Real Sociedad Španělsko - Real Sociedad - Zprávy

Kubo zůstává v Baskicku. Real Sociedad si Japonce pojistil do roku 2029

Novou smlouvu si svými výkony v dresu Realu Sociedad vysloužil Takefusa Kubo. Třiadvacetiletý ofenzivní univerzál s baskickým celkem prodloužil o dva roky až do léta 2029, jeho výstupní klauzule přitom zůstává v původní výši 60 milionů eur.

Budimir ukončil 12leté čekání Osasuny na vítězství nad Realem Sociedad

Fotbalisté Realu Sociedad neskórovali již ve čtvrtém soutěžním utkání v řadě, v duelu 24. kola LaLigy navíc ke své smůle ani neudrželi čisté konto a padli s Osasunou 0:1. Trápení domácího celku v ofenzivě náležitě potrestal Ante Budimir, jenž se trefil krátce po návratu ze šaten. Mužstvo z Pamplony tak svého soka porazilo po čekání trvajícím dlouhých 17 zápasů.

Real Sociedad potřebuje najít do sil na odpočinutou Osasunu

Reale Arena se stane dějištěm zajímavého klání mezi domácím Realem Sociedad a Osasunou. Návštěva z Pamplony prohrála už dvě poslední utkání a i když domácí nemají kdovíjakou formu, měli by si s ní snadno poradit.

Outsider z Mallorky se postaví proti favoritovi ze San Sebastiánu

Mallorca se v semifinále Copa del Rey pokusí využít faktu, že hraje na domácí půdě, kam ji přijede vyzkoušet hodně náročný sok. Do finále si totiž přes domácí chce proklestit cestu Real Sociedad, který má nepopiratelně lepší formu než domácí Mallorca.

Girona do čela neposkočila, útočné akce pokulhávaly i kvůli zraněnému kolenu Dovbyka

Fotbalisté Girony hráli ve 23. kole LaLigy na své půdě s Realem Sociedad nerozhodně 0:0. V dresu Katalánců dostal míč do sítě jen Yangel Herrera, radost domácích příznivců však ve 24. minutě zchladil videorozhodčí, který odhalil ofsajd. Kvůli postavení mimo hru následně nemohl platit ani zásah Mikela Oyarzabala na druhé straně, a diváci na Estadio Municipal de Montilivi tak poprvé v sezoně neviděli ani jeden gól. Gironistes tedy nevyužili šanci dostat se alespoň dočasně do čela tabulky, k čemuž jistě přispěla i absence zraněné útočné hvězdy Gironistes Arťoma Dovbyka. Některá média přitom spekulovala o možném konci Ukrajincovy sezony.

Do Girony míří Real Sociedad

Girona bude v sobotu odpoledne na Estadi Montilivi usilovat o své 18. vítězství v LaLize. Druhý tým tabulky přivítá Real Sociedad. Domácí jsou v současné době ve skvělé fazoně a ztrácejí pouze dva body na první Real Madrid, zatímco Real Sociedad je na šesté pozici o dva body před sedmým Realem Betis.

Absencemi zmítaný San Sebastián doma s oblíbeným Vallecanem pouze remizoval

Fotbalisté Realu Sociedad remizovali ve 22. kole LaLigy na domácí půdě s Vallecanem 0:0. Na ztrátu San Sebastiánu měly vliv absence důležitých opor ze základní sestavy včetně Takefusy Kuba, který jako jeden z nejproduktivnějších hráčů světlemodrých reprezentuje Japonsko na Asijském poháru. Rayo naopak využilo této příležitosti a vybojovalo cenný bod. Na vítězství nad Basky v soutěžním utkání však čeká více než devět let.

Rayo chce porazit Real Sociedad poprvé od roku 2015

Real Sociedad se zapojí do bojů 22. kola LaLigy v sobotu odpoledne, když se na domácí půdě Reale Areny pustí do Raya. La Real touží po čtvrté soutěžní výhře v řadě a proti mužstvu z Vallecas bude jasným favoritem. Hosté se musí ohlížet za sebe, protože pásmo sestupu je nedaleko.

Celta na svém stadionu po třech dnech opět sledovala vítězné oslavy Realu Sociedad

Celta Vigo se nedokázala pomstít za několik dnů starou porážku a ve čtvrtfinále Copa del Rey prohrála s Realem Sociedad 1:2. K postupu zavelel už ve druhé minutě Mikel Oyarzabal, v nedávném ligovém střetnutí přitom Baskové potřebovali ke vstřelení úvodní trefy jen o devět minut více. Na brzký zásah kapitána po změně stran navázal novic v sestavě Sheraldo Becker, jenž se prosadil při svém premiérovém startu po příchodu z Unionu Berlín.

Bleskový návrat a vyřazení Barcelony. Vyšlo to perfektně, radoval se Williams

Barcelona prohrála dramatické čtvrtfinále Španělského poháru na hřišti Athleticu 2:4 po prodloužení. O postupu baskického týmu přes úřadujícího ligového šampiona rozhodli brankami ve 105. a 120. minutě bratři Iňaki a Nico Williamsové.

Sociedad nasměroval k tříbodovému zisku nádherný projektil odchovance Celty

Real Sociedad zvládl utkání 21. kola LaLigy, v němž porazil Celtu Vigo 1:0. O rozhodující zásah se postaral ranou z necelých 30 metrů Brais Méndez, který strávil právě v dresu Los Celestes většinu své kariéry. Jeho trefa znamenala pro hostující tým již páté soutěžní vítězství na stadionu galicijského klubu v řadě. Svěřenci Rafaela Beníteze se kromě nepříznivé vzájemné bilance musí opět zamyslet i nad aktuálním postavením v tabulce, jelikož mají na 18. příčku nadále jen dvoubodový náskok.

Potvrdí Celta vzrůstající formu proti Realu Sociedad?

Hlavní večerní přenos v rámci španělské LaLigy bude tentokrát patřit možná ne tolik papírově zajímavému zápasu, který obstarají Celta Vigo a Real Sociedad, který do Viga přicestuje. Přestože je mezi oběma týmy propastný patnáctibodový rozdíl a nacházejí se v úplně odlišných patrech tabulky, z posledních čtyř zápasů má jednoznačně lepší formu galicijský celek. Získal z nich sedm bodů a navýšil tak svůj náskok na sestupové pásmo.

Od první chvíle se zde cítím jako doma, říká Becker po přestupu do Baskicka

Real Sociedad v zimě opustil Mohamed-Ali Cho a jeho místo v kabině zaujme Sheraldo Becker. Baskický klub dnes potvrdil příchod útočníka z Unionu Berlín, transakce vyšla na tři miliony eur.

Derby hrané v přátelské atmosféře rozhodl ve prospěch Bilbaa Berenguer

Athletic prokázal ve 20. kole LaLigy vynikající formu, když na svém stadionu porazil v baskickém derby Real Sociedad 2:1. Na tribunách Estadio San Mamés se již tradičně mísili fanoušci obou rivalů, kteří se po vstřelených gólech vzájemně špičkovali. V nikterak nevraživé atmosféře nakonec měli větší radost příznivci červeno-bílých barev, jež už v první půli dvakrát rozjásal Álex Berenguer. Lvi se dalším ziskem plného počtu bodů posunuli na třetí příčku tabulky, naopak celek ze San Sebastiánu potvrdil rapidně klesající tendenci výkonů.

Bilbao hostí baskické derby číslo 191

Sobotní podvečer v LaLize ozdobí velmi důležité a populární utkání, neboť se v Bilbau odehraje baskické derby! Do zápasu, ve kterém za posledních víc jak šest let pokaždé padla aspoň jedna branka, půjdou jako favorité hráči domácího Athleticu.