19.08.2012 17:00 CET
3 : 1
(1:1)

Sparta Praha - České Budějovice 3:1

Pražská Sparta své další domácí utkání zvládla a zůstává na čele tabulky. S Českými Budějovicemi to ale neměla jednoduché. Vítěznou branku zaznamenal ve druhém poločase Kamerunec Leonard Kweuke. Sparta porazila Jihočechy celkovým výsledkem 3:1.

Letenští museli v tomto kole naposledy hrát bez diváků, čímž zároveň vyčerpali svůj trest. Dle předpokladů se jako první natlačila do velké příležitosti Sparta. Jarošíkovu ránu gólman Daněk vyrazil a dorážející Pavelka naštěstí pro Budějovické trestuhodně přestřelil. O šest minut později už mohla sparťanská radost naplno propuknout. Daňkovu nepřesnou rozehrávku zachytil Kweuke, který následně obloukem vyzval ke skórování Václava Kadlece, jenž trefil poloprázdnou branku - 1:0 pro Spartu. Jenže nadějný výsledek domácím dlouho nevydržel. Výbornou spolupráci Hanzlíka se Sandrem zužitkoval neobsazený Miroslav Markovič a vyrovnal na 1:1. Co se týče dějství na hřišti, hrálo se dost vyrovnaně, takže poločasový výsledek 1:1 byl na místě.

Trenér Letenských Vítězslav Lavička nejspíše svým svěřencům v šatně důrazně domluvil. Ti si jeho řeč vzali k srdci a krátce po změně stran strhli vedení opět na svojí stranu. A kdo jiný u toho mohl být než obrovitý útočník Leonard Kweuke. Kamerunec tvrdě vypálil a od tyčky překonal budějovického brankáře Daňka - 2:1 pro Spartu.

O čtyři minuty později přišla pro sparťanské fanoušky, kteří pochopitelně nebyli na stadionu, dobrá zpráva. Na plac se totiž po zranění vrátil dirigent záložní řady Marek Matějovský, jenž nahradil Pavelku. A právě Matějovský byl u další šance Sparty. Po jeho centru se sice se štěstím dostal do stoprocentní gólovky Kadeřábek, ale brankář Daněk předvedl vynikající zákrok. České Budějovice tak zůstávaly ve hře o cenný bod až do poslední minuty. Šest minut před koncem mohl vyrovnat Markovič. Míč si sice parádně zpracoval, ovšem nepřesně vystřelil. Totéž platilo i na druhé straně o příležitosti čerstvého reprezentanta Hušbauera. Sparta se definitivně uklidnila až v závěrečných minutách po třetí brance, kterou vsítil povedenou střelou Pavel Kadeřábek. Po výsledku 3:1 tak sparťané nadále vedou tabulku.

Autor: Ondřej Linhart / onlajny.cz