Hledá se videorozhodčí aneb Události 7. kola FORTUNA:LIGY

08.09.2022, 13:29
Názory a komentáře
Na ligových trávnících se opět červenalo a předčasně do šaten muselo hned pět hráčů. Z toho dva jsou jablonečtí hráči, kteří znovu zkolabovali a v Teplicích po nepovedené druhé půli prohráli. Kvůli dlouhému oslabení pokračuje i bída Pardubic.

Na sudí by se mohli zlobit na obou březích Vltavy, neboť Sparta při domácí remíze se Zlínem i Slavia na Slovácku se dožadovaly penalty. Úspěšnější byl jejich konkurent z Plzně, viktoriánům se totiž povedlo získat plný počet bodů v Liberci.

Mezi "velkou trojkou" se stále nachází jeden vetřelec v podobě Hradce Králové, který se s téměř poločas dlouhou hrou o deseti vypořádal solidně a s Baníkem udržel bezbrankovou remízu. Bohemka v přímém souboji o elitní šestku vyhrála v Brně, Mladá Boleslav zase v Českých Budějovicích.

Zápas kola

Teplice - Jablonec

Když Jablonec po úvodní Urbancově trefě otočil díky Chramostovi s Martincem, vypadalo to, že by mohl konečně naplno bodovat. Jenže po pauze nechal otočit Žáka s Gninguem a aby toho nebylo málo, přišel kvůli vyloučení o Malínského i Jovoviće.

Gól kola

1. Michal Ševčík (Zbrojovka Brno)

Nedá se říci, že bychom byli v tomto kole svědky gólových hitparád. Všichni tři držitelé pódiových umístění však pro své góly museli vymíchat obránce - Ševčík poté zakončil tvrdou ranou, Sýkora utaženou přízemní a Ladra zase z úhlu podél gólmana.

2. Jan Sýkora (Viktoria Plzeň)

3. Tomáš Ladra (Mladá Boleslav)

Jedenáctka kola

Brankář - Martin Berkovec (Zbrojovka Brno)

Zbrojovku od porážky neuchránil, i tak předvedl skvělý výkon, přestože už v úvodu inkasoval z penalty. V první půli si skvěle poradil s Květovým únikem či Kovaříkovou standardkou, v závěru zase vychytal z úhlu postupujícího Hálu.

Pravý obránce - Rudolf Reiter (TRINITY Zlín)

Na pozici pravého beka se rychle aklimatizoval a o víkendu výraznou měrou napomohl vynulovat sparťanský útok. Křídla Letenských se nedokázali výrazněji prosadit a i proto Zlín získal alespoň bod.

Střední obránce - Antonín Křapka (Bohemians 1905)

Stoper Klokanů zvýšil v závěru prvního poločasu rozdíl ve skóre na dva góly, když hlavičkou zakončil dlouhý aut. Ve druhé půli obrana pod jeho taktovkou sice inkasovala, tříbodový zisk ovšem v Brně udržela.

Střední obránce - Jakub Pokorný (Sigma Olomouc)

Hned ve druhém utkání v dresu Sigmy si připsal premiérový gól i čisté konto. V nastaveném čase první půle se dostal k Růskově hlavičce odražené od tyče a z malého vápna skóroval. Ve druhé půli už měl proti oslabenému soupeři snadnější úlohu.

Levý obránce - Merchas Doski (Slovácko)

Jen patnáct vteřin uběhlo ze zápasu, když rozvlnil síť za zády gólmana favorizované Slavie. Mandouse propálil povedenou střelou z levé strany, poctivým a aktivním výkonem ve zbytku utkání pak pomohl alespoň k cennému bodu.

Pravý záložník - Michal Ševčík (Zbrojovka Brno)

Zas a znovu se gólově prosadil, byť tentokráte musel mít vzhledem k neúspěchu Zbrojovky smíšené pocity. Nedlouho po návratu ze šaten se však v pokutovém území dobře zorientoval a zamířil mimo dosah gólmana.

Střední záložník - Tomáš Ladra (Mladá Boleslav)

Excelentní druhá půle od boleslavského šikuly. Po nevýrazném prvním poločase se po hodině hry dostal k hlavičce po Fulnekově pasu a dostal balón mimo dosah Janáčka, po další čtvrthodině si poradil se dvěma bránícími hráči a rozvlnil síť jako jediný střelec utkání podruhé.

Střední záložník - Jan Sýkora (Viktoria Plzeň)

Viktoriáni se do tlaku proti Liberci moc nedostali, o to cennější tak byla trefa Sýkory, který zničehonic zpoza vápna zamířil přesně k tyči. I kromě toho si ve středu hřiště počínal velmi dobře.

Střední záložník - Robert Jukl (Teplice)

Na hřiště přišel až se startem druhého poločasu, i tak ale měl velké slovo ve zbytku utkání. Dokázal totiž výtečným balónem vysunout Gningueho a tím rozhodnout o úspěchu "Sklářů".

Levý záložník - Jakub Fulnek (Mladá Boleslav)

Už během první půle se dokázal gólově prosadit, jenže zraněný Šimek ležící u gólmana znamenal odpískání ofsajdu. V šedesáté minutě se tak dočkal alespoň asistence, když jeho centr lehkou tečí proměnil Ladra.

Útočník - Abdallah Gningue (Teplice)

Gólem a asistencí se podílel na cenném domácím vítězství s Jabloncem. Ve třiašedesáté minutě hry srazil balón ke skórujícímu Žákovi, jen o tři minuty později si pak naběhl na pas za obranu a svůj únik zakončil zkušeně pod břevno.

Nemělo by vám uniknout

Hned o dva vyloučené hráče přišel v Teplicích Jablonec. Nejprve uviděl červenou kartu Malínský, který nakopnul v souboji gólmana do hlavy.

V nastavení se pak ještě nechal po druhé žluté vyloučit Jovović, jenž následně ještě hodil pásku směrem k sudímu. Čas 3:05.

Rudou barvu si zblízka prohlédnul i českobudějovický Broukal, a to rovněž za dvě žluté karty. Stihnul to navíc během pouhých dvou minut.

Ještě v plném počtu mohlo Dynamo prohrávat, avšak Fulnekova branka nebyla uznána proto, že ležící Šimek v ofsajdu bránil gólmanovi. Čas 1:12.

O deseti dohrával zhruba čtyřicet minut i Hradec Králové proti Baníku, to když Novotný stáhnul unikajícího Buchtu.

Hned dvě kontroverzní situace se řešily na Slovácku. Nejprve si Tomič ve vlastním pokutovém území přihrál míč rukou, penalta se však kupodivu nepískala.

Slávisté potom zahrávali penaltu za faul na Lingra. Možná k němu skutečně došlo ve vápně, na druhou stranu nikterak průkazné záběry k tomu nemáme a je pravděpodobné, že ani v případě opačného verdiktu by VAR nezasahoval. Čas 3:06.

Poškozena se mohla cítit i Sparta, za faul Hrubého na Karabce totiž nekopala penaltu.

Zachyceno na sociálních sítích

Talovjerova nepustily do hry zdravotní potíže...

Tresty pro fanoušky začínají být čím dál přísnější.

Porada sportovního vedení ve Spartě:

Po dlouhé době možná znovu zaznělo "Yes, Kuchtič, yes".

Řekněme, že se v Tiki-Taka nezadařilo.

Možná to zas tak horké nebylo.

Co si to dneska ty lidi dovolí, ohradit se proti nepravdám.

Výrazy Pavla Vrby

Pavel Vrba si už zaslouží svou vlastní rubriku.

VAR v akci

Z další trefy se už radoval nejlepší ligový střelec Stanislav Tecl, trefu mu ale nakonec kvůli ofsajdu sebral videorozhodčí. Čas 1:54.

Videorozhodčí také rozhodl o vyloučení pardubického Rosy, jenž bez snahy hrát míč zezadu sestřelil Vodháněla.

Změny v tabulce

Plzeň se už i se zápasem k dobru dotáhla na Slavii a zaostává za ní už jen o skóre. Třetí příčku udržel Hradec Králové, jelikož vedle jeho remízy nerozhodně dohrála i Sparta a liberecký Slovan dokonce prohrál.

Dotáhla se tak na něj Bohemka, která tak aktuálně uzavírá první šestku. Zasloužila se o to vítězstvím v Brně, jež je však stále těsně za ní. Za Slováckem je na deváté příčce Mladá Boleslav, která snad definitivně zlomila nepovedený vstup do sezony a předehnala po vzájemném duelu České Budějovice.

Úspěch slavilo i duo Teplice, Olomouc, které tak předehnalo remízující pár Zlín, Baník. Po porážce zůstávají na spodních dvou místech Jablonec s Pardubicemi - Severočeši stále čekají na vítězství, pro Pardubice byl tříbodový zisk jediným v sezoně.