Odvolací soud uložil Valckemu podmínku, Al-Khelaïfiho znovu osvobodil

24.06.2022 13:58 - Aktuality
Jerome Valcke (© flickr.com)
 
Švýcarský odvolací soud uložil bývalému generálnímu sekretáři Mezinárodní fotbalové federace FIFA Jérome Valckemu jedenáctiměsíční podmínečný trest odnětí svobody za korupce při prodeji vysílacích práv na mistrovství světa. Prezident francouzského klubu Paris St. Germain Nasser Al-Khelaïfi byl opět osvobozen.

Dlouholetý druhý muž FIFA Valcke byl shledán vinným z braní úplatků a falšování dokumentů. Podle vyšetřovatelů ho uplácel také Al-Khelaïfi. Šéf katarské televizní společnosti BeIN Media mu umožňoval využívat luxusní vilu na Sardinii.

Švýcarský soud oba funkcionáře v říjnu 2020 osvobodil, ale prokuratura znovu požadovala v odvolacím řízení až tříletý trest vězení. Al-Khelaïfi byl zbaven obvinění z podněcování ke spáchání trestného činu. Ani Valcke se podle odvolacího soudu nedopustil špatného hospodaření.

Valcke, který působil ve vedení FIFA v letech 2007 až 2015, byl potrestán už v roce 2020. Soud ho v nejzávažnějších bodech zprostil viny, na základě sekundárního obvinění mu však udělil čtyřměsíční podmínku a pokutu 1,75 milionu eur (zhruba 48 milionů korun) za padělání dokumentu.

Jednašedesátiletého Francouze potrestala i etická komise FIFA, a to za machinace při prodeji vstupenek na mistrovství světa v roce 2014, zneužívání cestovních výdajů a pokus o zničení důkazů. Valcke navíc společně s bývalým předsedou FIFA Seppem Blatterem dostal za korupci opakovaný zákaz působení ve fotbale a pokuty.
Autor: ČTK
Komentáře (5 / 0 nových)
adman72
24.06.2022 14:13
#
Ach, jaj, mali ich aspon vyvalat v dechte a v peri.
TaLy___
24.06.2022 17:56
#
American patriots approves
Pablos
24.06.2022 18:33
#
Neser Al-Kefalín
Godbless
25.06.2022 23:47
#
Toho pařížskýho šmejda vysekaj ze všeho, FFP pro něj neplatí. Naštěstí bude navždy hnít v podřadný lize.
Blitzblane
26.06.2022 11:33
#
Svi.e zas.any, holt vsichni lide sou si rovni, nekteri sou si rovnejsi
Sledování komentářů
Chcete-li se rychle dovědět o nových komentářích k tomuto článku, přidejte si jej ke svým sledovaným. Upozornění na nové komentáře pak najdete ve svém osobním boxu Můj EuroFotbal v pravé části hlavičky webu.
sledovat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé
Nový komentář
Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce.
Registrace nového uživatele
Našli jste v článku chybu? Můžete nám ji oznámit.