0 : 1
(0:0)
Alfheim, Tromsø

Tromsø po porážce od Machačkaly ztratilo postupové naděje

Anži dokázalo po domácím těsném vítězství stejným poměrem udolat Tromsø i venku a s definitivní platností tím norskému protivníkovi zatarasilo cestu do vyřazovací fáze. Naopak ruská tým má postup na dosah.

Hosté začali aktivně a již po třech minutách se mohli ujmout vedení. Gatagov rozehrál přímý volný kop, jenž si ve vymezeném prostoru našel Epureanu, ovšem jeho hlavička mířila pouze do nachystaného Sahlmana! Anži mělo po většinu prvního dějství převahu, kterou mohl po další akci zužitkovat Razak, ovšem jeho střelecký pokus pro změnu branku nenašel.

Stejný obraz hry byl divákům servírován i po obrátce: Machačkala držela kulatý nesmysl na svých kopačkách a domácí se vytrvale bránili. S přicházející hodinou hry mohla otevřít skóre spolupráce Mkrtčjana s Razakem, následná rána se ale do prostoru tří tyčí nevešla.

Postupem času se dirigentského kormidla chopili domácí. Z ničeho nic čerstvě příchozí Bendiksen oslovil Nystrøma, ten však na Pomazana recept hledal marně! Když už poté všechno schylovalo k bezbrankové remíze, našel Demidov svým pasem Mkrtčjana, který ve čtvrté minutě nastavení doslova zmrazil dech domácích příznivců a zajistil Anži další tři body - 0:1!

Autor: Jiří Vojík / uefa.com