotbalisté Salernitany prohloubili nekončící krizi i na půdě Janova, kde v 10. kole Serie A prohráli 0:1. Domácí byli již od prvních minut jednoznačně lepším týmem na hřišti, což po dvou nastřelených tyčkách přetavil ve vítězný gól Albert Gudmundsson. Rossoblu se tak po dvou prohrách bez vstřelené branky mohli radovat ze zisku tří bodů. Granata si naopak bude muset s nejhorší defenzivou v celé soutěži na první triumf od startu ročníku ještě počkat.