02.03.2012 20:15 CET
1 : 0
(0:0)

FK Teplice - Slovan Liberec 1:0

Slovan Liberec se odmítl dotáhnout na Spartu a v Teplicích po jediné brance Mahmutoviče prohrál 0:1. Jeho ztráta na první místo tak může vzrůst na šest bodů. Teplice se díky vítězství posunuly dočasně na šesté místo.

Žlutomodří dali Liberci důrazné varování už v osmé minutě, kdy z levé strany odcentroval Vůch a míč špatně trefil Dolejš. Vzápětí si vytvořil zajímavou šanci i Liberec, Bosančičovu střelu zlikvidoval Grigar. Bosančič byl ústřední postavou i dalšího okamžiku, Rabušic mu do vyloženky poslal krásný balón, Bosančič na něj těsně nedosáhl. Závěr prvního poločasu přinesl po jednom zajímavém okamžiku na každé straně. Po Breznaníkově centru selhal v koncovce Nezmar a Čajič svůj pokus namířil mimo branku. Hostující Liberec měl více ze hry, ovšem převahu nedokázal gólově zužitkovat.

Tepličtí zahájili druhý poločas velmi dobře a Liberec se na okamžik dostal pod zajímavý tlak. V 53. minutě pak padla jediná branka utkání, Dolejš vysunul Aidina Mahmutoviče, který drze obešel brankáře a zavěsil do prázdné branky - 1:0 pro Teplice. Uběhly sotva dvě minuty a s Libercem to mohlo být ještě horší. Brankář Bičík ale proti Mahmutovičovi rychle vyběhl a následná dorážka z velké dálky v podání Vondráška k ničemu nevedla.

Liberci se nedařilo a Teplicím se naskýtaly další šance. Mahmutovič v jednu chvíli sebral Bičíkovi míč, ale liberecký brankář dokázal svoje zaváhání včas napravit a zlikvidovat pokus o přehození. V 69. minutě spálil další velkou šanci Vůch a Teplice mohly jenom litovat, že si zbytečně komplikují utkání.

Každopádně čas utíkal a Liberec se přeci jenom začal tlačit více dopředu. Po Breznaníkově střele musel vytáhnout pěkný zákrok Grigar a pět minut před koncem utkání vykopával míč z brankové čáry Rosa. Tepličtí přežili i další tutovky, Musiol pouze nastřelil Grigara a Nezmar hlavičkoval vedle. Liberec vyrovnat nestihl, na Stínadlech prohrál a nadále zůstává druhý.

Autor: Ondřej Linhart / onlajny.cz