29.07.2012 17:00 CET
3 : 0
(1:0)

Plzeň v poklidu přestřílela Hradec Králové 3:0

Vstup do sezóny vyšel plzeňským fotbalistům opravdu na jedničku. Proti nevýraznému Hradci Králové si připsali zaslouženou výhru 3:0.

Plzeň začala pořádně zostra, což po deseti minutách hry přineslo první šanci. K velmi nebezpečné hlavičce se dostal záložník Daniel Kolář, s ní si ale poradil pohotový brankář Jiří Lindr. Strážce hradecké svatyně se musel činit znovu už o pár okamžiků později, to když jeho pozornost vyzkoušel střelou z dálky Pavel Horváth.

Dění na hřišti se následně sice přeci jen o něco více vyrovnalo, stále to ovšem byla Plzeň, která určovala tempo hry. Nakonec se také zaslouženě ujala vedení. V pětatřicáté minutě dostal Kolář výborný centr ze strany od Daridy a hlavou neomylně zakončil - 1:0.

Domácí mohli v závěru poločasu své vedení ještě navýšit, jenže Limberského dělovka skončila těsně vedle, Darida naopak orazítkoval pravou tyčku hradecké brány. Těsně před přestávkou pak zahrozili také Středočeši: Holeš odcentroval z hranice pokutového území a Pavel Dvořák v nadějné pozici jen těsně nedosáhl na míč.

Na začátku druhého dějství si Hradec připsal svou první střelu v utkání. Zpoza šestnáctky napřáhl Zelený, ale míč poslal několik metrů nad břevno. Poté začala hrozit opět Plzeň. Nejprve pálil vedle z ostrého úhlu Bakoš, vzápětí měl špatně seřízená mířidla také Rajtoral a se střelou Horvátha si pro změnu poradil gólman Lindr.

Tyto šance tedy brankou ještě neskončily, v osmašedesáté minutě ovšem Viktorka rozjela rychlý protiútok, na jehož konci se po vynikající přihrávce Procházky ocitl Bakoš, který bez problémů doklepl míč do prázdné brány - 2:0. Poslední gól dnešního duelu pak přišel třináct minut před koncem normální hrací doby, kdy Lindr chyboval při rohovém kopu Daridy a od bezmocného obránce Poděbradského se míč odrazil do sítě - 3:0.

Autor: Tomáš Honajzer