Polák Rybus byl kvůli angažmá v Rusku vyřazen z reprezentace

20.06.2022 16:36 - Aktuality
Maciej Rybus (© twitter.com)
 
Maciej Rybus byl kvůli svému působení v ruské lize vyřazen z polské reprezentace a přišel o možnost zahrát si na podzimním mistrovství světa v Kataru. Dvaatřicetiletému obránci sice po pětiletém angažmá vypršela na konci května smlouva v Lokomotivu Moskva, následně však podepsal kontrakt s jiným klubem z ruské metropole Spartakem.

Polsko je pevným spojencem Kyjeva a od únorové invaze ruských vojsk na Ukrajinu svému sousedovi poskytuje jednu z nejvýraznějších pomocí ze všech zemí.

"Kouč polského národního týmu Czeslaw Michniewicz s Maciejem Rybusem mluvil a informoval ho, že vzhledem k jeho klubové situaci nebude povolán na zářijový přípravný kemp reprezentace a nebude brán v úvahu pro nominaci na mistrovství světa do Kataru," uvedl v prohlášení Polský fotbalový svaz.

Rybus odehrál za reprezentaci 66 zápasů, přestavil se v roce 2012 a loni na mistrovství Evropy a v roce 2018 na mistrovství světa. Poláci se na MS, které začne 21. listopadu, utkají v základní skupině s Mexikem, Saúdskou Arábií a Argentinou.
Autor: ČTK
Komentáře (318 / 0 nových)
Komentáře k článku naleznete zde
Našli jste v článku chybu? Můžete nám ji oznámit.