04.12.2008 20:45 CET
1 : 2
(1:2)

Aston Villa - MŠK Žilina 1:2

Žilina dokázala nemožné, jenže ani to již na postup do další fáze nestačí. Po skvělém úvodu na anglické půdě nakonec udržela těsné vedení až do závěrečného hvizdu, přesto pro slovenský tým letos poháry končí. Hrdinou zápasu se stal brankář Dušan Perniš, který vychytal mnoho šancí Aston Villy. Ta i přes nečekanou prohru snadno postupuje.

Úvodní desetiminutovka zaváněla nudou, jenomže pak se naplno rozjela mašina Ashley Young, dostával se do nadějných možností a po jeho rohovém kopu hlavičkoval dobře Zat Knight, Dušan Perniš byl ovšem úspěšný. A proto se dvakrát k údivu všech přítomných na stadionu rozvlnila síť brankáře Guzana.

Nejprve v 15. minutě po nádherném průniku elegantně zakončoval Vladimír Leitner, o tři minuty později se perfektně uvolnil po asistenci Pekaříka Peter Štyvar a bombou do horního koutu zaskočil anglického giganta.

Domácí se nemohli oklepat až do 25. minuty, pak ale přišla mírná převaha , která nakonec o tři minuty později vyústila snížením. Po nahrávce Marlona Harewooda nesklapla ofsajdová past a Nathan Delfouneso pohodlnou ranou do horní části branky rychle odpověďěl. Jenže to bylo, co se týče branek, všechno, zápas byl i tak nadále velmi zajímavý. Do konce půle měli příležitosti Zdenko Štrba či Da Silva Adauto, na opačně straně byl aktivní Carlos Cuellar.

V dalším průběhu byly šance na obou stranách, poslední dvacetiminutovka patřila Aston Ville, spoustu možností neproměnil James Millner. Její tlak ještě zesílil po vyloučení střelce úvodního gólu Vladimíra Leitnera, které přišlo v 79. minutě. Poslední příležitosti promarnili Luke Young, Ashley Young a James Miller, i díky taktickým střídáním v závěrečných minutách už Žilina neinkasovala.

Pro Žilinu to byl poslední zápas ve skupině a na jaře hrát nebude, Aston Villa zakončí své vystoupení ve skupině F na půdě německého Hamburku.

Autor: Viktor Sandev / bbc.co.uk