Liberecký gól byl regulérní, Daníček správně vyloučen, uvedla komise

Branka Liberce v nedělním utkání 21. kola FORTUNA:LIGY na hřišti Sparty byla regulérní. Komise rozhodčích Fotbalové asociace ČR ve svém komuniké uvedla, že situaci nepředcházel ofsajd Filipa Horského.

Olatunji odehrál fantastickou druhou půli, chválil Priske po Liberci

Brian Priske, trenér Sparty, po domácím vítězství 2:1 nad Libercem v 21. kole první ligy ocenil výkon útočníka Victora Olatunjiho. Na tiskové konferenci vtipkoval, že si o přestávce nigerijský útočník vyměnil kopačky, jelikož poté zaznamenal gól a asistenci. Priske se také pozastavil nad kontaktní brankou Slovanu, jíž podle něj předcházel ofsajd. Jeho protějšek Luboš Kozel s tím nesouhlasil, navíc si myslí, že domácí měli dohrávat bez vyloučeného Jakuba Peška.

FORTUNA:LIGA - souhrn 21. kola: Pražská "S" úspěšná

Sparta zdolala Liberec a udržela tak náskok na Slavii, která veze tři body z Karviné. Poprvé na jaře bodoval Baník Ostrava, když vyhrál v Mladé Boleslavi. Naopak poprvé ztratily Pardubice, s Teplicemi se rozešly smírně. Plzeň díky rychlým gólům vyhrála na Bohemians, Jablonec nasázel pět gólů Českým Budějovicím, naopak v Olomouci, kam přijel Hradec, diváci na trefu čekali marně. Zlín otočil regionální derby se Slováckem.

Chci dát za sezónu aspoň 14 gólů, předsevzal si Šulc

Pavel Šulc je šťastný za svou aktuální střeleckou formu. Třiadvacetiletý ofenzivní univerzál pomohl Západočechům jednou brankou k vítězství 2:0 na půdě Bohemians 1905 v 21. ligovém kole, v sezoně nejvyšší soutěže skóroval už podeváté a na čelo tabulky kanonýrů ztrácí pouze jednu trefu. Šulc na tiskové konferenci uvedl, že si stanovil za cíl dát v ročníku aspoň 14 gólů.

FORTUNA:LIGA - preview 21. kola: Do akce pražští velikáni

Obhájce titulu Sparta přivítá doma Liberec a bude hájit čtyřbodový náskok v čele tabulky před Slavií. Červenobílí se představí v Karviné. Slavia se na hřišti nováčka pokusí odčinit remízu ze středeční dohrávky ve Zlíně. S Karvinou sice tým z Edenu prohrál jediný z dosavadních třinácti ligových zápasů, zároveň ale zvítězil v jediném z posledních čtyř vzájemných duelů v nejvyšší soutěži.

Sparta v neděli přivítá Liberec, Slavia bude napravovat zaváhání v Karviné

FORTUNA:LIGA o víkendu pokračuje osmi zápasy 21. kola, které načne závěrečnou třetinu základní části. Obhájce titulu Sparta přivítá Liberec a bude hájit čtyřbodový náskok v čele tabulky před Slavií. Letenští si budou chtít spravit náladu po čtvrteční porážce 2:3 od Galatasaraye Istanbul v úvodním duelu vyřazovací fáze Evropské ligy. Slavia se na stadionu nováčka soutěže Karviné pokusí částečně odčinit remízu 1:1 ze středeční dohrávky ve Zlíně. Třetí celek tabulky Plzeň se představí na hřišti Bohemians 1905. Zlín čeká regionální derby se Slováckem, tápající Ostrava nastoupí v Mladé Boleslavi.

Může Hapal skončit v Baníku? Stát se může cokoliv, říká Matušovič

Nula bodů na kontě, nula vstřelených gólů. Tímto způsobem odstartovali ligové jaro hráči Baníku, kteří po šokující porážce na hřišti Českých Budějovic nestačili v týdnu na Plzeň. I když se jejich výkon zlepšil, pozice trenéra Pavla Hapala zůstává dál nejistá, o víkendu ho navíc čeká těžký zápas v Mladé Boleslavi.

Jurečka svůj trest zatím nezná, rozhodne se až za týden. Má zastavenou činnost

Slávistický útočník Václav Jurečka má za vyloučení po úderu loktem ve středeční dohrávce 17. kola první ligy ve Zlíně automaticky zastavenou činnost. O výši trestu rozhodne disciplinární komise Ligové fotbalové asociace až za týden. Ta o tom informovala v komuniké po čtvrtečním zasedání.

Brandner hlásí návrat, ze Slovácka přestoupil do Českých Budějovic

Patrik Brandner se vrátil do Českých Budějovic. Třicetiletý útočník skončil ve Slovácku, kam přišel právě z Dynama před rokem a půl. Na jihu Čech podepsal podle klubového webu smlouvu do konce sezony.

Na oranžovou jezdila většina lidí, kvůli tomu jsem skončil, říká Nezmar

Jan Nezmar (46) býval příkladem toho, jak má vypadat druhá kariéra fotbalisty. Bývalý skvělý ligový útočník se stal ještě úspěšnějším fotbalovým funkcionářem, který měl v nedávné minulosti zásadní podíl na nejlepších sezonách pražské Slavie. Jenže pak se jeho kariéra zadrhla - Nezmar opustil Slavii, objevil se v odposleších telefonických hovorů s Romanem Berbrem a proslul výrokem o tom, že v šedých zónách českého fotbalu občas jezdil na oranžovou. Teď je po více než třech letech mimo fotbal blízko k návratu do Slovanu Liberec. Proč se možná do fotbalu vrátí a proč považuje svoje spojování s Romanem Berbrem za určitou křivdu? I o tom je řeč ve čtvrteční epizodě podcastu Livesport Daily.

Chytil po ztrátě Slavie ve Zlíně: Byla to válka se špatným koncem

Slavie podle útočníka Mojmíra Chytila absolvovala ve Zlíně válku se špatným koncem. Favorizovaní hosté sice v dohrávce 17. kola první ligy po jeho gólu vedli, ale nakonec se museli spokojit s remízou 1:1. Pražané tak na městského rivala a lídra tabulky Spartu ztrácejí z druhého místa čtyři body.

Slavia ve Zlíně bez vyloučeného Jurečky na další pozdní zvrat nedosáhla

Hráči Slavie remizovali v dohrávce 17. kola Fortuna ligy s domácím Zlínem 1:1. Po minulém utkání kritizovanou defenzivu červenobílých doplnil poprvé po návratu z Itálie David Zima, avšak zadní řady Pražanů znovu nepůsobily příliš sebevědomě. V závěru první půle sice poslal favorita do vedení Mojmír Chytil, jenže Ševci v 67. minutě vyrovnali zásluhou Kennetha Ikugara. Nigerijskému útočníkovi, který posílil moravský celek teprve na začátku února, se tak debut v základní sestavě vydařil na výbornou. Duel se naopak nepovedl Václavu Jurečkovi, jenž viděl v 82. minutě červenou kartu za úder loktem do obličeje.

Spolupráce nejproduktivnějšího pardubického dua odšpuntovala další zkázu Karviné

Karviná padla v dohrávce odloženého duelu 18. kola Fortuna ligy s Pardubicemi 0:3. O další výhře Východočechů rozhodla povedená akce ze 24. minuty, kterou po nahrávce Tomáše Zlatohlávka zakončil přesnou ranou k tyči Kryštof Daněk. Oba mladí hráči se tak gólem či asistencí shodně podíleli na šesti brankách svého týmu v aktuálním ligovém ročníku a přispěli k posunu hostů na dostřel nejlepší desítce soutěže. Naopak Slezané přes několik velkých šancí ani ve druhém jarním zápase neskórovali a stejně jako se Spartou prohráli před vlastním publikem rozdílem třídy.

Slavia si jede pro tři body do Zlína. Zapracují sešívaní na obraně?

Slavia měla ve svém prvním soutěžním vystoupení po zimní přestávce co dělat s Jabloncem. V následující dohrávce 17. kola změří síly s dalším soupeřem ze spodní poloviny tabulky. A doufá, že Zlín zkrotí mnohem snáze.

Plzeň brankou v poslední minutě prodloužila ostravské trápení

Viktoria Plzeň zvítězila v dohrávce 17. kola Fortuna Ligy na hřišti Baníku 1:0. Atraktivní úvodní poločas, v němž hned v první minutě rozezvučel Tomáš Chorý břevno, nakonec gólové oslavy nepřinesl. Vítězný zásah si viktoriáni schovali až do nastaveného času druhého dějství, kdy se nenápadným pokusem zpoza vápna prosadil Cadu. Baníkovci se tak po zimě stále nedočkali ani vstřelené branky, hosté naopak navýšili náskok na čtvrté Slovácko.