(?:?)
Showgrounds, Sligo
statistiky zápasu nejsou k dispozici

Trnava postupuje cez Sligo do 3. predkola EL

Spartak Trnava si dokázal postrážiť dvojgólové vedenie z prvého zápasu a dokázal napokon remizovať v Írsku 1:1. Trnava tak postupuje do 3. predkola Európskej ligy, v ktorom vyzve rumunský klub Steaua Bukurešť.

Spočiatku sa obe mužstvá len rozohrávali a prevažne kombinovali v strede poľa. Miernu prevahu mali domáci, ktorí sa však nevedeli dostať pred bránu Filipka. V 25. minúte však český gólman nedovolene fauloval vo svojom pokutovom území, a nasledoval sporný pokutový kop. Ten však North nepremenil, ktorého pokus do stredu brány vystihol bravúrny Filipko. Týmto zákrokom si napravil zaváhanie spred minúty. Ďalšia vážnejšia šanca sa zrodila v 27. minúte, kedy sa k odrazenej lopte po rohovom kope dostal Peers, ale mieril nepresne. Neskôr sa ujala iniciatívy Trnava, ktorá mala loptu viac na svojich kopačkách a zároveň si vypracovala aj nejaké sľubné šance. V 40. minúte dobre vystrelil Bicák, ale Rogers jeho pokus zneškodnil. V závere prvého polčasu dobre strieľal Schranz, ale mieril tesne nad. Prvý polčas sa skončil bez gólov. Hral sa dovtedy vyrovnaný futbal bez výraznejších šancí, čo sa napokon odzrkadlilo aj na skóre.

Úvod druhého polčasu patril skôr domácim, ktorí si však napriek prevahe nevytvorili výraznejšiu šancu. V 57. minúte zahrával hosťujúci Mikovič priamy kop z nádejnej pozície, no toto napokon neznamenalo nebezpečenstvo pre Sligo Rovers. V 70. minúte sa však Trnava ujala vedenia. Po dobre rozohratej štandartke sa presnou hlavičkou prezentoval Peter Čvirik - 0:1. V závere si vytvorili domáci mierny tlak a snažili sa o čestný vyrovnávajúci gól. Ten sa im napokon aj podarilo vsietiť v nadstavenom čase. McGuiness sa presadil po nakopnutej lopte v pokutovom území presnou hlavičkou do siete Filipka - 1:1. Zápas sa tak skončil remízou 1:1, ktorý posúva do ďalšieho predkola podľa predpokladov Trnavu.

Spartak Trnava tak postupom do 3. predkola Európskej ligy dostal za súpera rumunský klub Steaua Bukurešť. Spartak bude síce menším outsiderom, no slovenský zástupca sa bude snažiť o prekvapenie.

Autor: Filip Kubaliak