06.04.2013 16:30 CET
0 : 3
(0:1)

Sigma Olomouc - Sparta Praha 0:3

Sparta zvládla i další ligový šlágr a z Olomouce si veze drtivé vítězství 3:0. Pražané se tak dočasně posouvají na první místo a na tahu teď bude Viktoria Plzeň. Cenou a důležitou výhru vystřílel Spartě dvěma brankami Václav Kadlec, jednou se prosadil Ladislav Krejčí.

Hosté začali na Hané lépe a dá se říci, že Olomouc přehrávali po celý zápas. Už po sedmi minutách mohl rozvlnit síť Kadlec, jenže branku netrefil. Následně měla Olomouc velké štěstí, Hušbauer orazítkoval břevno a po něm Krejčí zase tyč! Tlak Pražanů byl obrovský a po třicetiminutách vyústil v první branku. Centr Krejčího nečekaně zapadl za Zlámalova záda a Sparta zaslouženě vedla 1:0. Za chvíli to mohlo být o dvě branky, ale předvedl se Zlámal a šance Olomouce na bodový zisk držel nad vodou.

Sparťané v prvním poločase dominovali a stejné to bylo i ve druhém dějství. V 51. minutě vstřelili hosté druhou branku. Dobrý centr předvedl Hušbauer a Václav Kadlec doklepl míč do sítě 2:0. Opařená Olomouc v 62. minutě inkasovala potřetí. Matějovský vysunul Lafatu a ten ještě posunul na Václava Kadlece, který svojí druhou brankou zajistil Spartě luxusní třígólový náskok - 3:0.

Olomouc mohla o dvě minuty později snížit, do jedné z mála šanci se dostal Pospíšil a Vaclík musel nadvakrát zasahovat. Na obou stranách se ještě mohlo měnit skóre, ale Sigmě korigující branka nebyla přána. Sparta předvedla na Hané fantastický výkon, vyhrála 3:0 a minimálně do zápasu Plzně se posunula na první místo.