05.08.2007 17:00 CET
2 : 0
(2:0)

Dynamo České Budějovice - Sigma Olomouc 2:0

Až nečekaně lehce si poradili Jihočeši s Hanáky a připsali si zasloužené tři body. O góly se hned v úvodu postarali Radzinevičius a Vozábal. Druhý poločas už byl vyrovnanější, ale jediná šance hostů přišla až v nastaveném času a Olomoučtí budou mít v druhém kole co napravovat.

Skvělý začátek do nové sezóny měli domácí, když se ve čtvrté minutě po Šmídově přiťuknutí trefil pěknou křižnou střelou k tyči domácí Tomáš Radzinevičius. Ve dvanácté minutě střílel Vozábal a s pomocí teče hostujícího obránce zvýšil již na 2:0. První poločas nenasvědčoval tomu, že by Olomouc chtěla hrát o jiné příčky než v loňské sezóně a jen díky nepřesnosti domácích přetrvával pouze dvougólový rozdíl.

Druhý poločas už byl přeci jen o něčem jiném, hra byla vyrovnaná a míč byl více na kopačkách hostí. Budějovičtí hráli velmi zkušeně a i když už neměli nad svým soupeřem převahu, nenechávali Olomouci žádnou šanci na vrácení se do zápasu. Za zlepšený výkon po přestávce si hosté gól zasloužili, v nastaveném čase vypálil ve vápně Šuškavčevič, ale Kučera předvedl dobrý zákrok a týmy se tak rozešly výsledkem 2:0.

Autor: Josef Gvoždiak