06.04.202417:50

Červenka: Skvělé tři body

Důležitou výhru si na své konto připsal Zlín. V závěru duelu s Olomoucí sice dvakrát inkasoval, přesto bral všechny body za triumf 3:2. "Pro mě to jsou skvělé tři body, pět kol jsme je nesbírali, takže je to úleva. Jsme moc rádi, že jsme to zvládli, na konci jsme si sami způsobili komplikace. Mrzí mě ty góly v závěru, byly hodně laciné, už bychom mohli taky někdy vyhrát s čistým kontem. Ale výhra je pro nás povzbuzením do další práce, Olomouc beru stále za kvalitní tým, nebylo to jednoduché se proti nim prosadit. Jsem za to strašně rád, že se nám to povedlo," radoval se trenér Bronislav Červenka.

ČTK
06.04.202415:21

Plzeň pokračuje bez Sýkory

Plzeň hostuje v Karviné a už po čtrnácti minutách zápas skončil pro Jana Sýkoru. Záložník si poranil koleno, trávník opouštěl na nosítkách.

06.04.202408:13

Slavia se může posunout před Spartu

Slavisté dnes přivítají ve 27. kole FORTUNA:LIGY ve vršovickém derby Bohemians 1905 a mohou se minimálně do neděle posunout do čela tabulky před Spartu, na kterou ztrácí bod. Červenobílí prohráli jediný z posledních 19 vzájemných ligových zápasů a "Klokany" v nejvyšší soutěži šestkrát po sobě porazili. Bohemians na stadionu Slavie zvítězili v samostatné historii jen v úvodním duelu v roce 1993.

Třetí Plzeň čeká utkání v Karviné, které pro ni bude zároveň generálkou na čtvrtfinále Evropské konferenční ligy proti Fiorentině. V uplynulém kole Viktoria překvapivě podlehla 1:3 Liberci a prohrála po 16 soutěžních zápasech. úterý ale zvítězila v Jablonci 3:0 a prošla do semifinále domácího poháru.

Liberec v prvním zápase po převzetí klubu novým majitelem Ondřejem Kaniou změří síly se Slováckem. Zlín bude hostit Olomouc, která v posledních dvou kolech nebodovala.

ČTK
04.04.202418:57

Kania: Cílem jsou předkola pohárů

Slovan Liberec oficiálně převzal podnikatel Ondřej Kania, jenž chce severočeský klub vrátit do evropských pohárů. "Cílem je, aby v dalších letech Slovan hrál každý rok v předkolech evropských pohárů," vyhlásil nový většinový liberecký akcionář.

infotbal.cz
03.04.202411:44

Nebyla na marodce Jablonce

Jablonci na delší dobu vypadne ze sestavy Sebastian Nebyla, jenž si ze srazu slovenské reprezentace do 21 let přivezl zraněné koleno. Přesnou délku absence severočeský klub neuvedl.

fkjablonec.cz
02.04.202414:14

FORTUNA:LIGA - ideální sestava

Ideální sestava 26. kola české ligy: Letáček (Ostrava) - Chaluš (Liberec), Panák (Sparta), Krejčí (Sparta), Hůlka (Bohemians) - Ewerton (Ostrava), Provod (Slavia), Harazim (Hradec) - Birmančević (Sparta), Kulenović (Liberec), Jurečka (Slavia).

Livesport
02.04.202412:10

Kania je novým majitelem Liberce

Podnikatel Ondřej Kania se stal majitelem fotbalového Slovanu Liberec, když koupil 75,65 procenta akcií. Do klubu se zároveň vrací jeho bývalý hráč a funkcionář Jan Nezmar, kterého nové představenstvo zvolilo generálním ředitelem. Sedmý tým prvoligové tabulky o tom informoval na webu.

ČTK
02.04.202412:02

Paska neví nic o přestupu Krejčího

Ladislav Krejčí, čtyřiadvacetiletý kapitán pražské Sparty, je podle španělského sportovního listu Diario AS domluvený na letním přestupu do Realu Betis. Tyhle zprávy se však nezakládají na pravdě, alespoň tedy žádné takové informace nemá Pavel Paska, hráčův agent. "My se Spartou o ničem nevíme,” uvedl ve vzkazu pro Deník Sport.

twitter.com/DenikSport
01.04.202411:27

Červenka láteří nad lacinými góly

Zlín potřetí za sebou vstřelil dva góly, ani tentokrát to ovšem na vítězství nestačilo. "Zápas se hodnotí těžce. Když se ze stavu 0:2 dostanete na 2:2 a pak v poslední minutě inkasujete trochu nešťastný gól, je to hrozná facka. Největší problém v naší hře je, že si necháme dát lehké góly a pak dotahujeme celý zápas. Pokaždé to nevyjde jako třeba dnes. Musíme jít dál a poučit se z toho. Musíme začít dávat góly jako první. Po gólu na 1:2 jsme se snažili, vytvořili jsme si dost zajímavé šance na to, abychom ještě v první půli srovnali na 2:2. Ve druhé půli se klukům nedala upřít snaha, vytvářeli si zajímavé momenty. Jenom realizace ve finální fázi nebyla moc přesná. Nedokázali jsme srovnat dřív. Soupeř se mi zdál pasivnější, hlídal si náskok a chodil do brejkových situací, které jsme dokázali pokrýt," litoval zlínský kouč Bronislav Červenka.

ČTK
01.04.202410:42

Holoubek: Už jsem byl smířen s remízou

Trenér David Holoubek po vítězství se Zlínem projevil vděk hráčům, kteří se nesložili ze ztráty dvougólového vedení a díky Cedidlově vlastenci v utkání uspěli. "Krásný vstup do utkání, vedení 2:0. Trochu se tam lámal chleba. Kdybychom odskočili na 3:0, dohráli bychom zápas do vítězného konce v lepším rozpoložení. Bohužel se tak nestalo. Dostali jsme gól na 2:1, s týmem to lehce otřáslo. První poločas hodnotím kladně až na inkasovanou branku. Druhý poločas byl vyrovnaný, byli jsme možná trochu lepší v útočné fázi. Soupeř přeskupil řady, dal do útoku vysoké hráče a nakopával míče. Byla to hra vabank. Z jednoho propadnutého míče soupeř srovnal. V tu chvíli jsem byl v kómatu ve smyslu toho, že to bude remíza a nedá se s tím nic dělat. Vnitřně to tak cítíš. Tým ale divákům a trenérovi řekl, že takhle ne, že s tím zkusíme něco vymyslet. Kuba Fulnek dal výborným centrem míč do prostoru, kde kluci ukázali touhu a sílu přetočit zápas na naši stranu. Velký dík patří všem hráčům," řekl Holoubek po třetí domácí výhře v řadě.

ČTK
01.04.202410:22

Karviné se nelíbilo vyloučení

Karviná i vinou poločas dlouhého oslabení odjela s prázdnou z Hradce Králové, což se jejímu realizačnímu týmu kousalo těžce. "Zápas se mi těžko hodnotí. Celou reprezentační přestávku se na něco připravujeme, pak se nám to v závěru prvního poločasu rozbije. Červená karta byla strašně přísná, na faul jsem se koukal. (Náš hráč) chtěl soupeře předskakovat a došlápl mu možná trochu na lýtko. Bral bych žlutou kartu, kterou sudí původně udělil, pak do toho ale vstoupil videorozhodčí. Za stavu 1:1 šel Regáli sám na branku, kdyby proměnil, měl by to Hradec hodně těžké. Musím hráče pochválit, ukazují charakter a chuť do fotbalu. O deseti jsme šli do rizika a bod jsme si zasloužili. Proto teď někteří třicátníci sedí v šatně a mají slzy v očích. Brečet ale nebudeme. Fotbal je takový, jednou vám dá a jednou vezme," ujišťuje Marek Bielan, asistent trenéra Vlka.

ČTK
01.04.202409:27

Frťala: Dokážeme si vypracovat šance

Teplice schytaly v Ostravě jednoznačnou porážku 4:1, jejich trenér Zdenko Frťala však do přílišné deprese neupadal. "Efektivita dnes byla určitě jedním z rozhodujících faktorů. Jen v prvním poločase jsme si vypracovali pět gólových příležitostí. Sice jsme je nevyužili, ale pro nás je i důležité, že se do šancí dokážeme dostávat. Přiznávám, že jsme nečekali, že dnes domácí nastoupí s trojkou vzadu. Ale když jsme dostali zápis, reagovali jsme na to. To nebylo dnes rozhodující, rozhodující byla produktivita. Je důležité, abychom na zápas hodně rychle zapomněli a připravili se na Hradec. Audinis k nám přišel pozdě, ale má potenciál, co se týče somatotypu a individuálních schopností. Věřím, že se stane členem základní sestavy," prohlásil kouč devátého celku tabulky.

ČTK
01.04.202409:11

Priske kritizoval budějovické hřiště

Brian Priske byl sice spokojen s tříbodovým ziskem Sparty, ne tak už s výkonem, který byl dle jeho slova zapříčiněn špatným stavem hřiště v Českých Budějovicích. "Měli jsem spoustu hráčů na reprezentačních akcích a někteří nastoupili k zápasům ještě v úterý. Proto jsem za kluky šťastný, že máme vítězství ze hřiště soupeře a udrželi jsme čisté konto. Přijeli jsme pro výhru, náš výkon byl ovlivněn i okolnostmi, protože třeba stav hřiště byl špatný pro oba týmy. Měli jsme představu, jak bychom chtěli hrát, ale dnes to nebylo vidět. Hřiště nebylo pokropené a proto nebylo možné na něm odehrát dobrý zápas. Musíme si vyhodnotit, jestli chceme vidět takové utkání jen kvůli tomu, v jakém stavu bylo hřiště," prohlásil kouč Letenských

ČTK
31.03.202421:54

Mrzí mě obdržený gól, hlesl Kladrubský

České Budějovice byly pro Spartu vyrovnaným soupeřem, po těsné porážce však zůstávají na dně tabulky. "Na Spartu jsme se připravovali a hráči úkoly plnili dokonale. Jenom mě prostě mrzí inkasovaný gól. Připadá mi, že nemůžeme dostat normální gól. Kdyby nás Sparta rozebrala, nebo se někdo nádherně trefil, tak to beru, ale takhle mě to fakt hodně mrzí. I když jsme prohrávali, kluci dělali všechno pro to, aby vývoj otočili nebo jsme to dotáhli minimálně do remízy. Druhý poločas jsme hráli odvážně, ale byly z toho jen takové pološance. Nikdy jsme tu akci úplně nedotáhli do konce," řekl asistent českobudějovického trenéra Jiří Kladrubský. "Věděli jsme, že budeme proti Spartě bránit, proto jsme se museli dobře posouvat a držet aktivní blok, což se dařilo. Říkal jsem klukům, že budeme mít třeba jednu dvě nebo maximálně tři nějaké pološance a to proti Spartě prostě musíme využít. Bohužel se to nepodařilo, ale hráči odevzdali všechno a máme se od čeho odrazit," doplnil.

ČTK
31.03.202420:54

Jsem rád, že jsme to zvládli, řekl Horejš

Hradec Králové udolal Karvinou (2:1) a upevnil si pozici ve středu tabulky FORTUNA:LIGY. "Velká spokojenost s výsledkem, důležitý zápas jsme dokázali zvládnout za tři body. Brzy jsme přišli o Čiháka, musím pochválit Čecha, jak zvládl odehrát centrálního stopera. Když jsme se dostali do vedení, byli jsme pak hodně pasivní a soupeř dokázal vyrovnat. Vývoj utkání ovlivnila červená karta na konci prvního poločasu. Změnili jsme pak trochu organizaci směrem dopředu a dokázali jsme dát vítězný gól. Jsem rád, že jsme to zvládli, v Jablonci jsme přesilovku nevyužili. Konec byl z naší strany až příliš hektický, tíha utkání nám tam svazovala nohy. Tři body jsou velmi důležité i proto, že kluci tady některé předchozí zápasy nedokázali dotáhnout do vítězného konce," hodnotil utkání královehradecký kouč David Horejš.

ČTK
31.03.202420:16

Slavia se rozloučila s Ihattarenem

Mohamed Ihattaren po vzájemné dohodě končí ve Slavii. Bývalý velký talent nizozemského fotbalu mimo jiné vyjádřil přání soustředit se na svou kariéru v rámci svého blízkého okolí a rodiny, v čemž ho vršovický klub podpořil.

slavia.cz
31.03.202419:54

FORTUNA:LIGA - výsledky

Výsledky dnešních zápasů české ligy: Baník Ostrava - Teplice 4:1 (6. Tanko, 22. Rusnák, 51. Ewerton, 88. Adediran - 76. Audinis), Hradec Králové - Karviná 2:1 (25. Harazim, 65. Spáči - 35. vlastní Klíma), Mladá Boleslav - Zlín 3:2 (11. Pulkrab, 15. Ladra, 90+5. Jawo - 39. Schánělec, 90+1. Vukadinovič), České Budějovice - Sparta 0:1 (17. Birmančević).

31.03.202419:18

Hapal: Konečně jsme byli efektivní

Baník Ostrava zvládl dnešní zápas s Teplicemi, Severočechům nastřílel čtyři branky a vyhrál 4:1. "Vstřelili jsme čtyři branky a konečně jsme byli efektivní. To se naštěstí nedařilo soupeři. I Teplice měly šance a situace. Jsme spokojeni s výsledkem, ale víme, že tam byly určité chyby. Hlavně v rozehrávce, tam jsme nabídli zisky soupeři. Ale mužstvo pracovalo od první do poslední minuty. Musím říct, že Teplice jsou výborné mužstvo, organizované, o to více si toho vítězství ceníme," hodnotil duel trenér Pavel Hapal.

ČTK
31.03.202410:56

Hranáč chyběl kvůli nemoci

Plzni včera v ligovém zápase poprvé od července chyběl Robin Hranáč. Reprezentační obránce si ze srazu národního týmu přivezl virózu a nenastoupil proti Liberci, Viktoria doma překvapivě prohrála 1:3.

31.03.202408:58

Liberec poprvé vyhrál venku

Liberec v Plzni zaskočil domácí Viktorii a připsal si vítězství 3:1. Pro Slovan je výsledek o to cennější, že šlo o první tříbodový zisk na hřišti soupeře v celé sezoně.