14.12.2011 21:05 CET
2 : 2
(2:0)

Fulham FC - Odense Boldklub 2:2

Anglický fotbal zažívá letos velkou krizi. Po čtyřech zápasech to vypadalo, že všech osm anglických celků půjde dále ve své soutěži, nyní ale z Ligy mistrů vypadli hned dva a z Evropské ligy pravděpodobně dokonce tři. Úspěšné totiž bude asi jen Stoke City. Dobře nakročeno měl i Fulham, jenže ten si vše pokazil v domácím prostředí s dánským Odense a po vyrovnávací trefě ve třetí nastavené minutě se loučí se soutěží.

Podmínka totiž byla, že pokud Wisla doma Twente porazí, musí Fulham též vyhrát. Anglický celek k tomu měl od začátku nakročeno a po půl hodině hry vedl už 2:0, na stánku Dovřen Cottage poté držel pohodlné vedení do poloviny druhého dějství. Tak totiž dánský celek snížil a o senzaci se postaral ve třetí minutě nastavení, kde vyrovnal na 2:2, a Fulhamu proto zbyly jen oči pro pláč.

Domácí mohli jít do vedení dokonce po čtvrthodině hry, kdy po přímém volném kopu vyskočil do vzduchu Stephen Kelly, ovšem na brankové čáře fantasticky vykopl balón Bashkim Kadrii. Ve 27. minutě už ale unikl na pravé straně Kerim Frei, přešel přes dva obránce a poslal balón do vápna, kde ho přiťukl těsně za hranici vápna Bobby Zamora a střelou k tyči rozvlnil síť Clint Dempsey. O čtyři minuty později měli domácí ještě větší klid.

Krásnou kolmou přihrávkou uvolnil Moussa Dembele ve vápně právě Freie a ten tvrdou ranou nedal gólmanovi Stefanu Wesselsovi žádnou šanci - 2:0. Jenže jak už to bývá, tak outsider zahrozil ze standardních situací. V 64. minutě vypálil z přímého volného kopu Hans Henrik Andreasen, střela po zemi prošla zdí a zapadal k přímo tyčí, brankář Neil Etheridge zůstal pouze stát jako přikovaný.

Rozhodující moment se přihodil v 93. minutě. Po Dlouhém centru z pravé strany od Petera Utakx se osamocen před gólmanem ocitl střídající Baye Djiby Fall a halvou srovnal na konečných 2:2, domácí hráči se poté mohli poze chytnout za hlavu.

Autor: Viktor Sandev / soccernet.com