MŠK Žilina

Rozhodčí: Hriňák - Mókoš, Likavský
Diváci: 11.120

Spartak Trnava - MŠK Žilina 4:1

Pred skvelou diváckou návštevou, vo futbalovej atmosfére sa hral zaujímavý futbal, ktorý bol azda kvalitnejší, ako zbabraný zápas reprezentácie Slovenska pred pár dňami s Walesom. Spartakovci zatlačili hneď na začiatku obhajcovia titulu pred vlastnú šestnástku, z čoho pramenil i prvý gól, ktorý prišiel už v štvrtej minúte. Exžilinčan Barčík poslal presný center na Hrušku, a ten popod padajúceho Kuciaka dal na 1:0. Hostia sa sústredili na pozornú defenzívu a vyrážali do rýchlych brejkov. V 27. minúte otestoval brankára Kamescha delovkou spoza šestnástky Lietava. O necelých desať minút však Žilinčania poterstali chybu v obrane Trnavy, keď po centri Štyvara vyrovnával Devátý. O niekoľko sekńd napálil loptu hosťujúci Litava, iba do žrde. Trnava v samom závere prvého polčasu podarilo streliť gól "do šatňe", keď dokázal Kopačkovu strelu jemne tečovať Kopúnek a bolo 2:1.

Po zmene strán už Žilinčania Trnavu viac pritlačili na ich vlastnú polovicu. Hneď na začiazku druhého dejstva strieľal šikovne Štyvar, Kamesch však jeho strelu dokázal vytlačiť na roh. V 75. minúte bolo prakticky rozhodnuté, keď sa po hrubej chybe Kuciaka, ktorému lopta vypadla dostal k dorážke Tomčák a zvýšil na 3:1. V 78. minúte sa už črtal ďalší gól v žilinskej sieti, no Szorád zatiahol záchrannú brzdu a fauloval prenikajúceho Tomčáka za čo uvidel druhú žltú kartu a následne i červenú. V 83. minúte prišiel aj štvrtý vytúžený gól domácich, keď sa po faule na Tomčáka v pokutovom území pískal pokutový kop, ktorý bez problémov premenil Kopúnek.

Autor: Tomáš Lederer