21.02.2019 18:55 CET
3 : 0
(2:0)

Překvapení se nekonalo, Arsenal rozebral BATE třemi góly

Přestože si nevýrazným výkonem v prvním vyřazovacím zápase Evropské ligy londýnský Arsenal dosti zahrával, v odvetě na domácí půdě proti BATE Borisov neponechal nic náhodě a suverénně dokráčel k výhře 3:0, která Kanonýrům zajišťuje postup do osmifinále. Jednobrankové manko z Běloruska svěřenci Unaie Emeryho smazali již po pár minutách, do přestávky přidali postupový zásah číslo dvě a po hodině hry uťali i poslední šance hostí na zvrat gólem střídajícího Sokratise.

Od běloruského mistra se očekávala tuhá defenziva, kterou budou muset domácí tvrdě obléhat, ovšem již ve čtvrté minutě se opak ukázal být pravdou. Přízemní centr Aubameyanga si totiž nepochopitelně srazil do vlastní sítě obránce Volkov, přestože se ani nenacházel pod nátlakem nabíhajících hráčů soupeře.

Arsenal se brzkým gólem mohl uklidnit a pokračovat v herní dominanci skrze slibné šance Iwobiho, Mchitarjana či Aubameyanga, byť si Emeryho družina ani tentokráte neodpustila výpadek v zadních řadách a Shkodran Mustafi musel Skavyšovu ránu vykopávat takřka z brankové čáry. Právě německý stoper poté v závěru první půle dokázal zabodovat i před druhou brankou, když suverénní hlavičkou uklidil Xhakův rohový kop do sítě a poslal svůj tým vstříc postupu.

Za stávajícího skóre však Borisovu stačilo jednou skórovat a díky pravidlu venkovních gólů by výhoda byla zpět na jeho straně. Arsenal si tak nemohl dovolit polevení v koncentraci a po změně stran bylo čisté konto Petra Čecha skutečně v krátkodobém ohrožení, když se hosté dostali hned k několika nadějným střeleckým příležitostem. Český brankář však v klíčové chvíli obstál i díky tomu, že Skavyšův pokus zamířil přímo do prostoru, kde se nacházel.

Když krátce před uplynutím hodiny hry opustil trávník vinou zranění kapitán Laurent Koscielny, mohli hosté ucítit šanci na zvrat. Pouhé čtyři minuty nato ale Arsenal skóroval do třetice, a to prostřednictvím zrovna Koscielného náhrady, Sokratise Papastathopoulose. Řecký stoper využil zaváhání brankáře Ščerbického při dalším povedeném Xhakově rohu a pohodlně uklidil míč hlavou do sítě z bezprostřední blízkosti.

Závěrečná půlhodina tak již nabídla jen poklidné čekání na konečný hvizd a Arsenal může stále živit naději na titul a s tím spojenou účast v Lize mistrů, pokud se mu nepodaří kvalifikovat skrze domácí ligovou soutěž. Svého příštího soupeře poznají Kanonýři v pátek.

Autor: Martin Kantor / skysports.com