1 : 0
(?:?)
statistiky zápasu nejsou k dispozici

Slovan Bratislava - University College Dublin 1:0

Dôležité víťazstvo Slovan proti druholigovému írskemu mužstvu dokázal uhrať, ale do odvety sa musí zlepšiť. Poriadne sa natrápil aj kvôli početnej nevýhode, hlúpou červenou kartou totiž belasých oslabil ani nie po polhodine hry Nicolas Gorosito. Hrdinom sa napokon v závere stal jediný strelec duelu Adam Zreľák.

Slovan sa nezahryzol do súpera tak, ako mnohí očakávali a s outsiderom sa na prekvapenie trápil. Druholigista z Írska síce vyradil silný Dudelange v predkole predtým, no favoritom bol v Bratislave určite domáci celok. Pred bránou Dublinu sa šance netvorili vo veľkej miere, akurát Milinkovič si v 20. minúte krásne vymenil loptu s Priškinom a bol to jedine brankár Corbet, kto súpera zastavil pred inkasovaním. Veľká rana pre Slovan prišla v 28. minúte, keď Gorosito nepochopiteľne šialeným zákrokom skolil súpera oboma nohami napred na útočnej polovici a videl červenú. Od tohto momentu to so Slovanom vyzeralo ešte horšie a začal sa čoraz viac trápiť. Mínusom bolo aj vynútené striedanie a pramálo šancí pred súperovou bránou. Dobrou správou bolo, že veľa práce nemal ani Ján Mucha.

Po zmene strán sa už do hry prekvapujúco nevrátil Vittek a tak to Slovan musel riešiť v oslabení zubami-nechtami. Len do bočnej siete mieril po prudkej rane Podaný, nebezpečnejšia šanca prišla po hodine hry, keď traja hráči súpera v prečíslení vyšachovali brániacu sa dvojicu Slovana. Zakončenie Swana však Mucha dokázal umne pokryť do svojho náručia. Z protiútoku pálil Priškin, ani táto strela sa ale neujala. V 70. minúte si Milinkovič umným pohybom vypracoval priamy kop, no brankár ho vychytal.

V 74. min mohol a mal otvoriť skóre František Kubík, ktorý sa po prihrávke z rohu ocitol zoči-voči brankárovi súpera, avšak ten jeho úmysel stihol nohou zlikvidovať. Hostia napokon inkasovali po ojedinelom útoku Slovana, šťastnou strelou po teči sa presadil Zreľák - 1:0. Vybavil tak tesné a vydreté víťazstvo a do odvety pôjdu belasí s výhodou. Musia však ešte poriadne zapracovať, pretože slabučký výkon na lepších súperov nemusí stačiť. A možno ani v odvete proti Dublinu.

Autor: Ľubomír Hudačko