SC Braga Portugalsko - SC Braga - Zprávy

Braga touží po osmifinále, Union po Evropské lize. Jak budou jejich vyhlídky vypadat po vzájemném střetnutí?

Zatímco Union už se s nadějí na postup do osmifinále rozloučil, Braga šanci na pokračování v Champions League i na jaře stále živí. Musí ovšem zvítězit v obou zbývajících duelech. Zvládne ten první proti Berlíňanům?

Braga po trefě kanonýra Álvara Djalá těsně udolala poslední Aroucu

Favorizovaná Braga po jasné porážce v Madridu se slovutným Realem (0:3) ve skupinové fázi Ligy mistrů zmobilizovala síly na ligové scéně a i přes očividný odpor Aroucy nakonec získává tři body díky těsné výhře 1:0. Domácí celek se letos trápí, a i když se za svůj nedělní výkon proti favoritovi rozhodně nemusí stydět, tak s pouhými šesti body na kontě zůstává poslední osmnáctý, za sedmnáctým Chavesem i nyní zaostává o bod.

Braga bude chtít na půdě Aroucy udržet kontakt s čelem ligy

Sporting Braga zakončí další náročný zápasový cyklus před nadcházející reprezentační pauzou v Arouce a je jasným favoritem utkání. Domácí celek je totiž jen stínem loňského týmu a krčí se na posledním místě tabulky, hosté jsou na čtvrtém místě s drobnou ztrátou na vedoucí trio.

Brankářská trojka Realu otupila nástup Bragy. "Bílý balet" vyslal na osmifinálové jeviště Díaz

Real Madrid porazil ve čtvrtém kole skupiny C Ligy mistrů před vlastními fanoušky Bragu 3:0. Vítězství se však nerýsovalo snadno, neboť na začátku utkání portugalský celek zahrával penaltu. Brankář Andrij Lunin ji ovšem chytil, a povzbudil tak své spoluhráče, kteří v 27. minutě slavili rozhodující branku po souhře Rodryga a zakončujícího Brahima Díaze. Toho dosud kouč víceméně přehlížel, tentokrát však při absenci Juda Bellinghama dostal šanci a svým premiérovým gólem v milionářské soutěži v barvách "Bílého baletu" dal razítko na postup domácích do osmifinále.

Bude Real pokračovat v krasojízdě? Bragu chce porazit i na domácí půdě

Už jen bod stačí Realu Madrid k tomu, aby si zajistil postup do jarního osmifinále Ligy mistrů. Lze přitom čekat, že daný úkol splní mužstvo z hlavního města Španělska již ve středu. Lídr skupiny C totiž na domácím hřišti přivítá portugalskou Bragu, která se jen zuby nehty drží ve hře o dvě postupové pozice.

Braga po nepovedeném prvním poločase nastřílela Portimonense šest gólů a suverénně vyhrála

V prvním poločase Jekyllem, v druhém poločase Hydem. Takto se dá popsat výkon Bragy v 10. kole Ligy Portugal proti Portimonense, které porazila 6:1. Při odchodu do kabin po poločasovém hvizdu přitom vedení drželi hosté.

Braga proti zlepšujícímu se Portimonense potřebuje zabrat

Velmi nevyrovnaná sezóna Bragy zatím vůbec nepřipomíná její loňské ligové tažení a tým Artura Jorgeho potřebuje najet na vítěznou vlnu. Po třech zápasech bez výhry má šanci doma proti Portimonense, které se v posledních týdnech zvedá.

Oslabená Braga otočila vývoj s Gil Vicente, nakonec ale bere jen bod za remízu 3:3

Braga má za sebou velmi náročný program, jelikož v úterý přivítala v Lize mistrů slovutný Real Madrid (kterému přes sympatický výkon podlehla nejtěsnějším poměrem 1:2), nyní sehrála nesmírně napínavou přestřelku v Barcelosu s místním Gil Vicente a po netradičním průběhu vybojovala nerozhodný výsledek 3:3. V tabulce portugalské ligy je tak až pátá se sedmnácti body, domácímu celku patří jedenácté místo s deseti body.

Gil Vicente hostí regionálního rivala Bragu

Gil Vicente se po nepříliš povedené úvodní fázi letošního ročníku Ligy Portugal vrací po třech týdnech k ligovému fotbalu a vůbec ho nečeká jednoduchý zápas. Hostí totiž čtvrtou Bragu, která musí po utkání Ligy mistrů přepnout zpět na domácí soutěž. Naštěstí nemusí cestovat daleko - stadióny obou klubů mezi sebou dělí pouhých dvacet kilometrů.

Real potvrdil nadvládu ve skupině. Obranou Bragy prolétlo rychlonohé duo Kanárků

Real Madrid zvítězil také v zápase třetího kola skupiny C Ligy mistrů a po výhře 2:1 na půdě Bragy nadále suverénně vládne tabulce. Královský klub nasměrovalo k úspěchu v 16. minutě duo brazilských útočníků Vinícius Júnior a Rodrygo, po jejichž spolupráci se z branky radoval druhý jmenovaný. Tříbodový zisk Los Blancos pak po změně stran zařídil Jude Bellingham, jenž se stal prvním hráčem v tomto tisíciletí, který skóroval ve třech úvodních utkáních v dresu Pusinek v milionářské soutěži.

Braga se poprvé v historii utká s Realem Madrid

Velký fotbalový svátek v Braze. Na místní Estádio Municipal de Braga přijede slavný Real Madrid a domácí celek v roli outsidera bude chtít v historicky prvním vzájemném utkání překvapit. Real zatím skupině po dvou výhrách očekávaně vévodí, Braga s jednou výhrou a jednou prohrou bojuje o druhé místo.

Braga dvěma góly v nastaveném čase obrátila zápas proti Rio Ave

Braga po nepřesvědčivém vstupu do letošního ligového ročníku málem zaznamenala další ztrátu. V domácím utkání proti Rio Ave dostala gól už v 5. minutě zápasu a blamáž nakonec odvrátila až v nastaveném čase, kdy se prosadil Banza a Abel Ruiz.

Braga po vydařeném výkonu v Evropě hostí Rio Ave

Sporting Braga neprožívá zcela povedený vstup do ligové sezóny, ale nedostatky na domácí scéně vyvažuje výkony v Lize mistrů. Nyní budou muset svěřenci Artura Jorgeho přepnout z pohárového na ligový režim, neboť hostí v rámci 8. kola Ligy Portugal Rio Ave.

Union si rozezlené fanoušky neudobřil, stíhací jízda Bragy gradovala v závěru

Fotbalisté Unionu Berlín prohráli ve druhém kole skupiny C Ligy mistrů na olympijském stadionu, kde se hrálo k velké nelibosti domácích příznivců, s Bragou 2:3. Na historicky první brance celku z hlavního města v nejprestižnější fotbalové soutěži světa měl lví podíl Alex Král, jehož nádherný pas za obranu zužitkoval v úvodní gól utkání rychlonohý Sheraldo Becker. Stejný hráč stihl přidat do přestávky ještě jednu trefu, ani ta však domácím bodový zisk nezajistila. Krátce po návratu ze šaten totiž srovnal stav zápasu nádhernou ranou zpoza vápna do šibenice Bruma, na něhož v závěrečném nastavení navázal Castro.

Union v Lize mistrů poprvé v Berlíně. Premiéře bude přihlížet stará známá Braga

Po Lize mistrů sice ještě před pár lety toužila Hertha, nakonec se však svého zápasu v nejprestižnější evropské klubové soutěži dočká na berlínském Olympiastadionu jiný klub z hlavního města Německa. Union si "domácí" premiéru v Champions League odbyde v duelu s portugalskou Bragou, kterou z uplynulé sezóny moc dobře zná.