FC Nitra

Rozhodčí: Michlian - Csabay, Mókoš
Diváci: 1.670

MFK Dubnica - FC Nitra 1:2

V súboji tabuľkových susedov si Nitra poradila s Dubnicou a dostala sa tak na priebežnú šiestu pozíciu. Dubnica skĺzla na priečku číslo desať.

V úvode duelu boli aktívnejší domáci. Dubničania útočili, chceli svojho súpera predčiť už od začiatku, gól ale nedal J. Zápotoka a nepresadil sa ani kapitán Porázik. Na druhej strane mohol už v druhej minúte skórovať Liluashvili. Nitrania skórovali prvý raz v 14. minúte, kedy sa pred Zajaca dostal práve Liluashvili a prestrelil všetko čo mu stálo v ceste.

Gól vyviedol doposiaľ aktívnych domácich z rytmu a Nitra udrela aj po druhý raz. V 27. minúte vyskočil na Barčíkov center Čeman a prekonal gólmana Dubnice – 2:0. Dubničania si vypracovali gólové príležitosti až pred prestávkou, v 38. minúte Seyeho zázračne vychytal Hroššo a krátko nato poslal loptu tesne vedľa Kiška a do tretice vystrelil tesne nad J. Zápotoka.

Po prestávke sa Dubničania prezentovali tradične aktívnou hrou, osud stretnutia už ale dubnický mladíci nezvrátili. Nitra mohla zvýšiť na hrozivých 0:3 v 65. minúte, po Barčíkovej rozohrávke ale lopta skončila len mimo dubnickej bránky. V 73. minúte vymysleli akciu J. Zápotoka s Obertom a zakončoval Seye, opäť však len mimo nitrianskej brány. Domáci znížili až v 82. minúte vďaka Porázikovi, ktorému poslal ideálny center T. Zápotoka.

V 87. minúte sa k obrovskej príležitosti dostal T. Zápotoka, loptu ale do brány nedokázal dopraviť a krátko po ňom mal veľkú príležitosť Nosek, z dobrej pozície ale nehlavičkoval presne. Dubnica tak napriek veľkej snahe prehrala doma s Nitrou 1:2.

Autor: Ladislav Bičár