Češi v zahraničí: Necid dal gól PSV, Kadeřábek i Darida přispěli k postupu

12.08.2019, 10:53
Aktuality
Tomáš Necid vstřelil za Den Haag v nizozemské Eredivisie branku silnému PSV Eindhoven. Ten ale nakonec výsledek otočil i díky asistenci Michala Sadílka. Gól si připsal v německém poháru Pavel Kadeřábek z Hoffenheimu, jeho tým se ale na postup nakonec pořádně nadřel. V poklidu naopak prošla do dalšího kola Hertha, i zásluhou branky Vladimíra Daridy. Branku vstřelil také obránce Augsburgu Marek Suchý, ovšem bohužel vlastní a bundesligový klub nečekaně z poháru vypadl na půdě SC Verl.

Anglie

Obránce Tomáš Kalas odehrál celých 90 minut za Bristol City, který remizoval 1:1 na hřišti Birminghamu City.

Německo

Obránce Theo Gebre Selassie, stejně jako brankář Jiří Pavlenka, přispěl k postupu v německém poháru. Jejich Werder Brémy vyhrál nad Delmenhorstem vysoko 6:1.

Ne právě ideální debut mají za sebou v dresu Augsburgu brankář Tomáš Koubek a obránce Marek Suchý. Jejich mužstvo totiž vypadlo po porážce 1:2 na hřišti SC Verl z regionální ligy. Suchý si navíc v 8. minutě vstřelil vlastní branku, která domácí tým poslala do vedení.

Obránce Pavel Kadeřábek skóroval za Hoffenheim v zápase na půdě Wunzburger Kickers. Bundesligoví hosté na půdě třetiligového soupeře vedli 2:0, ale nakonec bylo z utkání velké drama. Kickers se podařilo vyrovnat, v prodloužení padla na každé straně ještě jedna branka a o postupujícím rozhodl až penaltový rozstřel, který vyhrál Hoffenheim 5:4.

Do střelecké listiny se zapsal i záložník Vladimír Darida v dresu Herthy Berlín, která zvítězila 5:1 v Eichstattu. Darida v 11. minutě otevřel skóre zápasu a nakonec odehrál celých 90 minut.

Nizozemsko

Útočník Tomáš Necid vstřelil v dresu Den Haagu branku na hřišti PSV Eindhoven. Ve 33. minutě poslal svůj tým na hřišti favorita do vedení, když se probil ve vápně k míči a tvrdou ranou na přední tyč propálil brankáře. Hosté ale nadějný výsledek neudrželi a prohráli 1:3. U rozdílové branky na 2:1 si asistenci připsal Michal Sadílek, který za PSV odehrál stejně jako Necid za soupeře celé utkání.

Záložník Jaroslav Navrátil se prosadil střelecky v dresu Go Ahead Eagles ve druhé lize. Svému týmu pomohl k vítězství 3:2 nad Maastrichtem. Na hřišti vydržel 86 minut, než byl vystřídán.

Obránce Josef Kvída odehrál celé utkání za Nijmegen proti FC Eindhoven. Jeho mužstvo prohrálo 1:2.

Polsko

Obránce David Jablonský nastoupil v základní sestavě Cracovie Krakov proti Koroně Kielce a nakonec vydržel na trávníku až do závěrečného hvizdu. Slavit mohl se spoluhráči vítězství 1:0. Za hosty hrál od začátku útočník Michal Papadopulos, který byl vystřídán v 76. minutě.

Obránce Tomáš Petrášek i záložník Petr Schwarz odehráli celé utkání za Raków Czestochowa na půdě Górniku Zabrze. Porážce 0:1 ale nezabránili. Do zápasu na straně Rakówu naskočil v 73. minutě z lavičky také záložník Daniel Bartl.

Obránce Jan Mudra přispěl ve druhé lize k vítězství Chojniczanky v Grudziadzi. Jeho tým zvítězil venku v divokém utkání 5:3. Mudra dostal v prvním poločase žlutou kartu.

Záložník Michal Bezpalec přispěl k vítězství Termalice Bruk-Bet Nieciecza nad Sosnowiecem 2:0. Český fotbalista odehrál 72 minut.

Rumunsko

Záložník Lukáš Droppa odehrál celé utkání za Gaz Metan Medias proti Astře Giurgiu. Jeho tým vyhrál 1:0. Droppovo jméno se do statistik zapsalo jen žlutou kartou v 37. minutě.

Skotsko

Brankář Zdeněk Zlámal odchytal celé utkání za Hearts. Proti Ross County si připsal čisté konto, ale protože se netrefili ani jeho spoluhráči na druhé straně, skončilo utkání nerozhodně 0:0.

Velké vítězství oslavil St. Mirren, který doma porazil 1:0 Aberdeen. V brance k tomu čtyřmi úspěšnými zákroky a vychytaným čistým kontem přispěl brankář Václav Hladký. Další český brankář Tomáš Černý seděl celé utkání na lavičce Aberdeenu.

Slovensko

Trenčín porazil doma Dunajskou Stredu, v jejíž brance stál Martin Jedlička, 2:1. Český gólman si připsal dva úspěšné zákroky, ale druhé porážce za sebou nezabránil.

Slovan Bratislava přehrál na svém stadionu jednoznačně Zlaté Moravce 4:0. Utkání se vydařilo českému záložníkovi Eriku Danielovi, který odehrál kompletních 90 minut a zapsal si dvě gólové asistence.

Obránce Martin Sus odehrál za Sereď celý duel v Nitře. Hosté nakonec vyšli v utkání naprázdno po porážce 2:3.

Žilina přivezla cenné vítězství 3:2 z Ružomberku. V jejím dresu nastoupil v základní sestavě obránce Filip Kaša. Ten hrál od 14. minuty se žlutou kartou a po hodině hry, už za stavu 3:2, byl napomínán podruhé, takže musel ze hřiště. Za domácí celé utkání odehrál obránce Filip Twardzik a od 75. minuty také se po hřišti pohyboval i střídající útočník Ondřej Novotný.

Belgie

Záložník Lukáš Mareček odehrál celých 90 minut ve druhé belické lize za Lokeren, který remizoval doma 0:0 s Lommelem

Chorvatsko

Hajduk Split nečekaně prohrál 1:2 na půdě Slavenu Belupo. Obránce Stefan Simič nastoupil v základní sestavě hostujícího týmu. Ve 28. minutě viděl žlutou kartu a v 54. minutě byl vystřídán.

Maďarsko

Útočník David Vaněček odehrál celý zápas za Puskás Akademii proti Feherváru. Střelecky se však neprosadil a jeho mužstvo muselo strávit porážku 0:2.

Major League Soccer

Od 79. minuty hrál za Dallas útočník Zdeněk Ondrášek v zápase proti Minnesotě. Nastoupil za stavu 3:3 a přestože se sám střelecky neprosadil, mohl se radovat z vítězství 5:3. Dallas se i nadále těsně drží na pozicích zaručujících postup do play-off.

Autor: Jiří Fišara