předkola - 2. předkolo - hlavní část - 1. zápasy
1 : 3
(?:?)
statistiky zápasu nejsou k dispozici

DAC Dunajská Streda - Dinamo Minsk 1:3

Vylúčený hráč a nepremenený samostatný nájazd Baya. DAC Dunajská Streda podľahol na domácej tráve Dinamu Minsk 1:3 (1:1).

V 16. minúte predviedol individuálny prienik Pačinda. Dostal sa aj k zaujímavej príležitosti, ale jeho pokus pokryl brankár Gorbunov, keď vyrazil na rohový kop. V 24. minúte zahrával Minsk aut. Nasledoval center až do pokutového územia, kde sa k lopte dostal Begunov. Jeho prvý pokus Macej kryl, ale na dorážku nedosiahol - 0:1. V 31. minúte zakončil Kalmár k vzdialenejšej žrdi, avšak Gorbunov mal dobrý výhľad a loptu vyrazil do bezpečia. V 38. minúte sa stal Bayo adresátom dlhého centra za obranu. Jeho hlavičku vytlačil mimo bránky Gorbunov. V 39. minúte prišla veľká komplikácia pre domáci celok. Šimčák na súperovej polovici fauloval a dostal druhú žltú kartu, takže musel opustiť ihrisko. V 44. minúte zahral jeden z hráčov Dinama v šestnástke rukou a pokutový kop premenil Pačinda - 1:1. Gorbunov smer jeho strely vystihol, ale dunajskostredský útočník trafil prudko k žrdi.

V 59. minúte zakončil Bayo po super kombinácii samostatný nájazd na súperovho gólmana neúspechom a nepremenil tak stopercentnú šancu. O desať minút nato Dunajská Streda zahrávala priamy kop. Na center Kalmára vyskočil Bayo, a jeho hlavička tesne minula bránu. V 77. minúte hostia skórovali druhýkrát, a to z nenápadnej situácie. Do pokutového územia smeroval center, Šatka loptu nezachytil, tá sa dostala na hlavu Makasa a striedajúci hráč Minsku strhol vedenie na stranu svojho celku - 2:1. Nadstavovalo sa päť minút a hostia tento čas využili dokonale. Do pokutového územia smeroval center na zadnú tyč, kde Davis neubránil Nikoliča, ktorý utešenou hlavičkou zvýšil už na 3:1. DAC Dunajská Streda prehral na Žitnom ostrove s Dinamom Minsk 1:3 a jeho šance na postup nie sú už prakticky ani v teoretickej rovine.

Autor: Dušan Guman / onlajny.eu