Sparta musí zaplatit pokutu

26.05.2022 16:54
 
Disciplinární komise Ligové fotbalové asociace potrestala Spartu za chování fanoušků během finále poháru proti Slovácku pokutou 150 tisíc korun. Letenský klub zaplatí dalších 60 tisíc za nevhodné pokřiky svých příznivců v domácím ligovém duelu proti Slovácku a v Edenu proti Slavii. Za události v derby pyká i vršovický klub, který dostal pokutu 120 tisíc za porušení povinností pořadatele, dalších 30 tisíc zaplatí za chování fanoušků v Ostravě. Baník dostal trest 120 tisíc.

Finále poháru v Uherském Hradišti se uskutečnilo až na druhý pokus, v původním termínu se kvůli prudkému dešti nehrálo. Sparťanští fanoušci se ale provinili v obou případech.

"Disciplinární komise posoudila dle dostupných materiálů závažnost přestupků fanoušků Sparty při obou finálových zápasech MOL Cupu. Nejvážnějším přestupkem z našeho pohledu bylo použití a vysoce nebezpečné vhazování pyrotechniky směrem k členům pořadatelské služby během prvního nesehraného utkání. V kombinaci s dalšími přestupky včetně vhazování pyrotechniky do prostoru hrací plochy vedoucí k přerušení utkání rozhodla komise o úhrnném trestu peněžité pokuty ve výši 150 tisíc korun," uvedl v tiskové zprávě předseda disciplinárky Richard Baček.

Výtržností a použití pyrotechniky se dopustili fanoušci obou týmů, Slovácko zaplatí 40 tisíc. Utkání, které domácí vyhráli 3:1, poznamenal na necelých pět minut v druhé půli příchod těžkooděnců se psy k hrací ploše a střídačkám.

Vyšší částku zaplatí i Slavia za pronesení a použití pyrotechniky, nevhodné pokřiky fanoušků a vhazování předmětů na hrací plochu během pražského derby se Spartou. Více trestů uložila disciplinární komise za utkání 4. kola nadstavbové skupiny o titul mezi Ostravou a Slavií, ve kterém Pražané definitivně přišli o šanci na obhajobu. Baník dostal za opakované použití pyrotechniky v ochozech pokutu 60 tisíc, stejnou částku zaplatí i za provinění v předchozím domácím duelu s Hradem Králové.

Za pronesení a použití pyrotechniky dostaly pokutu 25 tisíc korun Bohemians 1905 a Viktoria Žižkov. O pět tisíc méně zaplatí za nevhodné pokřiky fanoušků Plzeň a Pardubice.

Autor: ČTK
Komentáře (1 / 0 nových)
ratusek
27.05.2022 05:57
#
výše pokut tahané z klobouku asi je potřeba zase něco svazem zaplatit
Sledování komentářů
Chcete-li se rychle dovědět o nových komentářích k tomuto článku, přidejte si jej ke svým sledovaným. Upozornění na nové komentáře pak najdete ve svém osobním boxu Můj EuroFotbal v pravé části hlavičky webu.
sledovat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé
Nový komentář
Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce.
Registrace nového uživatele
Našli jste v článku chybu? Můžete nám ji oznámit.