MŠK Žilina

Rozhodčí: Kačenga - Vindiš, Ádám
Diváci: 2.715

Spartak Trnava - MŠK Žilina 3:1

V slovenskom Ríme sa hral futbal výbornej úrovne. Už od úvodných minút sa hral útočný futbal s veľkým nasadením v osobných súbojoch. Prvú šancu si vytvoril v 3. minúte domáci obranca Masaryk, no jeho ranu zlikvidoval König a následnú dorážka Filipa skončila na Bašistovi. Na opačnej strane kontroval Ivan Bartoš, ale ani on sa gólovo nepresadil. Diváci si prvýkrát zakričali gól v 6. minúte, keď po kombinačnej akcii Ďuriš - Filip - Kožuch posledný menovaný preloboval vybiehajúceho Königa a loptu za bránkovú čiaru doťukol Masaryk. Žilinčania sa po inkasovam góle rýchlo spamätali a ihneď pokúsili o vyrovnanie. Belákov pokus po peknom centri Bažíka ešte Lipčák zneškodnil. V 13. minúte sa hostia dočkali. Po dvoch neúspešných strelách na bránu, trafil z 18. metrov Barčík pravú hornú žrď, k odrazenej lopte sa dostal Ivan Bartoš, ktorý chladnokrvne premenil. Na opačnej strane mohol strhnúť vedenie na stranu Trnavy Juhász, lenže neuspel. Hra sa i naďalej prelínala z jednej strany na druhú a o príležitosti nebola núdza. Gólom zaváňala hlavička Nemca do konštrukcie brány, Barčíkov tečovaný pokus, Ďurišova jedovka spoza šestnástky i Bažíkova rana z uhla.

Do druhého polčasu nastupovali "Bílí andeli" so zodpovednosťou a dôrazom a v 48. min nesústredená žilinská obrana pykala. Ďuriš našiel presne Juhásza, ktorý sa zbavil Vomáčku a nekompromisne upravil skóre na 2:1. Bol to premiérový gól tohto záložníka Spartaka. S pribúdajúcimi minútami žilinská defenzíva "pokrivkávala" a v 67. min po piatom rohovom kope Spartaka Konečný hlavou prikrášlil výsledok na konečných 3:1. Žlto-zelení sa pokúsili aspoň o remízu, no ani Martin, ani Tomáš Ďurica na pozorného Lipčáka nevyzreli. V 81. minúte nastúpil na svoju ligovú premiéru dorastenec Šebík a už o päť minút sa mohol zapísať do listiny strelcov, namieril však nad. Viac sa už na trávniku neudialo a tak si po záverečnom hvizde rozhodcu mohli Trnavčania vychutnať neutíchajúci potlesk riedko zaplneného hľadiska.

Autor: Ľuboš Pažický