20.09.2018 18:55 CET
0 : 1
(0:1)

Nuda, ale úspěšná. Chelsea vstoupila do EL výhrou 1:0 nad PAOKem

Šestý zápas, šestá výhra. Pokud zapomeneme na polopřátelský zápas Community Shieldu, Maurizio Sarri pokračuje v Chelsea ve fantastické formě. V Soluni sice nebylo k vidění moc ze Sarriballu, ale povinné tři body na konto Blues putují. Už v sedmé minutě rozhodl po jedné z těch povedenějších akcí Willian.

Pakliže v úvodu píšu o absenci Sarriballu, gólová situace byla typickým artiklem z této mošničky. Rychlá sekvence nahrávek, Jorginho vymyslel parádní pas a Barkley se jal svižný brejk dokončit. V rychlosti vyvezl míč a předal Willianovi, jehož rána zevnitř vápna i díky nejistému zákroku gólmana Paschakalise skončila v bráně.

Celý první poločas - a pak i většina druhého - se linul ve stejném duchu. Chelsea totiž PAOKu prakticky nepouštěla k míči, a pokud ano, nejpozději u vlastního vápna mu jej zase odebrala. A tak útočili pouze hosté. Řadu šancí měl Morata - jako po centru Pedra, skvělém míči z hloubi pole od Rüdigera nebo když se střílel z hranice vápna sám. Mířidla ale na zápas neměl seřízena ideálně.

V závěru úvodního dějství dal skvělý pas za obranu Alonso a Pedra musel dobrým zákrokem zastavit Paschakalis. No a druhá půle začala ve stejném stylu. Hned po třech minutách se celé ofenzivní kvarteto Pedro, Morata, Barkley, Willian vydalo na zteč a posledně jmenovaný se na levé straně šestnáctky dostal ke střele - vypálil však slabě a přímo do brankáře.

Když se Morata převtělil do nahrávače, hned to bylo lepší. Marcos Alonso je na rozdíl od něj gólově potentní a po povedené kličce musel jeden z obránců tečovat jeho gólovou střelu na roh. Abychom však Álvaru Moratovi jen nekřivdili - on gól v utkání dal - a jeho zakončení bylo vynikající. Pas Pedra ho však předtím zastihl v ofsajdu.

PAOK celý zápas mlčel, trošku kousat začal až deset minut před koncem, kdy dostal možnost kopat dva rohy v krátké časové sekvenci a vše vyplynulo až v zajímavou ranou kapitána Vieirinhy, která ovšem zaplula mimo tři tyče. V pětaosmdesáté minutě se řecký celek dokonce dostal ke střele na branku - Biseswar však pálil přímo do připraveného Kepy - a Chelsea si tak odváží hubenou výhru 1:0.

Autor: Marek Ustohal