4 : 1
(?:?)
statistiky zápasu nejsou k dispozici

Dinamo Minsk - DAC Dunajská Streda 4:1

Aj v druhom zápase druhého predkola UEFY ťahal DAC Dunajská Streda za kratší koniec a domácemu Dinamu Minsk podľahol vysoko 1:4 (0:1).

Domáci po víťazstve na Slovensku hrali tentoraz s piatimi obrancami. Kone dostal v strede obrany prednosť pred Šatkom. Pačinda začal na lavičke. DAC pôsobil vzadu spočiatku nekonsolidovane. Ivanove zakončenie kryl Macej. Po kombinácii Begunova s Nikoličom zabránil potom Chvasčinskému v otvorení skóre. Hyballa už v 18. minúte stiahol Koneho a na trávnik poslal Šatku. Vzápätí Šitov vysunul Nikoliča, ten sa odpútal od obrancov a otvoril skóre - 1:0. Vpredu sa Slováci do 40. minúty prezentovali iba slabou strelou Herca. Neskôr jeho hlavičku po centri Koštrnu zblokoval Begunov na roh. Zraneného útočníka Baya vystriedal Divkovič. Fortunaligista inkasoval po zmene strán z prvej akcie. Ivanov predĺžil po aute hlavou na Chvasčinského, ktorý prestrelil Maceja - 2:0. O niekoľko minút nariadil hlavný rozhodca po zákroku Koštrnu na Chvasčinského jedenástku. Tú v 51. minúte premenil Ivanov - 3:0. Macej síce vystihol smer a dotkol sa lopty, ale gólu nezabránil. V 58. minúte Nikolič trafil priamy kop ideálne - 4:0. Macej potom vyrazil prudký pokus Šitova. V 73. minúte výsledok kozmeticky upravil Vida - 1:4. Svoju príležitosť zahodil Kalmár. Macej v nadstavenom čase ešte vychytal Makasa. Dinamo Minsk zdolalo Dunajskú Stredu hladko 4:1.

"Výsledok neznamená, že náš súper bol slabý. Možno sme chceli hrať proti Zenitu viac ako DAC," povedal po zápase tréner Dinama Sergej Gurenko. "Opäť gratulujem Dinamu, jeho úroveň počas celého zápasu bola pre nás príliš vysoká. Často sme strácali loptu, hrali sme na riziko, ktoré nám nevyšlo. V prvom zápase sme mali nejaké šance, v odvete žiadnu," okomentoval dianie Peter Hyballa, tréner Dunajskej Stredy. "Pre mňa to bolo zo začiatku ťažké, keďže nie som zvyknutý nastupovať do zápasu z lavičky. Keď som prišiel, hneď sme inkasovali gól po faule na mňa, ale rozhodca nechal pokračovať v hre. Vedeli sme, že stále potrebujeme streliť tri góly a išli sme do maximálneho risku. Nič iné nám nezostávalo, všetci sme vysoko pressovali a tlačili sa dopredu," pridal svoje postrehy obranca Ľubomír Šatka.

Autor: Dušan Guman / tasr.sk