AS Trenčín

Rozhodčí: Smolák - T. Somoláni, Likavský
Diváci: 2.114

Dukla Banská Bystrica - AS Trenčín 1:1

Domáca Banská Bystrica mala famózny nástup do zápasu, najskôr sa ešte nepresadil hlavou Strnad, ale v siedmej minúte unikol po strane Ďuriš a strelou k tyči nedal brankárovi Hodálovi žiadnu šancu. Už o dve minúty mal na kopačke vyrovnanie Križko, no pozorný Boroš strelu dokázal zneškodniť. Na druhej strane musel vyrážať aj brankár Hodál po peknej strele Pečovského. Vojaci si skomplikovali život na konci úvodného dejstva, keď odišiel predčasne pod sprchy po dvoch žltých kartách Strnad.

Ani tento fakt Duklu nezlomil, a i po obrátke pokračovala v tlaku. V 54. minúte po rohovom kope prihral dobre Jašurek Kleščíkovi, ktorý však hlavou nemieril presne. O pár sekúnd sa dostal po chybe Bystrickej obrany k lopte Hlohovský, ale Boroš svojich opäť podržal. Ten istý hráč sa o niekoľko okamihov ocitol zočí – voči brankárovi Borošovi, no tentoraz gólman Dukly ani zasahovať nemusel, lopta z kopačky hosťujúceho hráča skončila totiž vysoko nad bránou. Banská Bystrica hrala v závere na brejky, jeden z nich mohol vyjsť Fofanovi, ktorý sa pekne uvoľnil no jeho pokus bol nepresný. V úplnom závere prešiel po ľavej strane Jašurek odcentroval do pokutovho územia a tečovaná strela Hlohovského skončila až za chrbtom Boroša – 1:1, Trenčín tak vezie z Bystrice cenný bod.

Autor: Tomáš Lederer