Rozhodčí: Richtárik - Laskovský, Benko
Diváci: 3.124

MFK Ružomberok - DAC Dunajská Streda 2:2

Ružomberok nezvládol domáce vystúpenie proti Dunajskej Strede a nováčik na corgoňligovej futbalovej mape ho v závere obral o dva body.

Hneď v prvej minúte si veľkú príležitosť vypracoval Božok, ale mieril mimo Novotovu bránu. V 4. minúte ako blesk z jasného neba otvoril skóre dunajskostredský Kweuke, ktorý obišiel Majerníka a strelou spoza pokutového územia prekonal Hajdúcha. Ružomberok mohol vyrovnať v 17. minúte, Hodúrov pokus ale odkopával Kováč. Už o chvľu mohlo ale byť skóre pre domácich krajne nepriaznivé. Abenova strela však letela tesne vedľa ľavej žrde Hajdúchovej brány. Domáci sa aj naďalej snažili o strelenie vyrovnávajúceho gólu. Kuckovi sa to ešte nepodarilo, ale Bakošovi v 33. minúte už áno – 1:1. Úspešný strelec prvého ružomberského gólu zahrával v 42. minúte priamy kop, ktorým našiel Kucku a ten sa hlavou nemýlil. Ŕuža tak odchádzala do kabín s jednogólovým vedením.

Liptáci pokračovali vo svojich ofenzívnych snahách aj v druhom polčase, avšak bezúspešne. V 47. minúte sa v dobrej pozícii ocitol Bakoš, loptu však dobre netrafil. V 54. minúte prestrelil Novotovu bránu Božok. Obraz hry nasledujúcich minút vyznieval jasne v prospech domácich, ktorým sa ale nepodarilo poistiť si svoj jednogólový náskok. A tak prišiel trest. Dunajská Streda, ktorá sa na súperovu polovicu dostávala v druhom polčase iba sporadicky, v 90. minúte vyrovnala na konečných 2:2. Na Moughfirov priamy kop si nabehol Kweuke, ktorého hlavičku ešte Hajdúch stihol odvrátiť, ale na následnú dorážku toho istého hráča už bol prikrátky. Kamerunský legionár tak dal svoj druhý gól v zápase a celkovo už piaty v sezóne.

Autor: Andrej Liška