29.11.2009 15:00 CET
0 : 1
(0:1)

FC Nitra - MFK Dubnica 0:1

V poslednom zápase osemnásteho kola sa zrodilo prekvapenie na úkor Nitry, ktorá prehrala doma s predposlednou Dubnicou 0:1.

Boli to domáci, ktorí sa mohli ako prví tešiť z vedúceho gólu, keď strieľal Valenta, ale jeho pokusu chýbala presnosť. Po štvrťhodine hry prihral pekne Rák Bozsorádovi, a jeho strela opečiatkovala žrď Dubnickej brány. Dubničania dali o sebe vedieť po polhodine hry, a okamžite sa aj menilo skóre. Porázik našiel peknou prihrávkou Jánošíka, a ten poslal loptu do prvého horného rohu - 0:1. V posledných minútach prvého polčasu sa snažila Nitra vyrovnať, no jej akcie s prehľadom zastavovala dubnická obrana.

Po zmene strán hrala Nitra oveľa aktívnejšie so snahou zvrátiť nepriaznivý vývoj zápasu. V 49. minúte zahral dobre priamy kop Rák, k dorážke sa dostal Štetina, ale nedokázal poslať loptu do siete. V 56. minúte zastavilo v poslednej chvíľu obrana Nitry útok dvojice Porázik Filo. Hostia zahrávali štandartku v 69. minúte, lopta sa dostala k Vavríkovi, ale ten na 0:2 nezvýšil. V 75. minúte nevyužil svoju šancu ani T. Zápotoka. V nadstavenom čase sa Nitra zúfalo snažila streliť gól, ale ani jedna zo šancí gól nepriniesla.

Autor: Tomáš Lederer