28.11.2013 19:00 CET
2 : 1
(1:0)

Rapid Vídeň - FC Thun 2:1

Fotbalisté Rapidu Vídeň dokázali v pátém kole vybojovat svou první výhru v základní skupině Evropské ligy a ještě si tak uchovali naději na postup do jarní části Evropské ligy. V duelu se švýcarským Thunem byli vzhledem k posledním výsledkům mírnými favority a nakonec dokázali soupeře udolat v poměru 2:1. Švýcarský celek tak definitivně přišel o naději na postup a prohrál v této skupině už počtvrté v řadě.

Na závěr se doma utká již s postupujícím Genkem, a pokud ho dokáže porazit, tak bude mít ještě šanci na třetí místo. Rapid si to na závěr rozdá o postup na půdě ukrajinského Dynama Kyjev a potřebuje nad velkým favoritem zvítězit, což bude hodně obtížné. Rapid se dostal do vedení po necelé čtvrthodině hry, ovšem soupeř dokázal v 62. minutě srovnat. Jeho radost netrvala dlouhou a Rapid znovu vedl o dvě minuty později, těsný náskok udržel až do konce.

V první větší možnosti se ocitli hostující fotbalisté, když si za obranu zaběhl útočník Schneuwly a nikým neatakován pálil asi o metr vedle domácí svatyně, slovenský brankář Ján Novota zasahovat nemusel. Rapid se dostal do vedení v 17. minutě po chybě gólmana Faivreho. Ten neudržel v rukavicích jednoduchý centr Sabitzera a s dorážkou do prázdné branky už neměl větší problémy Terrence Boyd.

V dalším průběhu se hrálo opatrněji a útočná snaha hostů končila na bezchybné obraně soupeře. Krátce po změně stran mohli domácí navýšit své vedení. Nejprve po rohovém kopu a střele Sonnleitnera vykopl míč z brankové čáry Hediger a následný pokus Dibona fantasticky vyrazil brankář Faivre. Thun zničehonic trestal po hodině hry. Po pasu Schrinziho nedokázal Novota vyrazit míč do bezpečí a ten propadl až k Beratu Sadikovi, který už měl jednoduchou úlohu.

Neuběhly ani dvě minuty a stadion ve Vídni znovu vybuchl radostí. Po krásné individuální akci se do vápna procpal Branko Bosković a následně tvrdou ranou propálil Faivreho, který neměl šanci. Ihned na to mohl pojistit vedení rakouského výběru Sabitzer, jeho padáček skončil těsně vedle levé tyče. V nastaveném čase úřadovali oba brankáři, když nejprve Faivre vychytal zblízka Starkla a na druhé straně vytěsnil Novota konečky prstů střelu Sadika. Skóre se tak už neměnilo.

Autor: Viktor Sandev / uefa.com, eurofotbal.cz