Primeira Liga - souhrn 3. kola: Porto poprvé zaváhalo

21.08.2021, 00:31, aktualizováno 24.08.2021, 00:13
Mehdi Taremi (© AFP)
Porto nezvládlo roli favorita na půdě Marítima a remízou 1:1 ztratilo první body v sezoně. Benfica zvítězila na půdě Gil Vicente a po třech kolech zůstává stoprocentní. Stejně tak si vede i Sporting, jenž porazil Belenenses a usídlil se na čele tabulky. Šest bodů má Braga, která zvítězila v Moreirense, příjemným překvapením je Estoril.

Moreirense FC - SC Braga 2:3

20.08.2021 22:15

Góly: 80. Steven Vitória (pen.), 83. Paulinho - 39. Fábio Martins, 41. Iuri Medeiros, 90+5. Ricardo Horta

Zdálo se, že Braga na půdě Moreirense dokráčí pohodlně jakožto favorit utkání k výhře. Ještě deset minut před koncem držela pohotový dvoubrankový náskok, o něj však během kraťoučké chvilky přišla. Nakonec však v Minhu přece vyválčila všechny, neboť v páté minutě nastavení se prosadil Ricardo Horta. Hektický závěr přežila ve zdraví, byť s vážně velkou dávkou štěstí.

První poločas nenabídl s pravidelností nějaké vyložené možnosti, do té jakési první se dostali ve 28. minutě po rychlém brejku domácí, nicméně Felipe Pires, možná zaskočen, že se ocitl na zadní tyči v tak dobré pozici, nezacílil nejlépe. Až závěrečné minuty před obrátkou s sebou přinesly důležité okamžiky. Hosté se najednou bleskově ujali hned dvougólového vedení.

Za první inkasování si mohlo Moreirense samo, lépe řečeno stoper Vitória, jenž z běžné herní situace vyrobil zbytečný galimatyáš, po němž se Braga mohla prosadit. Míč totiž odkopl dost nešikovně, napadající Mario González tak mohl vypálit, a protože gólman Mateus Pasinato vyrážel pouze do cesty sbíhajícího Fábia Martinse, byla v pořadí první změna skóre na světě.

O pouhé dvě minuty později se svěřenci trenéra Carlose Carvalhala propracovali k dalšímu přesnému zásahu. Galeno si na levé straně počkal, až bude moci někomu ve vápně předložit přihrávku, vybral si Iuriho Medeirose, a ten cílil z jedničky na bližší tyčku. Ve druhém dějství se Braga snažila především o hlídání aktuálního stavu, dění na hřišti však jako by podcenila.

Mužstvo kouče Joaa Henriquese se nevzdalo a stačilo vyrovnat. V 80. minutě Lucas Mineiro v šestnáctce přistrčil Vitóriu, kopala se penalta, a tu proměnil sám faulovaný, tři minuty na to pak na zadní tyčce skóroval Paulinho. Poslední slovo si nicméně vzali Os Arcebispos. Abel Ruiz prostrčil balón na Ricarda Hortu, jenž pravačkou zamířil přesně do dolního rohu brány.

Estoril
Góly: 30. Juan Delgado - 45+1. Bruno Lourenço, 78. André Franco (pen.), 81. Joãozinho
22.08. 21:30
Vitória SC
4:0
FC Vizela
Góly: 70. André André (pen.), 75. Óscar Estupiñán, 82. Marcus Edwards, 90+5. Falaye Sacko