MŠK Žilina

Rozhodčí: Vlk - Sluk, Košecký
Diváci: 2.249

Spartak Trnava - MŠK Žilina 3:1

Do Trnavy prišla na zápas v ktorom už hosťom v podstate o nič nešlo Žilina a utrápení Šošoni so Spartakom nakoniec aj prehrali. Pred nezvyčajne prázdnym trnavským štadiónom sa nedokázali stredoslováci svojmu súperovi vyrovnať najmä v prvom polčase, ktorý rozhodol o osude celého stretnutia.

Prvý gól zápasu zaznamenali domáci už v 9. minúte. Aktívny Bernáth presným pasom našiel Hrušku, ktorý si poolžil gólmana hostí Kuciaka a bez akýchkoľvek problémov skóroval. Po slabom úvode sa hostia začali dostávať hry, keď ich opätovne zrazila na zem hrubá chyba v obrane. Akciu vyprodukoval opäť Bernáth, perfektne našiel Kožucha, ktorý obišiel Vomáčku a krížnou strelou zvýšil na rozdiel dvoch gólov. Jedenásť minút nato sa ale dočkali aj hostia. Po Ježovom rohovom kope vyskočil najvyššie Adauto a vrátil tak dnes už exmajstra do hry.

Prebudená Žilina sa ale netešila dlho, pretože v 35. minúte opäť zvýšil z priameho kopu presnou strelou po rozmočenom trávniku Doležaj. A to mohli Spartakovci do prestávky viesť dokoca 4:1, to by ale musel rozhodca Vlk v 41. minúte po spornom zákroku Kuciaka na Doležaja pískať pokutový kop.

Po polčase sa hra v Trnave vyrovnala, Žilinčanom sa podarilo nájsť tempo, no Trnavu nedokázali nijak systematicky ohrozovať. V úvode druhej časti mohli práve naopak domáci ešte zvýšiť, Barčík ale krásnou strelou z 51. minúty po chybe Pekaríka opečiatkoval iba brvno a o štyri minúty nezakončil krásnu akciu Spartaka presne Bernáth. Druhý polčas ale ponúkal divákom najmä boj na rozmočenom trávniku a tak už diváci veľa výraznejších šanci nevideli.

V 70. minúte ostala píšťalka po zákroku Doležaja na Tesáka nemá, a hostia sa do príležitosti dostali až desať minút pred koncom, Ježovu strelou ale gólman domácich vyrazil na brvno. Zvýšiť ešte mohli po podarenej brejkovej akcií domáci, Kožuchovu streku však Kuciak vyrazil. Spartak tak dokázal Žilinu poraziť aj v druhom tohtosezónnom domácom zápase a Trnavčania si bez problémov udržali tretiu priečku.

Autor: Ladislav Bičár