24.04.2010 17:30 CET
1 : 0
(0:0)

MFK Dubnica - FC Nitra 1:0

V sobotu o 17:30 domáca Dubnica hostila Nitru. V zápase domáci prekvapili súpera a na domácej pôde porazili tím spod Zobora tesne 1:0, gólom Tomáša Bruška v závere z penalty.

Spočiatku to bol svižný futbal. V 4. minúte domáci Ľupták z diaľky nebezpečne vystrelil, ale Hroššo jeho strelu zneškodnil. O osem minút neskôr mal domáci Šulek gól na kopačke, ale svoju šancu trestuhodne zahodil. Domáci mali na'dalej tlak, skúšali prekonať hosťujúcu obranu, ale všetko viazlo na nepresnej streľbe. Hostia naopak bránili, aj napriek tomu, že ich tréner Ivan Galád nabádal k vyšším obrátkam. V závere polčasu sa do veľkej šance dostal po chybe domácej obrany Šimončič, ale pred Bajzom zaváhal. Do konca polčasu sa už nič neudialo a oba tímy tak odchádzali do šatne za bezgólového stavu.

Domáci mali aj v druhom polčase z úvode navrch. V 46. minúte mali Považania dve sľubné šance, ale Porázik aj Filo sa nepresadili. Onedlho ožili aj hostia. Najskôr Mikuš strieľal "len" do bočnej siete a onedlho bol aktívny aj striedajúci hosťujúci hráč Šimonek. V 86. minúte sa domáci dočkali vedúceho gólu, keď po faule na Fila v pokutovom území nasledoval pokutový kop, na biely bod si loptu postavil Tomáš Bruško a strelil prvý gól zápasu - 1:0. Hostia sa ešte v závere snažili o vyrovnanie, ale domáci už svoje vedenie nepustili z rúk. Dubnica tak získala tri cenné body a urobila výrazný krok ku záchrane v Corgoň lige.

Autor: Filip Kubaliak