24.02.2012 20:15 CET
1 : 0
(0:0)

FC Hradec Králové - Sparta Praha 1:0

Fotbalová Gambrinus liga se dramatizuje! Sparta hned ve druhém kole jarní části zaváhala, když prohrála na hřišti Hradce Králové 0:1 a Liberec tak může snížit své manko na tři body. Klíčová situace přišla v padesáté čtvrté minutě, kdy byl za faul v šestnáctce vyloučen Vidlička a následnou penaltu proměnil Pavel Dvořák.

Hosté šli do utkání bez vykartovaných Pamiče s kapitánem Matějovským a zraněného Krejčího, šanci v základní sestavě tak dostali Frýdek, Kadeřábek a Hušbauer. Úvod zápasu byl velmi opatrný, Sparta zahrozila jen střelami Kweukeho a Keriče, v prvním případě však hradecká obrana dokázala gólu zabránit včasným zákrokem, v tom druhém se zase mohla spolehnout na pozorného gólmana Koubka.

Jinak většina nebezpečných akcí ztroskotala na nepřesné finální přihrávce, mnohdy k ní dokonce ani nedošlo. Na druhé straně si hosté na problémy zadělali sami, když Poděbradského centr málem srazil za Švengerova záda Frýdek, naštěstí pro něj ale sparťanský brankář dokázal vytěsnit míč nad břevno. Poté to ještě zkoušel Hušbauer, Koubek ovšem neměl s jeho přízemní střelou problémy.

Po přestávce domácí přidali a převzali iniciativu, hned po dvou minutách se přitom dostali do obrovské příležitosti. Po Sionkově chybě šli dva hradečtí fotbalisté na jednoho soupeře, Štěpán předal balón Zelenému, ten si ho však nepřesně zpracoval a zakončoval na dlouhou nohu do Švengera. A pak už přišel jediný gól zápasu. Dvořák poslal nádherným pasem do úniku rychlíka Štěpána, kterého v pokutovém území fauloval Vidlička a verdikt sudího byl nekompromisní - penalta a červená karta.

Hradec tak s přehledem poslal do vedení Dvořák. Třináct minut před koncem měl ještě gól na noze Zelený, jenž se ocitl prakticky sám před brankou Sparty, jenže jí levačkou přestřelil. Domácí si závěr zápasu pohlídali, porazili tým z Letné 1:0 a posunuli se v tabulce na desáté místo.

Autor: Michal Hruška