Slovan Bratislava

Rozhodčí: Chmura
Diváci: 4.168

FC Zlaté Moravce - Slovan Bratislava 1:0

Slovan Bratislava nezvládol úlohu favorita a na pôde Zlatých Moraviec prehral 1:0. Peckovi zverenci tak zaznamenali prvú prehru v sezóne 2008/09.

Do zostavy belasých sa po dvojzápasovej absencii vrátila ikona klubu Samuel Slovák. Hostia mali od začiatku stretnutia prevahu, avšak v prvých minútach ju nedokázali pretaviť do vážnejšej príležitosti. Tá sa zrodila až po vyše štvrťhodine, keď v sieti ViOnu takmer skončil Slovákov center. Už o dve minúty neskôr mal Slovan ďalšiu gólovku. Po centri Breznaníka sa k lopte dostal Gaúcho, ale jeho volej brankár Zlatých Moraviec Bolek kryl. Z následnej dorážky Masaryk hlavou netrafil bránu. V 29. minúte to bol opäť Slovan, ktorý ohrozil bránu súpera. Breznaníkov nebezpečný pokus však bol tečovaný a skončil tesne mimo. O 6 minút mohli Bratislavčania opäť otvoriť skóre. Slovákov center našiel Gaúcha, jeho hlavičku ale Bolek zneškodnil. V 40. minúte sa konečne osmelili aj domáci. Po Wisdomovej akcii sa cez Náthera k lopte dostal Ujlaky, jeho strelu spoza pokutového územia ale Rodinger kryl. 3 minúty pred koncom prvého polčasu mal ViOn možnosť brejku, Kuračka však nepresne prihral a Valachovič nebezpečenstvo zažehnal.

Druhý polčas začali lepšie hostia. Po Breznaníkovom centri sa do svojej ďalšej šance dostal Gaúcho, ale opäť neuspel, keď tentoraz jeho hlavička tesne minula Bolkovu bránu. V 55. minúte odreli domáci ako blesk z čistého neba. Po Ujlakyho pase sa k lopte dostal Wisdom a strelou z 30 metrov prekonal Rodingera. V 69. minúte zahrozil ViOn po rohovom kope, ktorý zahral Kuračka, Ujlakyho strelu ale Rodinger kryl. V 79. minúte sa do zakončenia dostával Masaryk, ale bol vytlačený brankárom Bolkom. V 83. minúte vysunul domáci Kuračka striedajúceho Ščepka, Rodinger jeho strelu vyrazil na roh. Už v nastavenom čase mal obrovskú šancu na vyrovnanie Masaryk, po Bolkovom zákroku ale belasí zahrávali iba ďalší roh. Do ďalšej šance sa už nedostali, a tak zaznamenali svoju prvú prehru v sezóne. Naopak zverenci Ľubomíra Moravčíka zaknihovali svoju prvú tohtosezónnu výhru.

Autor: Andrej Liška