19.02.202410:06

Jásir dál hostem v Teplicích

Útočník Muhammad Jásir bude v Teplicích hostovat i v následující sezoně. Vedení severočeského klubu se na prodloužení jeho působení na Stínadlech dohodlo s Al Ahlí. Skláři o tom informovali na svém webu.

ČTK
18.02.202423:16

Červenka chválí přístup Zlína

Trenér Zlína Bronislav Červenka po úspěšném derby se Slováckem: "Zápas sanozřejmě ovlivnila rychlá branka, která padla po akci, na niž jsme se připravovali. To nás shodilo dolů, ale šli jsme postupně krok po kroku za výsledkem. Ovlivnilo to vyloučení Daníčka, proti deseti se nám hrálo hůř, ale postupem času jsme do toho sáhli změnami v sestavě, a to pomohlo. Vyrovnali jsme a Vuki (Vukadinovič) to okořenil vítězným gólem. Šli jsme za výhrou více a věřím, ža na to navážeme v dalších zápasech."

ČTK
18.02.202420:42

Svědík: Ať si to vyhodnotí rozhodčí

Kouč Slovácka Martin Svědík po prohře v derby se Zlínem, které ovlivnilo vyloučení Daníčka v prvním poločase: "Dobře jsme do zápasu vstoupili a vedli jsme. Zápas ovlivnila 35. minuta, kdy byl vyloučen Daníček. Pořádně jsem to neviděl, nemohu to hodnotit, to ať si udělá pan rozhodčí Hocek. Dlouho jsme se drželi, ale udělali jsme dvě individuální chyby, nikoliv systémové. Zlín proměnil to, co jsme mu nabídli, my jsme nebyli schopni na to zaregovat a proto jsme prohráli. Chyběla nám větší kvalita směrem dopředu, měli jsme v ofenzivě vytěžit víc. V deseti jsme obranu Zlína moc nezaměstnali."

ČTK
18.02.202419:59

FORTUNA:LIGA - výsledky

Výsledky nedělních zápasů české ligy: Karviná - Slavia 0:3 (15. vlastní Memić, 17. Chytil, 80. Diouf), Zlín - Slovácko 2:1 (72. Slončík, 80. Vukadinović - 4. Juroška), Sparta - Liberec 2:1 (47. Haraslín, 49. Olatunji - 68. Horský).

18.02.202416:43

Diouf při premiéře skóroval

Slavia deset minut před koncem zvýšila v Karviné na rozdíl tří gólů a podepsaný je pod tím při prvním startu v novém působišti El Hadji Malick Diouf.

18.02.202414:37

Dioufa čeká debut za Slavii

Slavia za necelou půlhodinu nastoupí v Karviné, kde si premiéru v novém působišti odbude zimní posila El Hadji Malick Diouf.

twitter.com/slaviaofficial
18.02.202411:21

Macík by měl být brzy k dispozici

Olomouc v sobotu odpoledne remizovala v rámci 21. kola s Hradcem Králové, palčivý problém přitom musela řešit o poločasové přestávce, neboť zdravotní problémy postihly brankáře Matúše Macíka. Ten nakonec zápas nedohrál a musel být vystřídán. Moravský klub následně ubezpečil fanoušky, že je hráč v pořádku. "Strávil noc v nemocnici na pozorování s podezřením na otřes mozku. Absolvovaná vyšetření neprokázala žádný závažný problém. Nyní už se cítí lépe. O jeho opětovném zapojení do tréninku se teprve rozhodne v následujících dnech,” stálo v prohlášení na sociální síti X.

twitter.com/SKSigmaOlomouc
18.02.202410:43

Kalvach dosáhl na kariérní milník

Plzeň v sobotu uspěla v rámci FORTUNA:LIGY na půdě Bohemians a vítězství řádně oslavil také Lukáš Kalvach. Jak uvedl západočeský klub během on-line reportáže ze zápasu na sociální síti X, osmadvacetiletý defenzivní záložník si evidentně hlídá své osobní statistiky. A avizoval už na pátečním tréninku, že v Praze se bude jednat o jeho 200. ligový zápas v kariéře.

twitter.com/fcviktorkaplzen
17.02.202423:53

Koubek: Vstup do jara se nám podařil

Plzeň v sobotu vyhrála na půdě Bohemians, spokojenost tak za západě Čech rozhodně vládla. A nejinak tomu bylo také u Miroslava Koubka, trenéra Viktorie. "Měli jsme jako vždy nějaký taktický plán a ten nám vyšel dokonale. Chtěli jsme se pokusit velmi aktivní a odvážnou hrou ve vysokém postavení zaskočit Bohemku. Dařily se nám akce, byly tam dobré náběhové situace,” těšilo ho. "Na moje gusto to bylo v druhém poločase až příliš zalezlé, ale měli jsme v úterý Ostravu. Anglický týden jsem završili šesti body z venku. V tuto chvíli můžeme konstatovat, že se nám podařil vstup do jara."

ČTK
17.02.202420:09

Výsledky sobotních zápasů české ligy: Jablonec - České Budějovice 5:2 (8. Chanturishvili, 47. Martinec, 58. Tekijaški, 72. Nebyla, 90+1. Drchal - 18. Hellebrand, 62. Suchan), Mladá Boleslav - Baník Ostrava 1:3 (28. Fulnek - 17. Rigo, 42. Adediran, 45+3. Ewerton), Pardubice - Teplice 1:1 (1. Zlatohlávek - 84. Chaloupek), Olomouc - Hradec Králové 0:0, Bohemians - Plzeň 0:2 (5. Chorý, 12. Šulc).

17.02.202415:14

Bajza hostuje na Žižkově

Hradec Králové poslal brankáře Pavola Bajzu na půlroční hostování do Žižkova. Slovenský gólman se následně k "Votrokům" nevrátí, protože mu vyprší smlouva.

twitter.com/fkvz1903
17.02.202412:31

Hradec prodloužil s Harazimem a Kučerou

Štěpán Harazim a Jakub Kučera prodloužili smlouvy s Hradcem Králové. Zmíněná dvojice se "Votrokům" zavázala do roku 2027.

twitter.com/FCHradec
17.02.202411:23

Spáčil oficiálně posilou Hradce Králové

Hradec Králové dotáhl příchod Karla Spáčila z Prostějova. Dvacetiletý obránce na východě Čech podepsal čtyřletý kontrakt. Opačným směrem zamířil jiný obránce Ondřej Ševčík.

17.02.202410:57

Višňa bude hostovat v Rakousku

Viktoria Plzeň před několika dny získala Floriána Višňu z Opavy, jenž ale záhy ze západu Čech odchází. Teprve 17letý útočník zamířil na hostování bez opce do druholigového rakouského SV Lafnitz, který má stejného majitele.

infotbal.cz
17.02.202410:30

Mucha na hostování do Prostějova

Teplice uvolní brankáře Filipa Muchu, jenž se vrátí do Prostějova, kde již působil před přesunem na sever Čech. Součástí půlročního hostování 31letého brankáře nebude opce.

isport.cz
15.02.202422:25

Sparťanští fandové rasisticky pokřikovali

Se Spartou bude disciplinární komise na příštím zasedání řešit výtržnosti příznivců v úvodním jarním kole v Karviné. Někteří hostující fanoušci se mimo jiné dopustili rasistických pokřiků a poškodili zařízení stadionu. Se Slavií disciplinárka zahájila řízení kvůli použití pyrotechniky v hledišti, které o několik minut pozdrželo výkop duelu s Jabloncem.

ČTK
15.02.202418:46

Disciplinárka rozdala pokuty za fanoušky

Hradec Králové dostal pokutu 50 tisíc korun za nesportovní chování fanoušků v posledním podzimním venkovním zápase ve Zlíně. Příznivci východočeského týmu se pokusili napadnout jednoho z hasičů na stadionu a použili zakázanou pyrotechniku.

Sparta musí za porušení povinností pořadatele v souvislosti s použitím pyrotechniky a vhazováním předmětů na trávník v prosincovém zápase s Teplicemi zaplatit 40 tisíc korun, Bohemians 1905 po utkání s Českými Budějovicemi za podobný prohřešek o 10 tisíc méně stejně jako Zlín po duelu s Hradcem Králové. Pokutu 20 tisíc korun si vysloužila Slavia Praha za chování fanoušků v Ostravě.

ČTK
15.02.202418:05

Pardubice budou moci využít Mareše

Ve víkendovém úvodním jarním kole byl vyloučen pouze Dominik Mareš. Pardubický obránce dostal od disciplinárky trest na jedno utkání, který si odpykal už v dohrávce v Karviné.

ČTK
15.02.202416:56

Moses má zatím zastavenou činnost

Automaticky zastavenou činnost má za vyloučení karvinský středopolař David Moses. Dvacetiletý nigerijský záložník v závěru středečního utkání s Pardubicemi ostrým zákrokem zezadu fauloval Vojtěcha Patráka a ke svému údivu obdržel rovnou červenou kartu.

ČTK
15.02.202413:45

České kluby vydělaly 97 milionů eur

Kluby v české nejvyšší soutěži vykázaly v sezoně 2022/23 příjmy v celkové výši 97 milionů eur (2,46 miliardy korun). V Evropě patří české lize 22. příčka společně s Chorvatskem. UEFA to uvedla ve finanční zprávě na svém webu.

Nejvyšší příjmy měly české kluby od UEFA, která jim rozdělila 29 milionů eur (736 milionů korun). Celková suma ze vstupného činila 10 milionů eur (254 milionů korun) a za televizní práva 8,4 milionu eur (213 milionů korun). Poslední položka vzroste od sezony 2024/25, kdy začne platit nová smlouva na audiovizuální práva. Ligová fotbalová asociace díky ní získá asi 430 milionů korun ročně.