15.05.2010 18:00 CET
1 : 2
(1:1)

MFK Petržalka - FK Senica 1:2

V sobotu o 18:00 na Pasienkoch Petržalka hostila Senicu. V zápase sa zrodil výsledok 1:2 v prospech hostí. Týmto pádom domáca Petržalka zostupuje do Prvej ligy.

Domáci mali spočiatku navrch. V 8. minúte aktívny domáci Machovec vyhral osobný súboj s Petrovským, následne centroval na Ďuricu a ten hlavou poslal loptu do siete - 1:0. O šesť minút neskôr už bolo vyrovnané, keď Piroskov center sa dostal ku Pilárovi a ten prekonal Jenča - 1:1. Po polhodine hry mal domáci Filip Kiss dve šance, ale Bolek bol pozorný pri oboch prípadoch. O tri minúty neskôr domáci Nachtman z diaľky vystrelil, jeho strelu ešte tečoval Gajdošík, ale Bolek si dal pozor. V závere ešte mali na druhej strane šancu Hesek a Piroska, ale tentokrát Jenčo podržal svoj tím.

V druhom polčase to bol opäť svižný futbal. V 47. minúte sa do šance dostal hosťujúci Števko, ale po prihrávke Pirosku nedokázal prekonať Jenča. Onedlho mala domáca dvojica Dos Santos - Šedivý šance, ale obaja v nich zlyhali. Po hodine hry hosťujúci Piroska zahrával priamy kop, ale Jenčo si s jeho strelou poradil. Postupne hra upadala. Domáci ožili až v závere, ale ich snaha streliť rozhodujúci gól nevyšla, naopak, skórovali hostia, keď sa presadil mladý Kučera, ktorý bol na ihrisku len necelú minútu - 1:2. Petržalka tak záchranárske práce nezvládla a následne vypadáva do Prvej ligy.

Autor: Filip Kubaliak