SV Darmstadt Německo - SV Darmstadt - Zprávy

Stuttgart opět rozdával fotbalovou radost. Guirassyho formu pocítila i děravá obrana nováčka

Rozjetý Stuttgart potvrdil skvělou formu i v pátém kole Bundesligy, ve kterém porazil na domácí půdě Darmstadt 3:1. Švábové sice nezačali ideálně, když už v 17. minutě zaznamenal vlastní gól Dan-Axel Zagadou. Poté ale přišla další one man show Serhoua Guirassyho, jenž u první trefy svého týmu asistoval a další dvě branky sám vstřelil. Africký útočník tak nasázel v posledních pěti soutěžních duelech za klub neuvěřitelných 11 gólů, čímž si ve 27 letech říká o výrazně lepší angažmá. Domácí si zároveň připsali už čtvrtou výhru a prozatím se posunuli do čela ligy.

Nejlepší útok proti nejhorší obraně. Poradí si rozjetý Stuttgart i s Darmstadtem?

Stuttgart dosud pokračuje ve vynikajícím vstupu do sezóny. To ovšem znamená také to, že si na něj budou soupeři dávat větší pozor. Poradí si VfB s nováčkem z Darmstadtu, jenž dosud čeká na první výhru v ročníku?

Nováček prošustroval tříbrankový náskok. Čvančara si ve strhujícím duelu střihl všechny role

Darmstadt sice vedl v utkání čtvrtého kola Bundesligy proti Mönchengladbachu po úvodní půlhodině již o tři branky, nakonec se však oba celky rozešly smírně po remíze 3:3. V bláznivém duelu opět sehrál důležitou roli Tomáš Čvančara, jenž se sice dostal na hřiště až v poločasové přestávce, ve zbývajícím průběhu střetnutí však byl prakticky u všeho podstatného. Český reprezentant nejprve trestuhodně zahodil penaltu, které ještě předcházelo vyloučení v domácích řadách, poté ale rozjel akci před prvním gólem svého celku, na ten další nahrál a vyrovnávací branku tvrdým projektilem sám vstřelil.

Rozjetá ofenziva Bayeru opět nadělovala. Střídající Hložek se přihlásil o šanci pozdním gólem

Leverkusen potvrdil ve třetím kole Bundesligy povedený vstup do sezony, když si poradili na vlastním hřišti s Darmstadtem 5:1. Hosté drželi s favoritem krok pouze v první půli, po změně stran však čtyřikrát inkasovali a zůstali bez bodu na chvostu tabulky. Adam Hložek s Matějem Kovářem duel začali na lavičce náhradníků, přičemž minimálně pro prvního z nich, který nakonec naskočil v 80. minutě a stihl jednou skórovat, bude cesta do základní sestavy velmi trnitá. Jeden z jeho konkurentů Victor Boniface totiž zazářil dvěma góly a asistencí.

Leverkusen chce proti Darmstadtu udržet stoprocentní bilanci

Leverkusen a Darmstadt vstoupily do bundesligového ročníku dost odlišně. Zatímco Bayer zvládl oba své duely, nováček z Hesenska své dvě utkání prohrál. Zůstane vše při starém i po sobotním vzájemném střetnutí?

Gosens prožil snový zápas, rozjetou mašinu z Berlína nezastavilo ani dlouhé oslabení

Union Berlín zvítězil ve druhém kole Bundesligy na půdě nováčka z Darmstadtu 4:1 a vyhoupl se do čela tabulky. Hlavní postavou duelu se stala letní posila z Interu Robin Gosens, jenž se stal prvním hráčem v historii červenobílých, kterému se při debutu v základní sestavě podařilo hned dvakrát rozvlnit síť. A to i přes to, že celek z hlavního města hrál od 21. minuty kvůli vyloučení další nové akvizice Brendena Aaronsona v početní nevýhodě. Velkou měrou k triumfu hostů přispěl i český reprezentant Alex Král, který v dresu Die Eisernen odehrál celé utkání.

Bude Union dominovat i proti Darmstadtu?

Pouze jeden tým porazil v prvním kole svého soupeře vyšším rozdílem než die Eisernen. Celek s jistotou skupinové fáze Ligy mistrů se bude chtít o nejvyšší příčky bundesligové tabulky ucházet znovu i letos. K tomu potřebuje bezpodmínečně porážet papírově slabší protivníky. Ligový nováček z Hesenska se k nim řadí, třebaže na úvod předvedl proti Frankfurtu bojovný výkon.

Frankfurtští Orli rozcupovali Lilie z Darmstadtu. Ostré pařáty nováčkovi ukázal Kolo Muani

Fotbalisté Frankfurtu na závěr programu prvního kola Bundesligy zdolali na vlastním hřišti Darmstadt 1:0. Nováček od úvodních minut tahal za kratší konec a velkými jmény nabitá ofenziva domácího celku postupně utahovala smyčku, což ještě do přestávky gólově vyjádřil autor 23 soutěžních tref z uplynulého ročníku Randal Kolo Muani. Ačkoliv se hosté po změně stran částečně osmělili, na zisk prvních bodů v nejvyšší německé soutěži od roku 2017 to nestačilo.

Bitva o Hesensko hned na začátku: Zkušený Frankfurt vyzve nováčka z Darmstadtu

Když Darmstadt postupoval v roce 2015 do Bundesligy, bylo tomu po dlouhých 33 letech. A ve své nováčkovské sezóně se tehdy uměl udržet. Samozřejmě že by se za takový scénář jistě nezlobil ani nyní, protože pro něj bude záchrana nejvyšší úrovně jedinou prioritou. Na startu nového ročníku zavítá do nedalekého Frankfurtu, který se loni loučil s érou Olivera Glasnera.

Zpátky do ochozů: Preview Bundesligy 2023/24 (1/3)

Spolu s italskou Serií A se jako poslední z top pěti evropských lig rozjede také německá Bundesliga. A to již tento víkend. Nastal tedy nejvyšší čas podívat se, v jaké kondici se nachází celky, které na západ od hranic s Českem budou mezi sebou v následujících měsících bojovat.

Fotbal reaguje na superligu i humorem, regionální kluby "uklidňují" fanoušky

Ohlášený vznik evropské superligy nevyvolal pouze kritiku a odmítnutí ze strany UEFA, národních soutěží či fanouškovských organizací, ale také humorné a sarkastické reakce. Hned několik menších klubů z různých zemí okamžitě přispěchalo, aby "uklidnilo" své příznivce, že k zakládajícím klubům nového projektu skutečně nepatří.

Borussia Mönchengladbach - SV Darmstadt 2:2

Po vzájemné remíze si ani jeden celek v tabulce nepolepšil. Zatímco Darmstadt ani nemohl, protože o jeho posledním místě bylo dávno rozhodnuto, Mönchengladbach ještě usiloval alespoň o konečné sedmé místo, jenže k tomu potřeboval nutně vyhrát. Čtyřiapadesátitisícová návštěva na Borussia-Parku byla svědkem celkově čtyř branek.

Preview: Borussia Mönchengladbach - SV Darmstadt

Borussia Mönchengladbach má ještě teoretickou naději na pohárové příčky. Darmstadt zase čeká minimálně na rok poslední bundesligový duel.

SV Darmstadt - Hertha BSC 0:2

Darmstadt dohrává sezonu už jenom z povinnosti. Zato Hertha stále bojuje o Evropskou ligu. Díky výhře 0:2 k ní má zase o něco blíže.

Preview: SV Darmstadt - Hertha BSC

I když se v poslední době projevoval na hřišti Darmstadt poměrně sympaticky a nečekaně sbíral body i výhry i proti papírově mnohem silnějším celkům, sestup a návrat do druhé ligy Lilien stejně nemine, to už je teď jasné.