3 : 3
(?:?)
statistiky zápasu nejsou k dispozici

Žilina postupuje do 2. predkola Európskej ligy

MŠK Žilina síce nezvládla odvetný zápas podľa svojich predstáv, keďže pred vlastným publikom iba remizovala s gruzínskym Torpedom Kutaisi 3:3, ale šošoni napriek tomu postupujú do 2. predkola Európskej ligy. Žilinčania totiž na súhrnné skóre vyhrali 6:3.

Odveta 1. predkola Európskej ligy začala veľmi opatrne, hra sa odohrávala len v strede poľa. Mierne aktívnejšia však bola Žilina, ktorá mohla hrať oveľa pokojnejšie než Kutaisi. Dve minúty po štvrťhodine hry sa vyskytla prvá vážnejšia akcia, z ktorej MŠK aj hneď skóroval. Po Škvarkovej prihrávke sa do vyloženej šance dostal Majtán, ktorý na dvakrát prekonal Migineišviliho - 1:0. Žilina bola po úvodnom góle stále aktívna, v 23. minúte navýšila svoje vedenie. Druhý gól slovenského zástupcu padol po nedôslednom bránení hostí, ktorí viacnásobne podcenili situáciu, čo využil Róbert Pich a strelil gól - 2:0. Gruzínsky súper bol v týchto chvíľach neškodný, ale po polhodine hry znižoval skóre. Tento gól padol po rýchlej akcii, ktorá bola zakončená naozaj podareným gólom Kapanadzeho - 2:1. Žilina sa následne snažila o tretí zásah, no šance Picha, Škvarku či Majtána boli zneškodnené brankárom Torpeda. Domáci brankár Martin Dúbravka mal prácu v 37. minúte, kedy ho nepríjemne ohrozil Kukhianidze. O niekoľko sekúnd neskôr sa hostia mohli radovať z vlastného gólu Žiliny, ale nevydarený odkop Akakpa napokon minul bránu. V záverečných minútach prvého polčasu sa už nič vážne neudialo.

Úvodných pätnásť minút druhého polčasu sa nieslo v znamení kombinačného futbalu v strede poľa. Hra nebola ideálna, rovnako ako návšteva na tribúnach. Zápas sledovalo niečo cez 3000 divákov, pričom Severná a Východná tribúna bola uzavretá. Po hodine hry sa však diváci konečne dočkali gólových hodov. V 61. minúte sa hostia tešili z vyrovnania, o ktoré sa po chybe Piačeka postaral druhým gólom Kapanadze - 2:2. O niekoľko sekúnd neskôr však žltozelení opäť viedli, po Mihálikovej akcii sa presadil Róbert Pich - 3:2. Hra sa v nasledujúcich minútach ukľudnila. Po niekoľkých "mŕtvych" minútach sa hostia opäť dočkali vyrovnania. Stalo sa tak desať minút pred koncom, kedy Mzevašvili prekonal bezmocného Dúbravku - 3:3. V 86. minúte mohol domácich poslať do vedenia Mihálik, no mladý hráč MŠK loptu netrafil ideálne. Ďalšia príležitosť Žiliny sa naskytla v nadstavenom čase, no Pečovský vo vyloženej šanci zlyhal. Žilina síce iba remizovala 3:3, no napriek tomu sa teší postupu do ďalšej fázy druhej najprestížnejšej kontinentálnej súťaže.

Autor: Filip Kubaliak