14.03.2019 21:00 CET
0 : 1
(0:1)

Jovičův přesný zásah rozhodl. Frankfurt postoupil přes Inter do čtvrtfinále

Odvetu osmifinále Evropské ligy na San Siru zvládl Frankfurt velmi dobře, už zkraje utkání ho poslal do vedení Luka Jović, a těsné vedení udržel až do konce. Takticky si pak počínal dle vlastních představ, Inter dokázal udržet na uzdě, a ve finále asi zaslouženě postoupil do další fáze. I Nerazzurri na brzké inkasování až do závěrečného hvizdu nezareagovali.

Frankfurt hrál, stejně jako v prvním zápase před vlastními fanoušky, proti slovutnému italskému gigantovi nebojácně. Hlavně v prvním poločase byl jednoznačně lepším týmem. Inter naopak předvedl značně podprůměrný výkon, budeme-li v tomto klání hodnotit jeho ofenzivní pojetí. Celkově za sto osmdesát minut nevstřelil jediný gól.

Hosté vstoupili do utkání hodně zostra. Už ve 3. minutě si vytvořili svou vůbec první šanci, to když z vyložené pozice pálil Kostič. Proti jeho zakončení se předvedl výtečně brankář Handanovič, jenže míč vyrazil pouze k Hallerovi, který měl možná ještě lepší možnost ke skórování než jeho spoluhráč před pár vteřinami. Leč pálil do břevna.

Inter ovšem tenhle moment z jakéhosi spánku nijak neprobudil, a tak jeho soupeř o dvě minuty později již udeřil. Zcela mizerně si počínal stoper De Vrij, jenž poskakující balón nedobře odhadl, zezadu se k němu přiřítil Jović, který svého protivníka odstrčil, a vyběhnuvšího Handanoviče následně dlouhým obloučkem přehodil.

Svěřenci trenéra Luciana Spallettiho na hřišti i nadále tápali, Eintracht dokonce rozvlnil síť ve 27. minutě ještě jednou, konkrétně se to podařilo Hallerovi, jeho branka ovšem nemohla platit kvůli ofsajdu. A šest minut před obrátkou německý celek zahrozil znovu, sám na bránu se řítil Gačinović, avšak Handanovič jeho slabou střelu se štěstím zneškodnil.

Ve druhém poločase si Die Adler bez větších problémů hlídali pohodlný náskok, který jim bohatě stačil na postup. Jejich defenziva působila velmi kompaktně, milánský tým naopak v útoku nezměnil nic, čím by svého soka rozhodil nebo dostal pod větší tlak. A čím více se blížil konec střetnutí, tím bezradnějším dojmem v podstatě Inter působil.

Ba naopak, Frankfurt mohl své vedení párkrát navýšit, jako například v 55. minutě díky Hallerovi, nebo v 61. minutě zásluhou Joviče, v obou případech ale zasáhl Handanovič. Vůbec poprvé si hostující gólman Trapp sáhl na míč v 66. minutě, to se proti němu snažil prosadit Politano, jinak v podstatě neměl po celý zápas výraznější práci.

Autor: Patrik Sandev / whoscored.com