Liga Portugal - souhrn 18. kola: Sporting potupil Bragu

29.01.2023, 21:05, aktualizováno 02.02.2023, 00:12
Hidemasa Morita (© AFP)

Benfica vyhrála na hřišti Aroucy a upevnila si pozici na čele tabulky, Porto zvládlo souboj na půdě Marítima, Sporting ve šlágru kola setnul pěti góly Bragu. Vitória v pondělí přehrála Chaves a ukončila sérii nezdarů. Boavista si poměrem 4:2 poradila s Portimonense a pojistila si pozici ve středu tabulky. Casa Pia zásluhou pozdního gólu porazila Santa Claru a jakožto nováček se nadále drží na pohárových příčkách...

FC Arouca - SL Benfica 0:3

31.01.2023 22:15

Góly: 25. João Mário, 54. João Mário, 80. Petar Musa

Benfica po rozpačitějším vstupu do druhé části sezóny opět stabilizovala své výkony a nyní s velkým přehledem porazila sebevědomě hrající Aroucu po výsledku 3:0. V nejvyšší portugalské soutěži tak zvítězila již potřetí za sebou a z posledních pěti utkání získala solidních třináct bodů. S padesáti body si proto upevnila vedení v portugalské lize s velkým desetibodovým náskokem na druhou Bragu, ta na druhou stranu disponuje hned dvěma duely k dobru.

FC naopak přišlo o třízápasovou šňůru bez porážky a v tabulce zůstává na sedmé příčce se šestadvaceti body. Svěřenci německého trenéra Rogera Schmidta začali dle očekávání aktivněji, jenže dobrých pětadvacet minut se k ničemu nebezpečnému nedostali. Nicméně ihned na to udeřili, když se podeváté v tomto ligovém ročníku prosadil třicetiletý záložník João Mário.

Ten po autovém vhazování a následné skvělé přízemní kombinaci svých spoluhráčů obdržel finální přihrávku od Aursnese před zcela prázdnou branku a tu z bezprostřední blízkosti neminul. V prvním poločase se pak nic dalšího nepřihodilo, stejný hráč navýšil náskok svého týmu devět minut po výměně stran. Navíc to byla jeho desátá trefa v probíhající sezóně, která ho rázem vyhoupla na dělené třetí místo ligových kanonýrů.

Tentokráte po geniální patičce Gonçala Guedese a chytrém přepuštění Aursnese vystřelil nikým neatakován ze středu šestnáctky a svůj přízemní pokus usměrnil do protějšího spodního růžku. Arouca chtěla zdramatizovat toto utkání v polovině druhé půle, ale střela Alana Ruize z velké vzdálenosti proletěla o půl metru vedle pravé konstrukce.

SL definitivně pečetilo svůj úspěch v 80. minutě, neboť střídající chorvatský útočník Petar Musa využil výtečného náběhu Davida Nerese i následného šťastného odrazu a z deseti metrů pohotově obstřelil bezmocného brankáře De Arruabarrenu.

Více informací k zápasu

Další výsledky

01.02. 22:15
Sporting CP
5:0
SC Braga
Góly: 9. Hidemasa Morita, 46. Hidemasa Morita, 61. Marcus Edwards, 86. Matheus Reis, 90+3. Pedro Gonçalves (pen.)
Portimonense
Góly: 50. Yusupha Njie, 53. Onyemaechi, 75. Ricardo Mangas, 81. Yusupha Njie - 56. Fahd Moufi, 83. Paulo Estrela
29.01. 16:30
FC Vizela
3:1
Rio Ave FC
Góly: 55. Samu, 64. Igor Julião, 90+2. Milutin Osmajić - 45+1. Abdul-Aziz Yakubu